Targa super jak stosować???

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
kasia230481
50p
50p
Posty: 82
Od: 12 paź 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Targa super jak stosować???

Post »

Witam, zakupiłam Targa Super na perz, ale nie wiem w jakie ma być stężenie tego preparatu.
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Targa super jak stosować???

Post »

A nie prościej przeczytać instrukcje etykietę stosowania środka niż pytać na forum?
Pozdrawiam Piotr
DarekRz

Re: Targa super jak stosować???

Post »

1o ml/ 1 l lub 7 ml/ 1l jeśli użyjesz z adiuwantem aktywującym ( Atpolan w dawce 5 ml/1l).
Jak masz flaszkę większą to instrukcja stosowania często znajduje się pod etykietą (trzeba ją odkleić z jednej - wskazanej - strony).
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Targa super jak stosować???

Post »

Odświeżam temat, żeby nie zakładać nowego wątku.
Instrukcje mam, przeczytałam ... przestudiowałam ... ale nie wiem jak to jest w praktyce, bo nie mogę zczaić - najpierw wysiewamy nasiona, czekamy aż wyrosną chwasty i dopiero wtedy pryskamy?? :roll: , czy najpierw pryskamy wyrośnięte chwasty a po jakimś czasie wysiewamy nasiona warzyw (marchew, pietruszka, seler) ??
krzewywpaski
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 5 mar 2013, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: Targa super jak stosować???

Post »

Można stosować przed siewem, ale lepiej usunąć chwasty mechanicznie, ewentualnie Roundupem.
Generalnie stosujemy jednak ten środek po wschodach chwastów (fazy rozwojowe warzyw i chwastów kiedy środek można stosować są podane na etykiecie środka). Niestety np. w przypadków selera i pietruszki nie możemy naci przeznaczyć do spożycia.
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Targa super jak stosować???

Post »

Targa jest graminicydem do stosowania nalistnie, czyli chwasty które chcemy zwalczać MUSZĄ być już na wierzchu i to najlepiej nie takie małe. Oczywiście trzeba też sprawdzić w jakiej fazie musi być roślina oprawna ale to wszystko jest dokładnie napisane w etykiecie instrukcji stosowania.
Pozdrawiam Piotr
jaszczur438
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 paź 2012, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Targa super jak stosować???

Post »

Jak czytam takie tematy to bardzo chętnie wprowadził bym obowiązek przechodzenia obowiązkowych szkoleń chemizacyjnych DLA WSZYSTKICH którzy chcą jakąkolwiek chemię kupić i stosować...
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Targa super jak stosować???

Post »

A po co szkolenie chemizacyjne? Przecież to chodzi o zdrowy rozsądek. Jak kupujesz telewizor, pralkę czy telefon to czytasz instrukcję, jak np masz nowy odkamieniacz w kuchni tez sprawdzasz jak działa więc czemu ten mechanizm nie działa w przypadku środków ochrony roślin np? Zajmowałem się chemią rolną zawodowo i w codziennym kontakcie z klientami ten problem było wyraźnie widać w dodatku z prawidłowością, im mniejszy klient tym większy problem ale oczywiście nie generalizuje.

Przepraszam że to jednak nie o tardze.
Pozdrawiam Piotr
jaszczur438
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 paź 2012, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Targa super jak stosować???

Post »

Zgadzam się w zupełności tylko wielu ludzi nawet po przeczytaniu etykiety dalej nie wie jak zastosować dany środek, jak przeliczyć dawkę itd. Pracuję na co dzień z ŚOR i z ludźmi którzy je stosują (tu mam na myśli zwykłych rolników i ogrodników produkujących żywność na handel) i jak widzę czym pryskają np. porzeczki i jakie są stężenia pozostałości ŚOR w owocach to ogarnia mnie przerażenie. I zdawało by się że to ludzie którzy mają takie szkolenia i stosują takie środoki nie od dziś a pryskają porzeczki środkami ze zbóż (no bo i tu mączniak i tu mączniak to co to za różnica nie?) :/ Dlatego totalni laicy w ogóle nie powinni bez szkolenia mieć dostępu do chemii dla bezpieczeństwa własnego i otoczenia. Dobra koniec bo odjechaliśmy totalnie od targi :)
Kasiaczek1987
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 5 mar 2014, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakliczyn

Re: Targa super jak stosować???

Post »

proszę o pomoc, mam nadzieje że ktoś mi pomoże bo już mi ręce opadają.
Marzą mi się ładne maliny, niestety tak zarosły że przy dwójce dzieci nie daję rady. W sklepie ogrodniczym sprzedano mi targa super 0.5 250 ml. Ulotka jest tak skonstruowana że nie daję rady ze zrozumieniem jakie stężenie zrobić a muszę sobie sama dać z tym radę, powiedziano mi ze takie stęzenie jak na truskawki, proszę żeby mi ktoś wyłożył jak kawe na ławe ile tego środka wlać do 10 litrów wody bo taki ma opryskiwacz. Liczę na pomoc bo naprawde tyle nad tym siedziałam że już mi sie nawet tych malin odechciewa. Pomóżcie :(
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Targa super jak stosować???

Post »

Rozumiem że jesteś zdesperowana ale[ tak sobie czytam bo pierwsze słyszę o nim ] i okres karencji (Okres od dnia ostatniego zabiegu do dnia zbioru i przeznaczenia do konsumpcji):
buraki - 87 dni; :shock: Lepiej żeby maliny nie dostały tego środka , nie stosuję się nie wypowiadam.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Targa super jak stosować???

Post »

Dla truskawek dawka wynosi od 0,75 do 2l na 1ha, to te 250ml powinno wystarczyć na 3000m2, a w większym stężeniu to tylko na 1250 m2, jeśli zastosuje się 2l n1 ha.
Ilość wody to trzeba dać tyle, żeby swobodnie można by pokryć całą powierzchnię chwastów. Na ogół stosuje się minimum 300l roztworu na 1ha.
Jeśli przyjmiesz, że chcesz opryskać 250ml powierzchnię 2000m2, to musisz rozcieńczyć w minimum 60 litrach wody, to inaczej musisz wlać do opryskiwacza 10 litrowego 40ml środka.
Jednym opryskiwaczem powinnaś opryskać około 500m2 powierzchni.
Kasiaczek1987
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 5 mar 2014, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakliczyn

Re: Targa super jak stosować???

Post »

ekopom pisze:Dla truskawek dawka wynosi od 0,75 do 2l na 1ha, to te 250ml powinno wystarczyć na 3000m2, a w większym stężeniu to tylko na 1250 m2, jeśli zastosuje się 2l n1 ha.
Ilość wody to trzeba dać tyle, żeby swobodnie można by pokryć całą powierzchnię chwastów. Na ogół stosuje się minimum 300l roztworu na 1ha.
Jeśli przyjmiesz, że chcesz opryskać 250ml powierzchnię 2000m2, to musisz rozcieńczyć w minimum 60 litrach wody, to inaczej musisz wlać do opryskiwacza 10 litrowego 40ml środka.
Jednym opryskiwaczem powinnaś opryskać około 500m2 powierzchni.
Dziękuję ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”