Florovit

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mateo_09
100p
100p
Posty: 158
Od: 11 sie 2013, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Florovit

Post »

jakieś 2 miesiące temu kupiłem nawóz ogrodniczy florovit
przez upały jak było po 35stopni leżał od pod ścianą w domu(miał cień cały czas)
czy mógł się zepsuć?
nadaje się do użytku czy uszkodzi tuje,kwiatki itp czy lepiej zutylizować?
poniżej zdjęcie nazowu
http://images64.fotosik.pl/72/cd7acce8da787dafmed.jpg
Początkujący
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Florovit

Post »

Nic mu się nie stało.Jedno co to okres nawożenia.To już ostatni dzwonek na nawożenie roślin , musi to zdrewnieć przed zimą inaczej klapnie.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
mateo_09
100p
100p
Posty: 158
Od: 11 sie 2013, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Florovit

Post »

można jaśniej?
ten nawóz jest czarny ale jak odkręcałem to wydaje mi się że jest ciemniejszy i gorzej rozpuszcza się w wodzie...
czy zaszdkodzi jeżeli stał 1h w słoncu?
Początkujący
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Florovit

Post »

Tak czarny jak coca cola , jedynie pachnie trochę inaczej ;) bo jest robiony chyba z obornika.Nie ma nawet okresu ważności.
Nic mu się nie stało, bo był zamknięty, stał w oryginalnej butelce a do białego słońce tak bardzo nie dociera.
poza tym ma substancje stałe w środku jak pobulkasz być może staje się ciemniejszy, bo substancje trwałe idą do góry-prawo fizyki.
Z nawożeniem ostrożnie , bo jest już późno na duże polewanie, wypędzone niezdrewniałe częsci roślin mogą nie przeżyć przymrozków.Jaśniej się nie da.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
mateo_09
100p
100p
Posty: 158
Od: 11 sie 2013, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Florovit

Post »

rozumiem rozumiem...na opakowaniu jest data ważności 2017...a czy wysoka temperatuja (ponad 10 ponad granicą) nie uszkdziły go??
Początkujący
Zielony1111
100p
100p
Posty: 113
Od: 6 gru 2011, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nawóz Florovit Universalny

Post »

Witam
Co myślicie o nawożeniu dolistnym Florovitem bylin i krzewów owocowych żeby przyśpieszyć ich wzrost?
Awatar użytkownika
snow0010
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 wrz 2014, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witam forumowiczów, hoduję amatorsko cytrusy i chciałbym teraz jesienią użyć dolistnie nawozu florovit miedź. Kupiłem litrowy koncentrat ale nie mam bladego pojęcia jak go rozcieńczyć. Na etykiecie napisane jest, tu cytuję:

"Sposób stosowania:

Zboża - zalecany roztwór 1% - stosować w fazie krzewienia i strzelania w źdźbło.
Uprawy rolnicze - stosowanie po wystąpieniu objawów niedoboru (roztwór 0,5-1% - 2 opryski w odstępach 2-tygodniowych) lub w fazie intensywnego wzrostu - (roztwór 1% - 3-4 opryski w odstępach 2-tygodniowych), zużywając około 300l cieczy użytkowej na 1ha.
Uprawy ogrodnicze - zalecany roztwór 0,1-0,5% - w zależności od gatunku i fazy rozwojowej rośliny oraz metody nawożenia.
Sady - zalecany roztwór 0,5% - opryskiwać drzewka 2-3 krotnie po kwitnieniu w odstępach 10 dniowych, zużywając ok. 500l cieczy użytkowej na hektar.

Nawozy mikroelementowe powinny być stosowane przede wszystkim profilaktycznie. Taki sposób postępowania zabezpiecza rośliny przed wystąpieniem chorób fizjologicznych i wpływa na zwiększenie wielkości i jakości plonu. Nawozy zastosowane interwencyjnie zapewniają szybszą poprawę kondycji roślin uprawnych.

Skład nawozu: w % (m/m): co najmniej 3,0% miedzi (Cu) rozpuszczalnej w wodzie. Miedź (Cu) schelatowanej przez EDTA. Akceptowalna stabilność frakcji schelatowanej w zakresie pH 4-12. "

Niestety niewiele mi to mówi a nie chciałbym zaszkodzić moim cytruskom. Pomoże ktoś?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Florovit Miedź jak dawkować?

Post »

A występują u Ciebie Niedobory miedzi? że akurat miedź?
A co do tych procentów to:
1%-->10ml na litr wody
0.1%-->1ml na litr wody.
Awatar użytkownika
snow0010
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 wrz 2014, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Florovit Miedź jak dawkować?

Post »

Wydaje mi się że chyba występują. Liście są jakieś matowe i powykręcane. A jak myślisz od jakiej dawki rozpocząć?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Florovit Miedź jak dawkować?

Post »

Ze zdjęć bardziej mi wygląda na niedobór azotu.
Nie ma czasem za mokro
Awatar użytkownika
snow0010
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 wrz 2014, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Florovit Miedź jak dawkować?

Post »

Wydaje mi się że nie ma za mokro. Myślisz żeby tej miedzi nie używać? A na nawożenie azotem już chyba za późno.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Florovit Miedź jak dawkować?

Post »

Tak na nawożenie już trochę za późno. Co do tej miedzi to nie wiem czy nie powinny przy niedoborze pozostawać środki lub nerwy ciemne. A takie jasne całe liście od góry krzaka, odrazu mi nasuwają przelanie rośliny ;:131

Aha i nie musisz cytować postów, na ktore bezpośrednio odpowiadasz :) Bo robi się jakieś echo :D
Awatar użytkownika
snow0010
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 wrz 2014, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Florovit Miedź jak dawkować?

Post »

Spoko :wink: Czytałem gdzieś że dobrze jest zasilić na jesień cytrusy nawozem na bazie miedzi. Może rozrobię ten nawóz w stosunku 1 ml na litr i zrobię oprysk. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję że im nie zaszkodzę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”