Dobroczynek kalifornijski i szklarniowy w walce z przędziorkiem

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Zielono u Kubasi cz. 6

Post »

Dobre efekty dawał dobroczynek. :roll: Szkoda, ze taki problem z dostępnością w małych ilościach, a zimą brak.
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Zielono u Kubasi cz. 6

Post »

No, ja nie takie male te ilosci... :;230
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Zielono u Kubasi cz. 6

Post »

20 saszetek to chyba sprzedają. :wink:
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Zielono u Kubasi cz. 6

Post »

Ale dyskusja o Bi58 i robactwie się tutaj nawiązała... :wink:
Wszystko raczej zostało powiedziane - no może poza tym, że na przędziorka Bi58 nie polecam. Są na to inne specyfiki o których można poczytać na wątku o chorobach i szkodnikach.
Żaneta dobrze odrobiła pracę domową. :)
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Zielono u Kubasi cz. 6

Post »

To niewiele. U mnie 4 parapety ponad 2 m dlugie, dwa mniejsze, kilka roslin tu i tam... Poszloby spokojnie, zwlaszcza ze o ile kojarze, to jeśli rosliny sie nie stykaja, musza miec swoja saszetke.
Henryku, czytajac watek w czesci o robalach i insektycydach mozna sie pogubic jak ciotka w Czechach. Dyskusja typu czy akarycydy dzialaja czy nie, X uzywal tego, Y tego, jednemu to dzialalo, innemu nie i... Dalej nic nie wiadomo. Kopalam w tym i odpuscilam zniechecona.
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Zielono u Kubasi cz. 6

Post »

Kiedyś stosowało się Talstar, Magus, Provado. Ostatnio ludzie chwalą Target Agricolle...
Sam nigdy nie miałem przędziorków na taką skalę aby była mi chemia do zwalczania ich potrzebna.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: 60 Zielonych Historii cz.2

Post »

Ja go miałam głównie na kalateach, ale tylko na dwóch, trzech odmianach,
i przez jeden sezon na marancie.
Ale po czyszczeniu i podlaniu chemią - nie wróciły[/quote]
Na krotonach, storczykach, szeflerze, diffenbachii, nolinie, epipremium, bluszczu, hibiskusach... Mam bardzo ciepłe, słoneczne mieszkanie, dziad dobrze się tu czuł ;:223 Dopiero dobroczynek wykurzył go na amen i taka ciekawostka - po 4 miesiącach nadal widuję dobroczynka na gruboszu ;:oj Przędziorka na pewno już dawno nie ma, podejrzewam, że on się żywi pyłkiem stojącej obok begonii zawsze kwitnącej. Tym sposobem mam dodatkowe zwierzątka :;230
Wspaniałe masz aglonemy ;:167 W ogóle masz dużo ciekawych, pięknych roślin ;:108 Pierwszy raz widzę zieloną irezynę, fajna jest ;:oj

Dobroczynek poradzi sobie na każdej roślinie, trujące mu nie przeszkadzają :wink: Ja zamawiałam dobroczynka kalifornijskiego - nieco tańszy niż szklarniowy, znosi znacznie wyższe temperatury i niską wilgotność powietrza. Przykład: drzewko szczęścia na którym obecnie rezyduje stoi na południowym parapecie; na zewnątrz nie ma żadnych drzew czy budynków które by dawały cień, więc od rana od ok.14 patelnia niesamowita. Jeśli "stłoczysz" rośliny w kilku grupach gwarantuję, że dobroczynka wystarczy, ważne, żeby każda roślina dotykała kolejnej by mógł swobodnie sobie wędrować. Nie martwiłabym się przeniesieniem przędziorka, dobroczynek pożre wszystko, a jak ma dużo papu to się nawet rozmnoży ;:183 Tylko niestety, z prysznicem trzeba zrobić przerwę - na jak długo, przekonasz się po młodych odrostach, trzeba patrzeć, czy jest na nich przędza ("stara" przędza nie zniknie, trzeba ją później usunąć).

_________________
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
cytryniec
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 sty 2017, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Przędziorki

Post »

Biotit pisze:Warto zdobyć dobroczynka, świetnie niszczy tego typu roztocza.
Odkopię temat, ponieważ nie długo będzie znów aktualny. Dobroczynek gruszowiec to bardzo dobre rozwiązanie na przędziorka. Mało tego, że skuteczność jest wysoka, to czas działania jest bardzo długi. W ogrodach i sadach dobroczynek może dożyć do 10 lat (!).
Dostępny jest w opakowaniach: 50 opasek filcowych. Opaski rozkładamy można rozkładać praktycznie od lutego.
Regulamin
Dobroczynek
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 lut 2018, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

A czy możecie zamieścić przepis na oprysk z neem (na HT znalazłam) bo zależy mi na takich ?nie pryskanych? warzywkach :)
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

;:oj Dobroczynek do mnie zawitał. :wit Chwilę temu była mowa o dobroczynkach ;:128
Bardzo proszę:
20ml olejku nemm
3ml mydła potasowego
2l wody
Można oczywiście zrobić tego cacka mniej lub więcej zachowując proporcje. Przed użyciem bardzo dokładnie wstrząsać. Nie pryskamy w słońcu.
Nemm rozpuszcza powłokę chitynową na jej właścicielu, i zakleja drogi oddechowe, więc nie jest humanitarny, biedak ginie w mękach. Ostrzegam co bardziej wrażliwych; ale cóż, przyroda jest równie okrutna, taki dajmy na to dobroczynek, pożera przędziorki żywcem. Jeszcze bardzo istotna informacja, nemm jest substancją działającą kontaktowo, co oznacza, że trzeba nią trafić dokładnie w owada, te którym uda się schować w gąszczu przed kropelkami, przeżyją. Oznacza to, że zabieg trzeba robić bardzo skrupulatnie.
Awatar użytkownika
7koliberek9
200p
200p
Posty: 407
Od: 17 mar 2008, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Słyszałam, że dobroczynek kalifornijski jest dobry na przędziorki a do tego ekologiczny. Czy ktoś może podzielić się doświadczeniami z dobroczynkiem? Pytam zapobiegawczo bo nie wyobrażam sobie używania chemii w moim małym mieszkanku :roll:
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Zgadza się, kupuje się go w takich saszetkach, saszetkę otwierasz, wieszasz/kładziesz między roślinami, a dobroczynki wychodzą sukcesywnie i chrupią co trzeba ;)
Pewnym problemem jest to, że saszetki muszą być świeże i przechowywane w odpowiednich warunkach (mam na myśli również temperaturę w czasie transportu), żeby dotarły do Ciebie żywe - z oczywistych powodów. No i stosunek cena/ilość; opłacalne są większe zamówienia, więc warto poszukać zakupów zbiorowych.
Czy dobroczynki poradzą sobie z bardzo zaawansowaną inwazją - nie sądzę, no, ale przy dużych zniszczeniach chemia też już nie pomoże.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
podlej
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 30 kwie 2022, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dobroczynek, skąd wiedzieć czy działa

Post »

Wyszukiwarka nic nie znajduje, więc zakładam wątek.
Trochę mnie zdziwiło brak czegokolwiek o dobroczynku tutaj.

Skąd mam wiedzieć czy on działa? Przecież wyglądają tak samo jak przędziorki (tak bez lupy). Czy robią jakieś pajęczynki/nitki?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”