Nawóz jesienny,jaki?Czy warto?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
GodfatherPL
200p
200p
Posty: 318
Od: 20 kwie 2014, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Jaki nawóz na jesień

Post »

Witam
Moje pytanie brzmi jako nawóz, oraz jak go stosować przy młodych drzewkach i krzewach owocowych (2-3 letnie drzewka). Wcześniej nawoziłem tylko florovitem do drzewek i krzewów owocowych (granulowanym). Jednak nie wiem czym nawozić jesienią.
Moje drzewka to jabłoń, czereśnie, maliny, morwa, borówka amerykańska, jagoda kamczacka, śliwa ( spośród tych roślin tylko jabłoń i maliny owocowały)
Dzięki z góry za odp.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki nawóz dla młodych drzewek na jesień

Post »

Jeżeli już to na pewno taki, co nie zawiera azotu. Potas, żelazo, fosfor i inne /

Albo jak ściśnie mróz to obłożyć wokół drzewka obornik lub kompost. Inni straszą myszami, ja nie zauważyłem, chociaż je mam i widuję .
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
GodfatherPL
200p
200p
Posty: 318
Od: 20 kwie 2014, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jaki nawóz dla młodych drzewek na jesień

Post »

OK więc spróbuje tak
1. Nawóz uniwersalny, skład:
5,5% (N) azotu amonowego; 8,5% (P2O5) pięciotlenku fosforu rozpuszczalnego w kwasach mineralnych, 5,0% (P2O5) pięciotlenku fosforu rozpuszczalnego w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie, 4,0% (P2O5) pięciotlenku fosforu rozpuszczalnego w wodzie; 11,5% (K2O) tlenku potasu rozpuszczalnego w wodzie; 4,0% (MgO) tlenku magnezu całkowitego oraz 12,0% (S) siarki całkowitej.
2. YARA nawóz, skład:
azot (N) - 7%
fosfor (P) - 12%
potas (K) - 25%
magnez (Mg) - 2%
siarka (S) - 6,5%
3. BioPon
pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w obojętnym roztowrze cytrynianu amonu 10%, tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie 20%, tlenek wapnia rozpuszczalny w wodzie 5%, tlenek magnezu 4%, trójtlenek siarki 15%
4. Superfosfat
40% (P2O5), 12% (CaO), 5% (SO3)
5. Ogród start
10% (P2O5), 20% (K2O), 12% (CaO)
Ok to głównie te przeglądałem.
Jeśli ktoś miałby inne to prosiłbym o priv lub w tym poście no i rzecz jasna proszę o pomoc w wyborze najlepszego.
GodfatherPL
200p
200p
Posty: 318
Od: 20 kwie 2014, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jaki nawóz dla młodych drzewek na jesień

Post »

Ktoś mógłby pomóc? Wydaje mi się, że najlepszy jest 5 ale nie mam pewności.
janusz43
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 4 lut 2014, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jaki nawóz dla młodych drzewek na jesień

Post »

Proponowałbym jakiś jesienny uniwersalny, ale połowę dawki. Może być Biopon albo Ogród start
Pozdrawiam.
z pozdrowieniami, Janusz
GodfatherPL
200p
200p
Posty: 318
Od: 20 kwie 2014, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jaki nawóz dla młodych drzewek na jesień

Post »

OK dzięki muszę coś w ten weekend kupić bo to już chyba ostatnia pora na sypanie nawozem jesiennym.
KowalikM
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 wrz 2014, o 16:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki nawóz dla młodych drzewek na jesień

Post »

Pod drzewka warto rozważyć granulowany nawóz wapniowy, ja stosowałem kredę z OMG - droższa inwestycja, ale bardziej efektywna, prawidłowo odżywia drzewka w okresie wegetacji. Na pewno odradzam nawozy tlenkowe, pod drzewka są zbyt agresywne. W sadach zazwyczaj stosuje się go po zbiorach lub na wiosnę, więc teraz możesz jeszcze spokojnie go zastosować.
stern
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 4 paź 2014, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: Jesienny nawóz do trawy

Post »

W tamtym roku na wiosnę założyłem nowy trawnik który nie był jeszcze nawożony żadnym nawozem. Chcę zastosować jakiś nawóz jesienny. Co polecacie? Przesyłam kilka fotek trawnika


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
KarolinaKa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 17 wrz 2015, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Jesienny nawóz do trawy

Post »

A czy kojarzy ktoś nawozy Biopon? Dopiero zaczynam swoją przygodę z ogrodnictwem i kiedyś właśnie takie specyfiki mi polecano. Chodzi mi konkretniej o nawóz dla roślin na rabatach np.rododendrony, azalie.
Największe cierpienie w życiu powodują zgniecione płatki róż...
Marta62
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 31 sty 2016, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jesienny nawóz do trawy

Post »

Ja używam ten nawóz Barenbrug Uniwer usunięto link do sklepu-ekopom. Jestem bardzo zadowolona, jest wydajny i rzeczywiście nawet na sporej powierzchni wychodzi korzystnie cenowo.
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Azot w nawozach jesiennych oraz jaki nawóz wybrać ?

Post »

Mam pytanie dotyczące nawozów jesiennych uniwersalnych do ogrodu pod drzewa zarówno iglaste, liściaste oraz krzewy. W nawozach jesiennych nie powinno być azotu, żeby nie pobudzać wzrostu i nie opóźniać wejścia w stan spoczynku a mimo to w składzie jednego z nawozów (nie podam nazwy żeby nie robić reklamy) jest azot w postaci azotanowej 5,1%, amonowej 1,9% oraz całkowitej 7%. Jak to w końcu jest z tym azotem w nawozach stosowanych jesienią? Oraz czy może mi ktoś polecić nawóz uniwersalny do stosowania jesienią ? Nie chcę przepłacać za marketingowe nazwy produktów z kilkuset procentową marżą...
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Nawóz jesienny,jaki?Czy warto?

Post »

W nawozach jesiennych powinien być azot ale minimum 3 razy mniej niż potasu.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nawóz jesienny,jaki?Czy warto?

Post »

Więc jaki konkretie nawóz uniwersalny jesienny byście mi polecili zarówno do liściastych jak i iglastych na bazie swoich doświadczeń ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”