Roundop opryskane przez pomyłkę(kiedy widać pierwsze efekty?)

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Roundop opryskane przez pomyłkę(kiedy widać pierwsze efekty?)

Post »

Stała się TRAGEDIA!!!
Zostawiłam na 2 minuty dziecko w ogrodzie a ono mi w tym czasie opryskało roundopem winorośl :( Natychmiast oblałam cały winogron wodą ale boję się, że już po nim :( a może nie? Ciekawa jestem kiedy zaczną pojawiać się pierwsze efekty tego środka i jak one wyglądają - proszę o odp i rady co z tym robić!!
Pierwszy raz zachciało mi się chemikaliów i dostałam za swoje ;:160
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Nie wiem nic bliższego,sądzę,że Andrzej coś powie,doradzi - obawiam się ,że spłukanie nie na wiele się zda,bo wsiąknie wszystko w glebę do korzenii ale czy to był stężony środek czy rożcieńczony środek - w jakiej proporcji.
A co z dzieckiem - jak duże - matko czy jemu nic się nie stało? :roll:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

KaRuś... spokojnie!!
Juli (lat 8 ) ma się świetnie ;-) Opryskała tylko winogron a nie siebie (szczęście w nieszczęściu).
Środek był rozcieńczony w 1:2 (woda) czyli dość mocny :(
W sumie to nawet by mnie to nie wzruszyło gdyby nie fakt, że to winogron mojej BABCI!!! Jak padnie to ja razem z nim (Baciuszek już tego dopilnuje ;-))
Pozostaje mi jedynie czekać i przygotowywać się na najgorsze ;:125
Labor
100p
100p
Posty: 122
Od: 12 lut 2007, o 08:58
Lokalizacja: Warmińsko - Mazurskie

Post »

Pierwsze "efekty" powinny być zauważalne po około 10 - 14 dniach.
Awatar użytkownika
kamilneo
100p
100p
Posty: 109
Od: 11 kwie 2006, o 21:42
Lokalizacja: Świdnik (lubelskie)

Roundup

Post »

Jak spłukałaś liście natychmiast i dokładnie to jest duża szansa, że nic się nie stanie. W ulotce od Roundup'u jest napisane, że opad deszczu w ciągu kilku godzin po opryskaniu może spowodować, że preparat nie zadziała. Poza tym Roundup nie może zniszczyć rośliny od korzeni, gdyż wchłania się tylko przez części zielone z tego co wiem.
Pozdrawiam Kamil
Poznaję regulamin
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup

Post »

kamilneo pisze: Poza tym Roundup nie może zniszczyć rośliny od korzeni, gdyż wchłania się tylko przez części zielone z tego co wiem.
Części zielone?
To chyba jestem uratowana, bo winogron jeszcze nie ruszył na dobre i oprysk był robiony na części zdrewniałe!!!
OBY TO BYŁA PRAWDA!!! ;:180
Awatar użytkownika
kamilneo
100p
100p
Posty: 109
Od: 11 kwie 2006, o 21:42
Lokalizacja: Świdnik (lubelskie)

Ulotka

Post »

Cytuję z ulotki: "Roundup 360 SL jest dolistnym herbicydem o działaniu układowym. Pobierany jest przez zielone części roślin (liście, zielone pędu i niezdrewniałą korę)..." Ale spłukanie na pewno by nie zaszkodziło.
Pozdrawiam Kamil
Poznaję regulamin
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Kamilu a miałeś kiedyś u sibie takie zajście?

Jakie są pierwsze objawy działanie roundapa? Coś po czym będę mogła poznać, że już po winogronie i po mnie... ;-) (puszczam oczko a wcalenie jest mi do śmiechu :( ) I w jakim okresie zazwyczaj one się już pojawiają??
Labor daje mi 10 do 14 dni a dla mnie w tej chwili to jest wieczność!!
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Dorka - nie panikuj - dobrze,że tak się skończyło - Juli - miej ją na uwadze i nigdy nie zostawiaj takich i podobnych rzeczy bez nadzoru.
Babcia to odrębne zagadnienie ale nie wierzę,że mogłaby mieć żal do Ciebie w obliczu takiego przypadku.
Wytłumaczysz jej jeśli nie zrozumie zaskocz ją innym niż dotychczas swoim zachowaniem ,innym sposobem rozmowy .
Wydaje mi się jednak,że winorośl przeżyje - czekaj spokojnie i nie rozmyslaj o tym-przynajmniej do czasu jak sie nie wyjaśni ostatecznie.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

hmm... a może nie przyznawać się działań z roundapem??
Krysiu, w tym wypadku nie powinnam zostawiać niczego w ogrodzie i w domu ;-) Juli jest u mnie 1000 razy dziennie i zagląda wszędzie!! Swoich dzieci nie mam, więc nie wyuczyłam sobie jeszcze zwyczaju chowania takich paskudnych środków chemicznych i czasami zostawiam "niespodzianki" to tu to tam...
Chyba od jutra zacznie się WIELKIE uświadamiane mojej Juli ;-)
p.s. zapiszę ją na forum (w roślinkach domowych jest już całkiem dobra ;-) hihi)
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post »

No i co z tym winogronem?Objawy to zółknięcie liści od środkowej części rośliny w przypadku chwastów.Więc w przyp winogrona od końca pędów.Efekt po 2 tygdniach.Ale tu jest inny problem: przecież winogrono było wtedy w pąkach, więc może jakoś ten zabieg przeżyje.Moje dopiero kilka dni temu rozwinęło liście.Są małe jeszcze,Więc jest nadzieja.Jestem bardzo ciekawa jak się to wszystko skończyło?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”