Chrzan ...jak się go pozbyć .

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Chrzan ...jak się go pozbyć .

Post »

Wystarczy kawałeczek korzonka np. przy wykopywaniu i cała sprawa się powtarza. Właśnie ja tak sobie niechcący podzieliłam i teraz mam wszędzie piękne liście chrzanu.
evastyl
1000p
1000p
Posty: 1933
Od: 13 sie 2009, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Chrzan ...jak się go pozbyć .

Post »

Ja jestem uparta i jeszcze w tym roku się z nim rozprawię , pędzelek Roundup koncentrat , przycinam liście i smaruję od razu są efekty . Troszkę to mozolne ale ja lubię takie "dzióbanie "
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chrzan ...jak się go pozbyć .

Post »

Ewo - czytałam że za bardzo stężony Roundup spali liście i owszem ale ze względu na duże stężenie nie dojdzie do korzeni.
Zrób rozcieńczony ale dość mocny.
Przetestowane przez koleżankę - rośliny ( i chwasty ) jesienią lepiej pobierają herbicydy i odprowadzają do korzeni ale trwa to trochę dłużej.
Skuteczność za to bardzo dobra.
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chrzan ...jak się go pozbyć .

Post »

Proponuję takie proporcje i terminy zastosowania preparatu Raundap Ultra 170 SL do zwalczania chrzanu:
Dawkowanie:
60 ml na 1 l wody
Terminy oprysku:
1-wszy raz VI do IX
2-gi raz VIII do IX (drugi raz gdy wystąpią odrosty)

Najlepiej działa dawkowany na młode liście chrzanu.
Oprysk robimy, na co najmniej 3 godziny przed spodziewanym deszczem.
Pierwsze efekty oprysku widoczne po okresie 7 do 14 dni.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Chrzan ...jak się go pozbyć .

Post »

Ja chciałabym, żeby mi rósł jak dziki. Miejsca ma sporo i ie miałabym problemu z chrzanem do kiszenia ogórków i na wielkanoc do barszczu. Ale mam chyba glebę marną bo rośnie taka jedna lichota i nie rozrasta się tak jak bym sobie życzyła.
Barbara
Awatar użytkownika
Robert ZMC
50p
50p
Posty: 77
Od: 6 wrz 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chrzan ...jak się go pozbyć .

Post »

mam podobny problem na mojej piaszczystej działce z inną cholerą mianowicie ze szczawiem zwyczajnym . Draństwo równie trudno wyplenić , korzenie szalenie długie głęboko sięgające w głąb piaszczystej gleby i wystarczy niewielki zostawiony fragment i odrastają ;:223 .Czasami mam wrażenie że to istna walka z wiatrakami :evil:
szalonykon
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 20 lis 2008, o 22:54

Rundap i chrzan

Post »

Witam,
Czy można rundapem pozbyć się chrzanu?.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rundap i chrzan

Post »

Próbowałem poległem :lol: opryskałem ponownie i zaczęło się wycinanie tej bidy co została i ciągle wypuszczała.I nie ma.
Proponował bym silniejszą dawkę ewentualnie dodać do tego chwastox i siarczan amonu,resztę jak odbije nożem poucinać i pozbędziesz się go.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
wichura
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 gru 2013, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Mam zdecydowanie gliniastą ziemię....nie piaszczystą....a koniczyna panoszy się jak oszalała
Garda
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 gru 2013, o 08:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Nie wiem, czy ktoś już poruszał ten temat. Nie mogę sobie poradzić z wyplenieniem chrzanu. Panoszył się w ogródku odkąd pamiętam, a gdy w końcu zabraliśmy się za jego porządkowanie, nie dało się go w 100% usunąć :/ Szczególnie korzenie są przekleństwem.
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Chrzan ...jak się go pozbyć .

Post »

Moi rodzice kupując wiele lat temu działkę zastali na niej ogromne ilości chrzanu. Sąsiedzi śmiali się z mojej mamy jak robiła grządki, że nic jej nie urośnie. Po dwóch latach nie było chrzanu.

Aby pozbyć się chrzanu trzeba oczywiście jak najdokładniej wybrać każdy widoczny kawałek korzenia, a potem podczas wyrastania młodych roślinek, usuwać liście z małym kawałkiem korzenia - wycinać nożem sięgając trochę w głąb. Czynność powtarzać wielokrotnie gdy tylko pojawią się młode liście. Korzeń pozbawiany części nadziemnej zielonej po pewnym czasie umiera.

Nie stosujcie Randapu! To najgorsza chemia którą sprowadzacie na swoje grządki skąd chcecie jeść ekologiczne warzywa ;:oj

Jedyne miejsce gdzie użyłam kiedykolwiek Radapu to cmentarz - pryskałam trawę pojawiającą się pomiędzy płytkami położonymi wokół grobowca.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Pitoleusz
200p
200p
Posty: 283
Od: 25 wrz 2010, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chrzan ...jak się go pozbyć .

Post »

Można wykopywać, przyjmę każdą ilość ;) dość mam kupnego "chrzanu" w słoikach. Poza tym posadziłbym sobie na działce.
evastyl
1000p
1000p
Posty: 1933
Od: 13 sie 2009, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Chrzan ...jak się go pozbyć .

Post »

Ja też dostałam dwa lata temu działkę z dużą ilością chrzanu , wyrywam go systematycznie jak tylko się pokarze i jest go coraz mniej .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”