Nawożenie iglaków

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Maciek1402
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 14 lis 2011, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Nawożenie iglaków

Post »

W pierwszych słowach chciałem się z Wami przywitać, niestety wszystkiego nie wiemy, więc przyszedłem do Was.
Mam dostęp do obornika bydlęcego i z niego robię nawóz - zaczynam na jesieni mianowicie mam 2 beczki po 200 L każda. Do połowy beczki wrzucam obornik do pełna zalewam wodą i zostawiam do wiosny, ze względu na dużą liczbę Iglaków
ok 60 TUJ(wysokość ok 1m) ,
80-90 świerków i jodeł(wys od 50 cm do 150cm) muszę produkować dużo nawozu.
Podlewanie nawozem zaczynam ok kwietnia-maja(po rozmieszaniu używam tylko tej wody, reszta która zostaje czyli słoma i inne różności wyrzucam) zależy od pogody, pod każde z w/w drzew i różnych róż, i całej MASY innych roślin wylewam ok 0,5 l tego nawozu i po miesiącu powtarzam zabieg.
Beczki napełnione i pracuje ,,Towar" do wiosny :)

Moje Pytania:
1.Czy nie nawożę za często a może za rzadko?
2.Czy ilość 0.5L nie jest za mało.
3.Ile razy powinienem nawozić iglaki w roku?
4.Do którego miesiąca najpóźniej powinienem nawozić w/w mieszanką?

Mam nadzieję że wszyscy którzy to przeczytali nie pomyślą (WARIAT) :)
Z góry dziękuję za poświęcony mi czas oraz Odpowiedź

Pozdrawiam Maciej
wiaro
100p
100p
Posty: 154
Od: 19 cze 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nawożenie iglaków

Post »

Nawożenie jest umiarkowane to dobrze thuja i iglak nie lobią dużo nawożenia, dziwny jest sposób nawożenia ,pracochłonny, Ja bym zrobił inaczej na jesień pod drzewka rozsypiał obornik, delikatnie poprószył a z wiosny zgrabił słomę i po robocie.
Maciek1402
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 14 lis 2011, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nawożenie iglaków

Post »

Może i pracochłonny ale woda jest bardziej wydatna niż te resztki, przy ogromnej ilości w/w iglaków oraz innych roślin musiał bym parę godzin chodzić na kolanach i podkładać pod drzewka a tak robię ,,chlup" i po sprawie.
Używam go również do Jabłoni, śliw, lip, na skalniaki itd
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawożenie iglaków

Post »

A znasz taki sposób na nawóz?Wrzucasz stary chleb do wody,zostawiasz na dłuższy czas,potem woda pod iglaki,a pleśniejący chleb na kompost. :)
Awatar użytkownika
PiotrS
100p
100p
Posty: 102
Od: 11 paź 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Nawożenie iglaków

Post »

również podobnie robię z tym że mieszam w beczce gdy używam nawozu, obornik jest już dobrze rozłożony wiec "tą herbatkę leje z fusami" pod rośliny myślę że te resztki też coś dają i zawsze rozcieńczam (a na początku daje ok 1/5 beczki obornika i woda do pełna)
Pozdrawiam
Maciek1402
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 14 lis 2011, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nawożenie iglaków

Post »

Ile razy w roku możemy nawozić Herbatką bez obaw o spalenie rośliny? i co jaki czas?
wiaro
100p
100p
Posty: 154
Od: 19 cze 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nawożenie iglaków

Post »

Maciek1402 zależy ile lat ma roślina i jakiego jest gatunku, dajmy na to cis potrzebuje bardziej obfitego nawożenia a sosna prawie wcale i lubi bardzo piasek żyzne ziemie odpadają a cis odwrotnie
Maciek1402
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 14 lis 2011, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nawożenie iglaków

Post »

wiaro - mówimy tu o roślinach od 3 do 6 lat, sadzone były w różnych terminach i możliwościach finansowych. Nie chce ich spalić i wolę się od Was bardziej doświadczonych dowiedzieć..
Awatar użytkownika
PiotrS
100p
100p
Posty: 102
Od: 11 paź 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Nawożenie iglaków

Post »

Tak jak kolega wiaro wspomniał zależy, ale ogólnie to w okresie najintensywniejszego wzrostu z 3 razy np co miesiąc, nie wydaje się za dużo, moim skromnym zdaniem :) .Ja tak robiłem, i jałowiec Skyrocket naprawdę wystrzelił jak rakieta :)
Pozdrawiam
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nawożenie iglaków

Post »

Dostanę pewnie złotą łopatę, ale co tam ;:306 Jaka jest odpowiednia dawka polifoski 8 (NPK 8-24-24) na cisy posadzone 5 lat temu?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Nawożenie iglaków

Post »

Łyżka stołowa. :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”