Popiół ze spalania węgla

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Popiół z pieca

Post »

Też mam problem z popiołem z węgla .Tylko nie swoim ,a sąsiada.Wszystko wyrzuca na graniczną działkę i pod mój płot. Żaden argument do niego nie przemawia.Dawniej palił drzewem i nie było takiego problemu.Gmina zakazała wyrzucać popiół węglowy do śmieci i ludzie radzą sobie w różny sposób.
AlicjaP
100p
100p
Posty: 137
Od: 30 lip 2013, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Popiół z pieca

Post »

Jak mogła gmina zabronić wyrzucania popiołu do pojemnika?
Alicja
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Popiół z pieca

Post »

To jest gmina wiejska.Nie wolno też wyrzucać trawy,chwastów itp.
AlicjaP
100p
100p
Posty: 137
Od: 30 lip 2013, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Popiół z pieca

Post »

Mało ważne jaka gmina. Gmina ma obowiązek zabierania również popiołu. Ja też nie mogę wrzucać do pojemników skoszonej trawy ale mogę ją w workach oddać do punktu zbiórki tych odpadów. Jest to usługa bezpłatna ale muszę dostarczyć na miejsce.
Mieszkam w mieście to pewnie jest łatwiej. Podobno w tym roku będziemy mieć postawione dodatkowe pojemniki na popiół żeby nie mieszać z innymi odpadkami ( ja akurat mam segregację odpadów ). Lepiej iść do gminy i dowiedzieć się jak się sprawa przedstawia z wywozem popiołu.
Alicja
Awatar użytkownika
bogdanm
200p
200p
Posty: 319
Od: 29 kwie 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wadowice

Re: Popiół z pieca

Post »

Gmina ma obowiązek odbierać popiół do tego sa przeznaczone specjalne worki na popiół mnie to akurat nie dotyczy ale widzę to u sąsiadów. Trzeba się dowiedzieć w gminie bo przepisy na pewno są jednakowe dla wszystkich mam nadzieję segregacji śmieci.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Popiół z pieca

Post »

Gmina może i ma obowiązek zabierać popiół ale różnie to wygląda. U mnie nie ma specjalnych worków można pakować pojemnik do 50 % pojemności tj 60 litrów .
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Popiół z pieca

Post »

Sprawdzają ile pakujesz popiołu do pojemnika?
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Popiół z pieca

Post »

Gmina niby ma obowiązek ale tego nie robi.Zresztą śmieci też odbiera rzadko .Nikt poza mną nie widzi problemu,a jestem obcy więc się nie liczę.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Popiół z pieca

Post »

Ja też mieszkam na terenie wiejskim i popiół z drewna rozrzucam na trawnik albo łąkę, a ten z węgla zbieram do worka na gruz budowlany i wystawiam w dniu zbiórki odpadów zmieszanych, bo tak to mam segregację. I nie zdarzyło się, by nie został popiół odebrany. Niektórzy mają nawet kosze tylko do popiołu. Tylko wiadomo, musi być zimny ale to nie problem, bo najpierw się wybiera do metalowego wiaderka, jak wystygnie do fruuuuu do wora i za bramę. Musisz się dowiedzieć w gminie, jak to wygląda, bo co samorząd to inne decyzje. Niektóre firmy mają specjalistyczne linie sortujące i popiół je niszczy, stąd zakaz wysypywania do mieszanych, ale jakoś gmina musi to odebrać, albo raz na miesiąc czy dwa jedzie auto i zbiera tylko popiół, albo sami mieszkańcy mogą dowieźć w jakiś punkt zbiórki. Póki co u mnie odbierają.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Popiół z pieca

Post »

Jak pisałem sam popiołu z węgla nie mam.Denerwuje mnie tylko,ze sąsiad wyrzuca go pod mój płot.Dzwoniłem do gminy ,to mi powiedzieli,że to moje fanaberie.Każdy w własnym zakresie zagospodarowuje odpady węglowe i nie narzeka.Sołtys wręcz się obraził,że wymyślam głupoty.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Popiół z pieca

Post »

To im powiedz, że zaprosisz lokalne media, prasę czy inspektora środowiska, pewnie zmienią zdanie.
AlicjaP
100p
100p
Posty: 137
Od: 30 lip 2013, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Popiół z pieca

Post »

Sołtys jest od dbania o porządek a nie od obrażania się. No ale takie społeczeństwo, jak już ktoś zwróci uwagę ( d........u) to wielka obraza majestatu. Ja walczę też z moimi sąsiadami - bo zrobili sobie prywatne wysypisko na ogrodzie ( ludzie samochodami przywożą śmieci a oni później w nocy to palą ). Do Straży Miejskiej dzwonić nie mogę bo już nie pracują a d.......o jest bezkarne.
Alicja

zmod. obraż. treści, pomid.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Popiół z pieca

Post »

Pewne sprawy są uregulowane.

Popiół pod płot, to odpad. A z odpadami jest określony sposób postępowania ustawą, a więc odgórnie dla całego kraju. Jest Regulamin Utrzymania Czystości na terenie Gminy.

Jeśli nie ma strazy miejskiej, jest Policja. Art. 10 ustawy o utrzymaniu czystości jest do nałożenia mandatu za nie wypełniania obowiazków art 5 ustawy i działan niezgodnyhc z Regulaminem.

A płot jest zwykle wspólny. Dopóki odpady sąsiada nie przelatują na Twoją stronę, to w czym problem? Przeszkadza Ci sam fakt takiego składowania czy negatywnie oddziaływują na Twoją działkę?

Sprawę zawsze można dać z powództwa cywilnego....., jeśli nie jest uregulowana administracyjnie (w co wątpię).

Jeśli Gmina nie chce odebrać, a masz zgloszony swój pobyt i pobiera od tego opłaty to zawsze możesz na podstawie art. 6 zadzwonić po dowolną firmę z rejestru gminnego i wywieźc odpady komunalne na koszt gminy.
Zgodnie z definicją odpady komunalne to odpady zmieszane powstające na ternie nieruchomości mieszkalnej. Nie ma bata, odebrać muszą. Albo jako zmieszane, lub segregowane. Jeśli chodzi o segregowane to mogą sobie wymyślać jak to chcą zbierać, ale zmieszane to wszystkie pozostałe i odebrać trzeba.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”