Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
MrAKI
 Tytuł: Przygotowanie gleby pod nasadzenia siewek krzewów ozdobnych
PostNapisane: 26 gru 2013, o 20:15 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Witajcie. W przyszłym roku będę miał do wysadzenia własnoręcznie wyhodowane sadzonki różnych krzewów ozdobnych. Czy ktoś mógłby podzielić sie swoimi doświadczeniami odnośnie przygotowania ziemi pod takie rośliny tak aby od razu nie zagłuszyły ich chwasty. Jestem , czego nie ukrywam , laikiem w tej kwestii. Czy wystarczy kilkakrotnie co kilka tygodni spryskać glebę ( teraz to zaorany nieużytek ) np. roundapem gdy tylko zaczną odrastać nowe chwasty ? Czy wystarczy jeden sezon aby całkowicie pozbyć się niechcianych , "zagłuszaczy" i bez szkody dla roślin np we wrześniu przesadzić je do gruntu? Pozdrawiam wszystkich i życzę sukcesów w ogrodach w przyszłym roku. :wink:

Zobacz profil Wyślij e-mail      

wosiek67
 Tytuł: Re: Przygotowanie gleby pod nasadzenia siewek krzewów ozdobnych
PostNapisane: 27 gru 2013, o 09:24 
500p
500p

1 szt.
Rundap to radzę raz góra dwa razy teraz, a potem już tylko mechanicznie czyli plewienie. Zbyt duże stężenie chemii może spowodować, że i krzaczki zabijesz kumulacją środka w ziemi. Jedno życie nie starczy na chwasty,nic nie będzie rosło a one tak. Jedyny sposób na ograniczenie ich wzrostu to posadzenie roślin zadarniających między krzakami ozdobnymi. A potem to już tylko wyrywanie chwastów, wyrywanie, wyrywanie itd ;:306 ;:306 ;:306

MrAKI
PostNapisane: 27 gru 2013, o 22:29 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
No tak , dziękuję za odpowiedź. Czasami oglądam galerie gdzie przedstawione są szkółki krzewów ( gruntowe ) i zawsze się dziwiłem , jak właściciele doprowadzili glebę do stanu , ze chwasty rosną u nich tylko sporadycznie. Ja jakbym sie nie starał to zawsze tego cholerstwa jest sporo. Pomyślałem sobie , że w nastepnym roku przetestuję metodę chemiczną. Roundap lub podobny środek , potem glebogryzarka , odczekać z miesiąc i jak znów cos sie pojawi ponownie coś na chwasty. Znów glebogryzarka albo brona i czekanie czy znów cos wyrośnie. Jeśli żadne chwasty sie nie pojawią to po kolejnym miesiącu przesadzenie krzewów do gruntu. Tak około połowy września. Mam nadzieję , że przez czas od ostatniego oprysku do posadzenia ( pewnie 1,5 do 2 miesięcy ) w glebie większość środka chemicznego już sie rozłoży na tyle , że nie będzie szkodzić roślinom. Co wy na to ?

wosiek67
PostNapisane: 27 gru 2013, o 22:34 
500p
500p

1 szt.
Możesz jeszcze wykorzystać agrowłókninę i ją następnie czymś wysypać kora, zrębki lub grys wygląda dekoracyjnie i zielsko pojawia się sporadycznie. A co do chemii zachowuj okresy karencji podane na opakowaniu i powinno być git.

Comcia
PostNapisane: 30 gru 2013, o 08:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Chwasty będą wyrastać, choćby z nasion schowanych w ziemi.
Roundup nie jest jedynym sposobem. Sama zrobiłam dwie rabaty, na których nie mam prawie wcale chwastów. Dokładnie oczyściłam z chwastów, wysypałam korę i przez rok usuwałam każdy najmniejszy chwaścik. To działa, na tych rabatach teraz pojawiają się chwasty bardzo rzadko, na innych niestety jest ich więcej....
Nie licz na całkowitą eliminację chwastów, to nierealne.

benia85
PostNapisane: 31 sty 2014, o 08:09 
100p
100p

---
W szkółkach maja swoje sposoby chemiczne na pozbycie się chwastów , albo wykładają agrotkaninę :wink:

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: grzegorz200 i 19 gości