Jak odważyć 1,5 g ?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

tbet pisze:No nie wiem 1 łyżeczka środka A nie musi być równa wagowo 1 łyżeczce środka
To sie zgadza. Zalecam małe wagi nawet dziecinne. Trzeba tylko dorobić sobie małe ciężarki od 10 do 1 grama, oraz 0,1 do 0,5 grama. Dam niedlugo zdjęcie takiej wagi.
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Oto zdjęcie mojej wagi. Jakie mam ciężarki do niej pisałem wyżej. :lol:

Obrazek
Pozdrawiam Andrzej.
tbet
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 maja 2007, o 12:15
Lokalizacja: JELENIA GÓRA
Kontakt:

Post »

Waga super - sam chyba ją robiłeś. Też myślałem o takim rozwiązaniu, ale łatwiej mi było wydać 40 zł :-) Moja waga jeszcze nie przyszła więc jak na razie nie mogą się podzielić opinia w te kwestii.
Pozdrawiam
tbet
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 maja 2007, o 12:15
Lokalizacja: JELENIA GÓRA
Kontakt:

Post »

Dzisiaj odebralem wagę
Obrazek
Jak pisałem kupiłem ją na Allegro za 34,5 + 11 wysyłka. Wygląda na to, że jest OK. Przeprowadziłem test na monetach i wyszedł on nastepująo (moneta waga wg mennicy/waga zmierzona ):
1 zł 5,0/5,0
50gr 3,94/4,0
20gr 3,22/3/3
10gr 2,51/2,5
5gr 2,59/2,6
2gr 2,13/2,1
1gr 1,64,1/6
Tak więc jak dla mnie jakość pomiaru jest zadawalająca i moim zdaniem warto wydać te niewielkie przecież pieniążki po to by nie odmierzać "na oko". W sumie tylko jedna uwaga na zdjęciu widoczny jest odchylony panel pomiarowy. To taka rączka ze sprężynką i zaczepem. Myślę, że lepszym rozwiązaniem, trwalszym byłaby w pełni kompaktowa obudowa - z pewnością trwalsza.
Pozdrawiam
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1005
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

:shock: :D Super ta Twoja waga :P :P :P
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Wagi, niestety, nie mam :( A Mospilan do pryskania jest w proszku i muszę go użyć na mszyce na młodej jabłonce.

Na opakowaniu napisano, że dla jabłoni ma być 0,125 kg / h, a ja mam tylko jedno drzewko!!! Dla innych krzewów i drzew na mszyce zalecają stężenie od 0,01 - 0,02% (10-20gr/100 litrów wody).

Ratunku!!!

Czy dobrze liczę, że w 2 litrach wody ma być 1 gram proszku?

A jak go odmierzyć? W płaskiej łyżeczce od herbaty jest ok. 5 gram, czy tak? Mam zawartość tej łyżeczki podzielić na cztery?

I dodatkowe pytanie, ile dodać adiuwantu (tak się to nazywa?) czy innego Ludwika?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak odważyć 1,5 g ?

Post »

tbet pisze:Witam!
Czy ktoś ma jakiś sprawdzony sposób na odważenie np. 1,5 g ? Oczywiście chodzi o odważenie takiej niewielkiej ilości np. miedzianu, którego wcześniej się kupiło np. 100g. Może ktoś się spotkał z możliwością zakupu za niewielkie pieniądze takowej wagi. Oczywiście takie wagi są na allegro. Jest ich wiele w różnych cenach. Może ktoś ma takową i coś może powiedzieć by nie wyrzucić pieniążków w błoto?
dzisiaj w Biedronce rozmieszczano nowy towar i zauważyłem małą kuchenną wagę elektroniczną.
Ceny jeszcze nie było ale być może jutro się dowiem.
Jakub . . . . .
tbet
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 maja 2007, o 12:15
Lokalizacja: JELENIA GÓRA
Kontakt:

Post »

Witam!
Jeżeli 10-20gr/100 litrów wody to 2 litry stanowi 1/50 więc coś chyba nie tak liczysz. Mospilanu nie stosowałem ale podziel sobie zalecaną dawkę dla 100 litrów przez 50 i już. Waga kuchenna chyba się nie sprawdzi. Ona raczej służy do odmierzania większych ciężarów. Jak pisałem na Allegro można kupić odpowiednie wagi (ja taką kupiłem) za nieduże pieniądze.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

To wychodzi 0,4 grama na 2 litry (max). Matko jedyna, jak ja to odmierzę??? Łyżeczkę na 8 części? Rachunki robione na piechotę nie są moją mocną stroną :lol: A dzielić chyba muszę tak, jak narkomani swoje "działki" na filmach :shock: A jeśli zrobię za mocny roztwór? Spalę liście? A jak za słaby, to nie zadziała i cała procedura na marne? A jeśli nie spryskam, to wyczytałam, że młode jabłonki są bardzo wrażliwe na aktywną obecność mszyc - mogą nawet zginąć!

Wagę sobie kupię, ale zanim do mnie dotrze, muszę coś zrobić JUŻ! Dlatego poproszę nie o wędkę, a o rybę, czyli gotową receptę, plsss :oops:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
tbet
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 maja 2007, o 12:15
Lokalizacja: JELENIA GÓRA
Kontakt:

Post »

Witam!
To może zastąp ten Mospilan w proszku czymś w płynie - np. Decis wtedy spokojne sobie odmierzysz tyle ile potrzebujesz. Jak odmierzyć tak małą ilość proszku to niestety ale nie wiem.
Pozdrawiam
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Nalewka pisze:
Czy dobrze liczę, że w 2 litrach wody ma być 1 gram proszku?

A jak go odmierzyć? W płaskiej łyżeczce od herbaty jest ok. 5 gram, czy tak? Mam zawartość tej łyżeczki podzielić na cztery?

I dodatkowe pytanie, ile dodać adiuwantu (tak się to nazywa?) czy innego Ludwika?
Na dwa litry daj 0,2 gramy Mospilanu.
Podam Ci jutro rano ile jest w płaskiej łyżeczce gram Mospilanu. Raczej więcej jak 5 gram.
Zwilżacza kilka kropel. Superamu daje się 0,5 cm na 1 litr wody.
0,1 gram Mospilanu to mnie więcej tyle ile wchodzi na czubek "uchwytu" małej łyżeczki od herbaty.
Zrobię zdjęcie dla porównania 0,1 grama i 5 gram Mospilanu - dam je jeszcze dziś po południu lub jutro przed 8,00 rano.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Erazmie, jesteś wielki!!! Dziękuję Ci za już, czekam na jeszcze :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
tbet
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 maja 2007, o 12:15
Lokalizacja: JELENIA GÓRA
Kontakt:

Post »

No tak tylko, że Nalewka pisze o zalecanym stężeniu 10-20g/100 l, a ty proponujesz 2g/2l czyli 100g/100 l - a może się mylę?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”