kreda jako nawóz - opinie

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
praszka
50p
50p
Posty: 75
Od: 8 cze 2009, o 18:18
Lokalizacja: Warszawa

kreda jako nawóz - opinie

Post »

witajcie, co sądzicie o kredzie (takiej jaką używa się w szkołach)? używacie w swoich ogrodach? czy może jest szkodliwa?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: kreda jako nawóz - opinie

Post »

Jest za droga , żeby ją stosować, bo 30 kg kredy nawozowej kosztuje 10 zł. Gdy także jest niedobór magnezu, to jeszcze lepiej zastosować dolomit.
praszka
50p
50p
Posty: 75
Od: 8 cze 2009, o 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: kreda jako nawóz - opinie

Post »

a czytałam kiedyś gdzieś że można posypywać nią rabaty róż? to prawda?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: kreda jako nawóz - opinie

Post »

Jest to prawie taka sama kreda jak nawozowa, węglan wapnia.
Rayy
200p
200p
Posty: 326
Od: 7 kwie 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: kreda jako nawóz - opinie

Post »

Jeśli masz bardzo kwaśną glebę to możesz dodać kredy. Ale taka kreda szkolna to już teraz nie czysty węglan wapnia a często gips lub w najlepszym przypadku węglan ale z różnymi np. lepikami zmniejszającymi pylistość.
praszka
50p
50p
Posty: 75
Od: 8 cze 2009, o 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: kreda jako nawóz - opinie

Post »

eee czyli nie warto sobie głowy zawracać. dziękuję za poradę
MaciekMaciek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 kwie 2012, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kreda jako nawóz - opinie

Post »

Polecam Ci krede, ma kilka zalet, inne nawozy wapniowe tego nie maja. Najszybciej i najbezpieczniej zwieksza pH, mozesz stosowac pogłównie, sypac na roslinyi nie mieszac z gleba. jeśli masz niedobory magnezu, stosuj dobrze zmielony dolomit, magnez poprawisz, pH juz nie. Wbrew pozorom, jeśli policzysz efekt do ceny ( ilosc do efektu), nie jest droga a bez odpowiedniego pH calę nawozenie jest strata pieniedzy.
Kreda szkolna to oczywiscie zart, zawiera, jak ktos zauwazyl, za duzo srodków "ulepszajacych". Kreda nawozowa ma zawsze oznaczenie 06a ( czasem 07a z wieksza zawartoscia wody). Powodzenia.

Maciek
Jarek_Lodz
100p
100p
Posty: 102
Od: 3 cze 2013, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kreda jako nawóz - opinie

Post »

A co z kredą malarską ? Koszt to 8,50 PLN/30kg
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: kreda jako nawóz - opinie

Post »

To jest super kreda nawozowa http://www.kzkpolska.com/ można ją kupić również w opakowaniach po 40 kg jak i big bag 500 kg.
Pozdrawiam Piotr
Jarek_Lodz
100p
100p
Posty: 102
Od: 3 cze 2013, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kreda jako nawóz - opinie

Post »

OK, ale ja obok siebie mam krede malarska i moje pytanie jest czy bedzie ona wlasciwa na trawnik ?

Pozdrawiam
Jarek
Phalaenopsis
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 lis 2013, o 07:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kreda jako nawóz - opinie

Post »

Będzie dobra jeżeli nie ma żadnego dodatku:)
Jeżeli jest to czysta kreda malarska, czyli mielony, naturalny kamień, CaCO3 to bez oporów możesz to stosować do odkwaszenia trawka. Tak samo jak ogrodnicze wapno granulowane( które wg. mnie jest trochę lepszym rozwiązaniem ze względu na formę łatwą do rozrzucenia) lub wapno do bielenia drzewek.

Plusem Twojego zabiegu będzie bardzo szybka zmiana pH, co w przypadku dolomitu trwałoby trochę dłużej. Z dolomitem jest ten problem, że często producenci pakują do wora najgorsze dziadostwo, to znaczy jest to dolomit jednak o bardzo dużej gradacji, więc stawiam, że jego przyswajanie będzie trwało kilka lat. Ja wyczaiłem dolomit w postaci pyłu, dosłownie. Kupuję 10 albo 20kg, zależnie od potrzeby. Dodatkowo w tym dolomicie jest spora porcja magnezu:) Także mały off top na temat dolomitów, przepraszam bardzo, merytoryczna odpowiedź jest wyżej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”