Preparat p. wciornastkom

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
aleyy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 sie 2012, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Preparat p. wciornastkom

Post »

Witam , prowadzę od dłuższego czasu nieudaną walkę z wciornastkami. Używałem już środków Talstar 100EC i Fastac 100EC, niestety nie pomaga z uwagi na ilość szkodnika. Przegapiłem moment gdy się pojawiły(wciornastki), nie wiedząc co jest roslinkom.
Wyczytałem na forum o skuteczności Biospin 120 SC lecz nie ma tego środka w marketach typu Castorama,Obi itp.
Może ktoś z forumowiczów wie gdzie go zakupić w okolicach Katowice/Sosnowiec. I oczywiscie w jakiś małych buteleczkach poniewaz na necie znalazłem oferty ale po 0,5 litra za 425zł.
Jestem zdesperowany bo walka wyzej wymienionymi środkami nie przynosi efektów a roslinki marnieją w oczach.
aleyy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 sie 2012, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie zakupię Biospin 120SC (p. wciornastkom) Śląsk/Zagłębie

Post »

UZUPEŁNIENIE:
chciał bym się podzielić z forumowiczami rezultatmi walki z wciorniastkiem zachodnim i dokończyć wątek bo na pewno komuś się przyda.
tak jak pisałem wcześniej stosowanie powyżej wymienionych preparatow bylo mało efektywne. w zasadzie efekt był bardzo krotki tj. 3-4 dniowy. po tym okresie wszystko wracało do normy tj. kolejne liscie żółkły - bylo widac ponowy atak wciornastków. wczesniej wymienione preparaty działaja powierzchniowo natomiast biospin dziala rownież wgłębnie w roslinę i krązy w niej wraz z sokami.

Środek o nazwie SPIN TOR 240 SC jest zamiennikiem (ta sama substancja czynna) trudno dostępnego (dla amatorów) BIOSPINu 120 SC lecz jest nieco tańszy (0,25 L = 130 zł) i co wazne dostępny w małych opakowaniach (cena: 12-20zł/10 ml) czego nie udalo mi sie znalezc szukając BIOSPINu. najmniejszy BIOSPIN to 0,5 L cena ok 400 zł.

Tak więc zastosowałem SPINTOR 240 SC - efekt widoczny po jednym dniu. widoczne zazielenienie się liści. oczywiscie będę prowadzil kolejne opryski wg zalecen co 4-5 dni. a na pewno co jakiś czas opryski prewencyjne.

dawkowanie SPINTORu 4ml/10L wody.

pozdrawiam i mam nadzieję że komuś ten wątek się przyda.
Awatar użytkownika
Itula
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 11 lut 2012, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa - Wesoła

Re: Gdzie zakupię Biospin 120SC (p. wciornastkom) Śląsk/Zagłębie

Post »

Walczę z wciornastkami od 2 miesięcy, opryski zaczęłam od Calypso potem Fastac dalej Karate Zeon, potem Mospilan a ostatnio polecany tu Spin Tor. Paskudztwo nadal lata i doprowadza mnie do rozpaczy. Wyrzuciłam już wszystkie rozsady roślin jadalnych i ćwiczę opryski już tylko na bylinach. Oglądałam te muszki pod lupą i myślę, że to wciornastek ale jaki ??? to już dla mnie za skomplikowane. Charakterystyczne jest to, że jak popryskam ziemię w doniczce wodą to te muszki zaczynają szybko biegać po ziemi w doniczce.
Rozsady mam w domu w osobnym pokoju gospodarczym ale boję się, że przelezie mi to do szklarni, staram się uważać ale to przecież lata gdzie chce. Macie jeszcze jakieś pomysły, może zwiększyć stężenie ponad to zalecane. Czy ktoś miał takie problemy. Rośliny marnieją mi w oczach :(
Pozdrawiam Itula
maron18
200p
200p
Posty: 300
Od: 10 wrz 2015, o 22:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Ekologiczny środek na wciornastki

Post »

Kupiłem kiedyś środek na wciornastki, którym był produkt fermentacji jakichś bakterii, który działał na układ nerwowy. Niestety teraz nie pamiętam nazwy, był to chyba jakiś Substral, jeżeli ktoś kojarzy to proszę mi napisać, jeśli nie tu, to w wiadomości.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ekologiczny środek na wciornastki

Post »

Czy chodzi Ci o Conserve?
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Ekologiczny środek na wciornastki

Post »

To wszystkie preparaty którym aktywnym składnikiem jest Spinosad znam kilka produktów np Spintor 240 SC czyli 240 g/litr czynnego składnika.

Najlepiej przeczytać opinię tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=8&t=58786

Z uwagi że na naszym rynku jest bardzo dużo podróbek środków ochrony roślin zdecydowałem się na

https://images86.fotosik.pl/110/b9e27e36a6c7a3ba.jpg

Jest słabszy, droższy a działa lepiej.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8514
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Preparat p. wciornastkom

Post »

Asprocol , to jest dostępne na polskim rynku ?
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Preparat p. wciornastkom

Post »

Ja robię zakupy w internecie i nie wiem czy jest dostępne w naszych sklepach. Ten produkt otrzymałem z USA zamówienie i przesyłka poprzez amazon.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8514
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Preparat p. wciornastkom

Post »

Dzięki , czyli u nas nie ma . ;:145
Kupię Spintor .
jejjej23
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 13 mar 2017, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Preparat p. wciornastkom

Post »

Jeśli chodzi o Conserve ( zależy od odmiany wciorniastka )to zalecam zwiększyć dawkę i zmiksować z jakimś środkiem systemicznym
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Preparat p. wciornastkom

Post »

Mam inne doświadczenia ale używam zakupionych zagranicą preparatów. Jak wyżej napisałem słabsze procentowo działają mocniej ;:202 , Tu może być to samo co z proszkiem do prania, cytuję rzecznika jednego producenta : "producent kierując się przyzwyczajeniami polskich kobiet że wolą sypać więcej proszku produkują na rynek polski odpowiednio słabszy".
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
maron18
200p
200p
Posty: 300
Od: 10 wrz 2015, o 22:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Preparat p. wciornastkom

Post »

Znalazłem w sklepie ten, który kupiłem wcześniej i jest on chyba najlepszy, od razu pomógł. Jest to produkt fermentacji jakichś bakterii, jak wrócę do domu, to podam nazwę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”