Przędziorki

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
prestig
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 13 lis 2009, o 16:25

Re: Przędziorki

Post »

woda + denaturat = zero przędziorków - tak stosuje jedynie na rośliny w donicach, przykrywając folią ziemie. Ważne jest także spryskiwanie dolnej blaszki liściowej, ponieważ tam są głównie nasi wrogowie.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Przędziorki

Post »

Bzdura. Bez chemii przędziorka się nie pozbędziesz możesz ograniczyć tylko jego populację do mało zauważalnej ale w szybkim tempie się rozmnoży. :!:
irenapak42
50p
50p
Posty: 53
Od: 8 lut 2009, o 23:45
Lokalizacja: ziółkowo-wielkopolska

Re:

Post »

Arwenka pisze:Pozwolę sobie podłączyć się do tematu , mam na działce rosnące w jednym rzędzie i dotykające się wzajemnie 2 róze pnące i wonorośl. Na winorośli i 1 róży jest przędziorek , natomiast na drugiej róży mszyce :( Jakim preparatem mogę opryskać róże i winorośle żeby zlikwidować te szkodniki ;:155 ?
Mam przędziorka na winorośli,niestety zauważyłam dopiero dzisiaj gdy winorośl ma liście jak łapy nietoperza-czy jakaś gnojówka będzie skuteczna?
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Przędziorki

Post »

Ciekawe... te łapy.
Jesteś pewna- przędziorek, teraz? Liście jak gdyby z frontu wróciły świadczą o przędziorku, gdy pędy miały po kilkanaście cm.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
irenapak42
50p
50p
Posty: 53
Od: 8 lut 2009, o 23:45
Lokalizacja: ziółkowo-wielkopolska

Re: Przędziorki

Post »

maryann pisze:Ciekawe... te łapy.
Jesteś pewna- przędziorek, teraz? Liście jak gdyby z frontu wróciły świadczą o przędziorku, gdy pędy miały po kilkanaście cm.
jestem pewna-po lewej stronie[spodniej] liścia widać malutkie pajęczaki koloru białego.Zaznaczam że obok rośnie młoda winorośl ok.5 letnia która jest zdrowa,a ta widocznie została zaatakowana ze starości[mączniaka ma co roku].ta odmiana liczy sobie z 50 lat i ciągle mi sprawia problemy.Zastąpiłam wszystkie stare łozy młodymi ale od dwóch lat nie chce mi owocować.[zimne wiatry nie wchodzą w grę-może za kwaśne podłoże?]
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przędziorki

Post »

Trzeba opryskać Talstarem- niszczy żywe osobniki, nie niszczy jaj przędziorków.
Opryskaj na mączniaka teraz- zapobiegawczo.
Jaki to mączniak:prawdziwy czy rzekomy?Prawdziwy ma biały nalot na wierzchniej stronie liścia a rzekomy na dolnej stronie liścia.
irenapak42
50p
50p
Posty: 53
Od: 8 lut 2009, o 23:45
Lokalizacja: ziółkowo-wielkopolska

Re: Przędziorki

Post »

Jest to mączniak rzekomy
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przędziorki

Post »

Czyli jak jest już nalot na spodniej stronie liścia to infekcja zaawansowana, Amistar tu nie pomoże bo za póżno, interwencyjnym środkiem jest Ridomil Gold MZ 68 , karencja długa bo około 56 dni, stężenie to 0,25%=2,5g/ 1litr wody,
może Tanos 50 WG-stężenie 0,04%- karencja 28 dni.
Te środki są niedopuszczone w Polsce więc sama decyduj o tym wszystkim .

A może jeszcze nie masz infekcji to wtedy można dać środki profilaktyczne z krótszą karencją np. Amistar
irenapak42
50p
50p
Posty: 53
Od: 8 lut 2009, o 23:45
Lokalizacja: ziółkowo-wielkopolska

Re: Przędziorki

Post »

ta choroba jest na tym winogronie co najmniej od 10 lat,więc chyba jest zaawansowana.
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przędziorki

Post »

Zarodniki mogły przetrwać na opadłych liściach winorośli i infekcja mogła ale nie musiała już się rozwinąć właśnie z tych zarodników.Musisz popatrzeć na liście i jak są jakby tłuste plamy albo dodatkowo już biały nalot na dolnej stronie to trzeba użyć środka interwencyjnego.
Pooglądaj tutaj
http://picasaweb.google.pl/januszmaz/Ch ... WZExD-PpA#

Ale może jeszcze w tym roku nie doszło do ostrej infekcji( tzn. nie ma żadnych objawów), warto to sprawdzić bo wtedy wystarczy środek zwalczający zarodniki np. Amistar, karencja krótsza, działanie profilaktyczne.
trzmiel
100p
100p
Posty: 123
Od: 9 gru 2005, o 21:12
Lokalizacja: Warszawa /a w zasadzie samochód/
Kontakt:

Re: Przędziorki

Post »

Na przędziorki i mączniaka prawdziwego polecam Agricolle. Aby oprysk był skuteczny na winorośli ja pryskam w czasie wysokiej temperatury (czasami nawet w południe) Agricolle niszczy u mnie przędziorki i mączniaka prawdziwego a nie ma karencji bo jest to preparat biologiczny. Jeśli jest dużo przędziorka to mieszam Agricolle np. z Pyranica. Agricolle stosowana często jest bardzo skuteczna ale trzeba pryskać w dzień nie wieczorem.
Pozdrawiam Maciek
Maciek
Awatar użytkownika
cortyzol
100p
100p
Posty: 192
Od: 14 wrz 2008, o 21:06

Re: Przędziorki

Post »

Bogdan
elka123
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 lis 2008, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Przędziorki

Post »

w zeszłym roku na moich sadzonkach hortensji pojawiły się na wierzchołkach pędów pajęczynki. czy to mógł być przędziorek? niestety nie mam zdjeć. pędy na wierzchołkach obumarły i w tej chwili są uschnięte, liście na gałązkach pojawiły się poniżej tych porażonych w zeszłym roku pędów. jak czytam o tym szkodniku to mi włosy dęba stają. do trzech zeszłorocznych hortensji dołączyło w tym roku 12 zdrowych. i teraz nie wiem co robić? wyrzucić te zeszłoroczne? czy jak one były zaatakowane w zeszłym roku to automatem będą też chore w tym?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”