Który nawóz lepszy??

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
jadwinia744
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 21 lis 2012, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Który nawóz lepszy??

Post »

Witam !
Początkujący ogrodnik biegnie do Was za zapytaniem...powiedzcie mi które nawozy są lepsze :czy te dłużej działajace np100 dni,substral osmocote,czy te zwykłe które częściej trzeba sypnąć roślince....Chodzi mi o nawożenie drzewek ;iglaków i drzewka ,krzewy liściaste.Które rośliny bardziej lubią?.....pomijamy fakt wygody naszej....bo nie sztuka sypnąć raz na pół roku i mieć z głowy nawożenie...ale co dla drzewek lepsze???
jaszczur438
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 paź 2012, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Który nawóz lepszy??

Post »

Wszystkie długo działające są sporo droższe i moim zdaniem kompletnie przereklamowane. Ja wolę sypnąć 2 razy do roku wieloskładnik z tym że na jesieni bez azotu a w międzyczasie pryskając od grzybów czy szkodników dołożyć siarczanu magnezu i mocznika albo jakiegoś nawozu z mikroskładnikami do opryskiwacza i jakoś nie mogę narzekać :) Ale każdy będzie widział ten temat po swojemu ;)
Awatar użytkownika
twojogrodnik
100p
100p
Posty: 101
Od: 25 lut 2013, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Który nawóz lepszy??

Post »

Jeśli mamy czas - to polecam nawozy działające doraźnie. Należy jednak być ostrożnym z dawka, lepiej mniej niż więcej. Nawozy długo działające są droższe ale stosujemy ich mniej. W ich wypadku nie ma ryzyka przenawożenia. Wybór zależy od gustu i upodobań. Cel jest jeden :) dożywić rośliny.
W przygotowaniu...
jadwinia744
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 21 lis 2012, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Który nawóz lepszy??

Post »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi! Jeszcze mam pytanko jeśli chodzi o stosowanie gnojówki np. z pokrzywy i nawożeniem nawozami sztucznymi ,czy jak sypne w kwietniu a może jeszcze w marcu (jak będzie ciepło) nawozem np. substral-100dni to mogę później podlewać drzewka jeszcze tą gnojówką z pokrzyw....nie chcę przenawoźić...
jaszczur438
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 paź 2012, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Który nawóz lepszy??

Post »

Ja tam bym już nie dokładał żadnej gnojówki ale nie ze względu na przenawożenie a pH gnojówki. To jest raczej kwaśny nawóz a nie wiem jak zareaguje substral na podlanie kwasiorem...
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Który nawóz lepszy??

Post »

jaszczur438 pisze:To jest raczej kwaśny nawóz
Kwasowość gnojówki wynosi pH od 7,5 do 9,0, co oznacza, że nie zakwasza gleby.
http://www.piagro.pl/artykuly-rolnicze/ ... onych.html
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Który nawóz lepszy??

Post »

Substral Osmocote jest produkowany w różnych proporcjach NPK i czasu uwalniania, a także o różnej charakterystyce w czasie uwalniania i dlatego nie zaleca się, aby coś dodatkowo dodawać, a szczególnie azotu w marcu, co może grozić przemarznięciem za wcześnie pobudzonej wegetacji.
jaszczur438
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 paź 2012, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Który nawóz lepszy??

Post »

o faktycznie z tym pH to pomyłka, a byłem święcie przekonany że gnojówki wszelakiej maści mają kwaśne pH ze względu na procesy fermentacyjne... mój błąd :/
jednakże nie dodawałbym żadnych gnojówek po substralu :)
Awatar użytkownika
pawelp29
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 cze 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Który nawóz lepszy??

Post »

Ja preferuję nawóz naturalny w postaci gnojówki, podlałem nim truskawki na wiosnę to rosną teraz w czerwcu na potęgę.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”