Roundup niebezpieczny - szczególnie dla kobiet

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Dzialkujemy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 9 cze 2015, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

Okej, czyli po prostu siać, a potem pozbywać się ręcznie, tak jak Państwo napisali. Ewentualnie jakieś ekologiczne specyfiki, istnieją takowe? Czy darować sobie? :)
"Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę"
infantasy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 1 cze 2015, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

Iwona i Piotr pisze:Masz dziecko, psa ja bym wolała już mieć te chwasty na trawniku lub zwyczajnie je wyrywać.
Tym bardziej za czas jakiś chwasty i tak pojawią się z okolicy.
... oooo! super wiadomość, to ja zapraszam Państwa, 2000tys. metrów wszystko w perzu, no niech będzie, zainwestuje w rękawice i dziabake ...
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

A ja zapraszam Państwa próbujących założyć trawnik do tematów ,które z pewnością będą pomocne w tym dziele... :D
Tutaj znajdziecie ich zbiór http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=32&t=10197
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

Francja wprowadza zakaz sprzedaży herbicydu Roun'dup koncernu Mon'santo.
Herbicyd Roun'dup ? sztandarowy produkt Mon'santo, zaklasyfikowany niedawno przez Międzynarodową Agencję Badań nad Rakiem (IARC) jako ?prawdopodobnie rakotwórczy?, zniknie z francuskich marketów ogrodniczych. Taką decyzję podjęło 16 czerwca 2015 roku Francuskie Ministerstwo Środowiska.


W raporcie IARC stwierdzono, że ?wykazano w sposób wystarczający?, że glifosat (główny składnik herbicydu Roun'dup) powoduje raka u zwierząt.
Z kolei z wielu innych raportów wynika, że koncern Mon'santo już od 1981 roku wiedział, że glifosat powoduje raka u ssaków, ale nadal sprzedawał go na całym świecie.
http://www.altermedium.pl/francja-wprow ... ---nazwa zastrzeżona1--/
szakal_aw
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 lip 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

Witam,

właśnie jestem po przeczytaniu tych 11 stron tego tematu..

o szkodliwości pisze się bardzo wiele.. ale też o tym, że rolnicy to ożywają i jakoś my wszyscy żyjemy.

Mój problem i pytanie:

mamy działkę 500m2 prawie cala w perzu.
Jak tego się pozbyć? kupiłem roundup ale waham się jego użyć, na działce jest kilka krzaków owocowych i dużo jabłoni, wiśnia, brzoskwinia itp.

Tak jak ktoś niedawno tutaj pytał po jakim czasie się roundup rozkłada? czy będzie bezpieczna uprawa jak w tym sezonie spryskam, przekopię działkę, na jesień posieję trawę, a następnym sezonie zacznę uprawy robić?

Jakie sposoby mam jeszcze, żeby pozbyć się tego perzu? czy gleba będzie już na zawsze zatruta tym g***? czy to również przeniknie do wody gruntowej, a potem przez studnie trafi do organizmu?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

Po opryskaniu herbicydami już za tydzień można bezpiecznie siać i sadzić w ziemi co tylko się chce.
Tylko musisz uważać żeby krzewy i drzewa owocowe nie zostały tym opryskane bo mogą paść albo mocno się osłabić.
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

Tydzień przy pogodzie takiej jak teraz. Podczas pogody jak w maju i czerwcu ze dwa.
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
LawMar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 19 paź 2015, o 17:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Cielcza
Kontakt:

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

Do infantasy: Na sam perz niekoniecznie jest potrzebny roundup :) Jeśli teren ma być przeznaczony po rośliny ozdobne jeszcze bym roundup zastosował, pod warzywa i owocowe dla siebie nie. Rolnicy stosować muszą bo szybki i wysokowydajnościowy dzisiejszy sposób gospodarowania ich do tego zmusza.
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

Sam doznałem chwilowego zamroczenia i opryskałem glebę preparatem zawierającym glifosat m.in w miejscu gdzie zamierzam uprawiać warzywa i owoce. Byłem kompletnie nieświadomy, że są już badania potwierdzające ogromną toksyczność tego preparatu na organizm człowieka. Nie chcę nikogo straszyć, jedynie przestrzegam abyście nie mieli tak jak ja klapek na oczach uważając, że jeżeli środek można kupić w sklepie to jest on bezpieczny.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

