Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
piobuk1
 Tytuł: Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin
PostNapisane: 21 mar 2015, o 13:42 
200p
200p

1 szt.
Syp spokojnie. A swoja drogą to jak szybko składniki pokarmowe z granulowanego obornika rozsypanego koło drzewka są dla niego dostępne?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

kowal
PostNapisane: 7 maja 2015, o 16:41 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
Posiadam na tarasach w doniczkach, truskawkę powtarzającą owocowanie, w liczbie 200 sadzonek. Niestety z początkiem kwietnia przesadziłem z nawozem mineralnym i popaliło mi praktycznie wszystkie liście(dałem trochę ,,od serca'' ponadto, przeliczyłem na metry, do sadzenia w ziemi a nie doniczkach), sadzonki pomalutku umierają , choć z serca rośliny puszczają nowe liście, roślinka mało co od miesiąca urosła. Kolega mi polecił nawóz, który ma niwelować przenawożenie( BIOHUMUS – nawóz naturalny do wszystkich roślin). Dlatego mam pytanie, jak to jest skoro moje roślinki mają znacznie za dużo Azotu, Potasu, Fosforu itd. a ja zasilam je dodatkowo biohumusem de facto em ,nawozem prawda? czy całkiem nie dobije moich sadzonek???
Obrazek

Tak to średnio biorąc, teraz u mnie wygląda. 3 Tygodnie temu pryskałem signum33 ale to chyba nie powinno mieć większego znaczenia.
Jak ratować truskawkę?

klakier7
PostNapisane: 29 maja 2015, o 22:28 
100p
100p

1 szt.
Opryskaj Tytanitem,truskawka bardzo pozytywnie reaguje na oprysk tym stymulatorem.Możesz też zastosować Asahi SL.Pozdrawiam klakier.

karinos
PostNapisane: 2 cze 2015, o 11:50 
50p
50p

1 szt.
Szukałam, ale może przeoczyłam. Czy mogę zrobić tego samego dnia oprysk Decisem na mszyce i Topsinem na moniliozę? Chodzi o pryskanie migdałka trójklapowego szczepionego. Z góry dziękuję za info.

Ohajo
 Tytuł: Mieszanie ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN
PostNapisane: 7 mar 2016, o 20:25 
500p
500p

1 szt.
1. Czy mogę pomieszać Promanal z Miedzianem i zrobić oprysk raz? Mam wątpliwości, bo Miedzian to proszek do sporządzenia zawiesiny, a Promanal jest w formie płynu, na bazie oleju parafinowego. Nie pokłócą się w jednym opryskiwaczu?

2. Kiedy najlepiej zasilić wiśnie azofoską? W zeszłym roku były osłabione i zrzuciły prawie wszystkie zawiązki i w tym sezonie chciałbym im "pomóc". Czy mogę bezpiecznie zrobić to już teraz?

Dzięki z góry za dobre rady.

Paweł

pelikano11
PostNapisane: 7 mar 2016, o 21:38 
1000p
1000p

---
Na obcojezycznych niektórzy mieszają, inni odradzaja, ale miedziowy płynny chyba, zajrzyj http://www.overallgardener.com/tis-the- ... ee-sprays/
i tu do wyboru https://www.google.pl/search?q=oil+and+ ... tural+oil+
Jeśli się zdecydujesz to zrób na małej próbie woda+proszek mix, potem olej i zobacz, ja nie próbowałem, to teoria.

Olejowym poparzysz jeśli będziesz pryskać bezpośrednio przez przymrozkiem, miedzią poparzysz powyżej ..C, nie pamiętam, ale musi być bardzo ciepło.

halina522
 Tytuł: Re: TABELA mieszania środków owadobójczych z grzybobójczymi
PostNapisane: 5 kwi 2016, o 22:43 
500p
500p

1 szt.
Czy mogę teraz w okresie bezlistnym opryskać moje jabłonie i grusze Cynkotoxem? Bardzo proszę o radę.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 63 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości