Wywar z czosnku

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Marcin29
50p
50p
Posty: 86
Od: 14 paź 2013, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wywar z czosnku

Post »

Witam
Czy wywar z czosnku można stosować do podlewania ficusa aby jego wzmocnić i w jakich proporcjach ?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Świnka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 424
Od: 8 mar 2009, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta

Re: Wywar z czosnku

Post »

O podlewaniu nim czegokolwiek nie słyszałam. O opryskiwaniu nim roślin - tak, bo ma właściwości grzybo- i bakteriobójcze, zniechęca również niektóre owady ssące, np. przędziorki. Nie wiem, czy w tym ostatnim przypadku ważny jest czosnek, czy chodzi o samo opryskiwanie czymkolwiek chłodnym i mokrym, ale jednak.
Pozdrawiam, Ilona
Marcin29
50p
50p
Posty: 86
Od: 14 paź 2013, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wywar z czosnku

Post »

Jeśli chodzi o sam czosnek to jest taki środek Bioczos br , który mozna stosowac do podlewania roslin .Bo ma ja juz wiadomo właściwości grzybobójcze .Pytam bo raz miałem taki przypadek u ficusa pojawiły się brazowe plamki trzy dni po podlaniu a na korzeniu iały nalot . I do tej pory nie wiem czy ten biały nalot był od pałeczek z mikoryzą czy to była pleśń.
Awatar użytkownika
Świnka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 424
Od: 8 mar 2009, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta

Re: Wywar z czosnku

Post »

Aaa, to uściślenie Twojego pytania jest bardzo istotne. Nie używałam pałeczek z mikoryzą, nie mam pojęcia co się po nich dzieje z korzeniami.

Bioczos spotkałam, bywa w sklepach ogrodniczych. Ale nie traktowałam nim grzybów chorobotwórczych. Przeciw nim najchętniej używam miedzianu, opryskuję nim nawet pleśń w doniczce.
Pozdrawiam, Ilona
Iwona i Piotr
500p
500p
Posty: 834
Od: 24 paź 2010, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wywar z czosnku

Post »

Ja w zeszłym roku stosowałam, ale na rośliny ogrodowe zarówno opryskiwałam jak i doglebowo. Efekt super. Zwłaszcza na mszyce. Również z łuski z cebuli. Na pewno łączenie nawet środków naturalnych może wpłynąć na reakcje z nie wiadomymi konsekwencjami, więc lepiej w jednym czasie metod nie łączyć, wiadomo w doniczce łatwiej o kłopoty, ze względu na małą przestrzeń.
Marcin29
50p
50p
Posty: 86
Od: 14 paź 2013, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wywar z czosnku

Post »

Masz na mysli zeby nie stosować dwóch środków grzybobójczych na przykład naturalny i chemiczny (wywar z czosnku i topsin ) ?
Awatar użytkownika
osiemgroszy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 30 sty 2015, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wywar z czosnku

Post »

Witam serdecznie,

Chciałam potwierdzić skuteczność wywaru z czosnku w walce z wstrętnym przędziorem na Calathea crocata.
Zauważyłam go tylko na tym jednym kwiatku i postanowiłam wykorzystać najpierw tą naturalną metodę.
Pryskałam średnio co 2-3 dni przez jakieś 2 tygodnie ok 2 miesiące temu no i jak na razie powrotu nie ma. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”