Ekologia a opryski i walka z mszycami

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Ekologia a opryski i walka z mszycami

Post »

Proszę zobaczyć ile ich jest
Obrazek
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ekologia a opryski i walka z mszycami

Post »

Ja opryskiwałam wodą z octem z dodatkiem płynu do naczyń, lub Colą.
Trzeba to robić często i porządnym strumieniem. Niedobitki rozgniatałam po prostu.
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Ekologia a opryski i walka z mszycami

Post »

Comcia pisze:Ja opryskiwałam wodą z octem z dodatkiem płynu do naczyń, lub Colą.
Trzeba to robić często i porządnym strumieniem. Niedobitki rozgniatałam po prostu.
Mariolu dziękuję za poradę ale niedobitków nie znajdę już w tym moim buszu,jutro skoczę do sklepu ogrodniczego i poproszę o jakiś środek.
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ekologia a opryski i walka z mszycami

Post »

Na prawie setce róż robiłam opryski....
maalpunia
50p
50p
Posty: 68
Od: 1 mar 2014, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielka Brytania

Re: Ekologia a opryski i walka z mszycami

Post »

Witajcie :)

Na moich daliach wędruje w tę i z powrotem całe stado mrówek, wygląda tak jakby urządziły sobie tam gniazdo, bo w miejscach gdzie łodyga łączy się z liściem itp. jest coś co wygląda jak jajka, tyle, że czarne. Przekopywałam wczoraj forum i wszyscy sugerowali, że skoro są mrówki to pewnie i mszyce, ale takowych na moich roślinach brak. Pytanie brzmi: czy powinnam je wytępić czy dac im spokój i czy jest szansa, żeby mrówki gniazdowały na roślinie?!

Comciu, czy mogłabyś podać proporcję oprysku? Spisuję sobie wszelakie przepisy jakie znajdę, ale tego jeszcze nie mam :). Z góry dziękuję :)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Ekologia a opryski i walka z mszycami

Post »

Mszyce też mogą być czarne :roll: Mrówki wolą raczej jakieś obumierające resztki , próchniejące drzewo , ale na roślinie jeszcze ich nie spotkałem bez towarzystwa mszyc :roll: :roll: :roll:
maalpunia
50p
50p
Posty: 68
Od: 1 mar 2014, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielka Brytania

Re: Ekologia a opryski i walka z mszycami

Post »

Dzięki Zibi. Szukałam zielonej mszycy, a nie pomyślałam, że to może być ta czarna, bo nigdy nie miałam z nią do czynienia. Spróbuję ją zutylizować ;-) jak skończą się te deszcze :roll:.
Pozdrawiam :)
pawel332
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 4 kwie 2014, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ekologia a opryski i walka z mszycami

Post »

Ja próbuje tak że staram się pozbyć sprzymierzeńców mszyc a więc mrówek i jednocześnie próbuje likwidować mszyce ( gnojówkami nalewkami różnego różnego typu inne sposoby np. aksamitki) jak to nie działa to dopiero chemia -mówię tutaj o roślinach jadalnych bo kwiatami się nie martwię ,nie moja rola(to działka mamy)
Można powiedzieć że jesteśmy takimi Don Kichotami tylko my walczymy z mszycami i ślimakami a on z wiatrakami-NIE DA SIĘ WYGRAĆ.
Awatar użytkownika
mathun
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 maja 2016, o 08:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Dalie - cz.2

Post »

MirellaM pisze:zalałam wrzątkiem i od jutra zaczynam psikanie.
Jak coś ma działać to nie zalewamy wrzątkiem. Cebulę lub czosnek sparzamy w kuchni żeby miał słabsze "działanie"/łagodniejszy smak.
Comcia pisze:Ja opryskiwałam wodą z octem ..
Odnośnie octu to ponoć świetny zamiennik Roundupu, więc uważałbym ze stosowaniem.
BozenkaA pisze:Dziewczyny żaliły się na ślimaki
Na ślimaki najlepsze piwo. Zawsze się wyłapują.

Wracając do tematu mszyc -
Ja w zeszłym roku stosowałem gnojówę z pokrzywy na mszyce i działało
Zawsze dodaje trochę mydła w celu lepszej "przyczepności".


Na kilku anglojęzycznych stronach widziałem różne przepisy na opryski z czosnku.
Główne składniki:
olej roślinny, mydło w płynie( lub szare starte i dobrze rozprowadzone w małej ilości wody) , czosnek. W proporcjach - jedna większa główka czosnku, na szklankę oleju i na 1/2 szklanki mydła.

Do tego znalazłem przepisy w których było że oddzielnie wodę zagotować ze zmieloną świeżą (lub suszoną) ostrą papryką (naprawdę ostrą typu Habenero, Scotch Bonnet, Thai, Serrano, Ghost).

Po ostudzeniu, po odstaniu mieszamy
w proporcjach 2 łyżki mikstury (olejowo-czosnkowej)wymieszać w przestudzonym 1 litrze wody zagotowanej z papryczką, lub 1 szklankę "oleju" uzupełnić wodą do 4 litrów.
Oczywiście wodę po zagotowaniu, jak i olej z wyciśniętym czosnkiem odstawiamy na co najmniej 24 godziny.
W jednym z przepisów też ktoś do wody z papryką dodawał mięte. Nie wszyscy dodają też olej.
Ważne żeby uważać na paprykę. Żeby nikt się nie napił, żeby brudnych palców nie włożyć do oka, bo piecze.

Sam mam pewne obawy co do tego przepisu. Nie raz miałem do czynienia z tego typu papryczkami i boje się że oprysk mógłby spalić rośliny. Jak ktoś chce można spróbować zrobić oprysk bez papryczki.
Tutaj przykłady (proporcje mogą się różnić, bo podałem uśrednione z kilku stron. Nie brałem danych z Youtube). Zwróćcie uwagę że w komentarzach pod pierwszym filmikiem ludzie zwracają uwagę na fakt że czosnku nie gotujemy.
https://www.youtube.com/results?search_ ... sect+Spray
Pozdrawiam serdecznie, Mateusz
"Kiedy w ogrodzie zwiędły już najpiękniejsze kwiaty
i chwasty wydają się urocze."
Sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”