Już dawno wprowadziłem u siebie na działce, że nie będę stosował żadnych herbicydów. Jednorazowe zastosowanie środka, to nie jest aż tak źle, ważne, żeby wiedzieć na przyszłość, że herbicydów może nie być. A i tak będą wysokie plony, nawet większe, bo roślina uprawiana nie pobiera herbicydu, a przez to lepiej rośnie.
Chciałbym wiedzieć, ile glifosatu pozostaje w oleju rzepakowym, który jest opryskiwany tuż przed zbiorem, jak to czynią chyba wszyscy rolnicy uprawiający rzepak. A jest to podstawowy tłuszcz w naszych kuchniach.
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

Zastanawiam się jak go uniknąć w diecie. Zrobiłem małe rozeznanie i wydaje się, że aby Glifosat wyeliminować, to trzeba by się wyprowadzić do jakiejś ortodoksyjnej Amiszowskiej osady, gdzie je się tylko swoje produkty. Generalnie wszystko to co jest na półkach sklepowych w większości zawiera Glifosat. Soja jest modyfikowana aby można ją było pryskać glifosatem, uprawiana np. w ameryce południowej jest importowana na miliony ton do Polski. Ktoś może pomyśli, ja nie jem soji, ale zaraz się okazuje że to nie prawda. Niestety soja jest w każdym prawie produkcie przetworzonym w różnych formach. Po to aby wędlina piła więcej wody dodaje się soję, w słodyczach występuje ona jako lecytyna sojowa, podobnie w margarynach i innych produktach, lodach, serkach itd. To jest dosłownie wszędzie. Jeżeli się zastanowić dalej, to w zasadzie wszystkie fermy karmią soją, podobnie jak kukurydza jest głównym składnikiem pasz zwierząt gospodarskich. Zatem glifosat spożywają kury, krowy, trzoda chlewna i to trafia do nas na stoły jako smakowite piersi z kurczaka i mleko krowie lub wędlinka. Widziałem dokument TVN, gdzie rolnik jawnie mówi o zasuszaniu rzepaku i pszenicy glifosatem - to jest powszechnie stosowana praktyka zwana desykacją, która powoduje równomierne schnięcie roślin co ułatwia zbiór. To znaczy, że glifosat jest w oleju rzepakowym i mące pszennej. Są różne niezależne badania, które potwierdzają szkodliwość dla zdrowia człowieka, lista potencjalnych zagrożeń jest ogromna. Tylko co konsument może zrobić skoro w zasadzie nie ma żadnego systemu znakowania żywności-gmo (być może jest, ale jakoś się nie spotkałem). Oczywiście w takim momencie własne uprawy są na wagę złota.
termit
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 21 lis 2015, o 09:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

Lunarii jeśli chodzi o zawartość glifosatu w częściach jadalnych roślin to wielokrotnie więcej będzie go np. w takim rzepaku opryskanym przed zbiorem, niż w soi czy kukurydzy GMO o ile herbicyd był wykorzystany tylko do zwalczania chwastów.
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

Komisja Europejska proponuje ograniczenie stosowania lub całkowite wycofanie aż 75 substancji czynnych, używanych w ochronie chemicznej roślin uprawnych.
Minn.
- 9 substancji czynnych fungicydów, takich jak:
metkonazol, difenkonazol, protikonazol, tetrakonazol, tebukonazol, karbendazym, tiofanat metylowy, prochloraz i tiuram

- 7 substancji zawartych w insektycydach:
lambda-cyhalotryna, beta-cyflutryna, chlotianidyna, deltametryna, esfenwalerat, imidachlopryd, tiachlopryd

- całkowite wycofanie neonikotynoidów

- postuluje całkowite wycofanie 6 substancji czynnych w uprawie rzepaku:
glifosat, glufosynat amonowy, fluazyfop-P-butylowy, chlopyralid, pikloram, dimetenamid P

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna ... 62231.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”