Bez roundupu?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
tynia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 16 kwie 2007, o 13:21
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Bez roundupu?

Post »

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum.
Jestem w trakcie zakładania ogrodu, czytałam że pierwszą rzeczą, jaką powinno się zrobić, jest opryskanie wszystkiego roundupem. Czy jest to konieczne? Jeżeli tego nie zrobię, to co? zjedzą mnie chwasty? Może jest jakiś inny środek, bardziej naturalny... mam jakiś wstręt do wszelkiego rodzaju chemii w ogrodzie....
Czy jest ktoś, kto nie pryskał i jego ogród radzi sobie bez tego?

I jeszcze jedno pytanie: Jeżeli w niektórych miejscach mam już posadzone co nieco, jak szerokim łukiem powinnam to omijać przy ewentualnym pryskaniu, żeby nie zaszkodzić?
Żeby zobaczyć księżyc, nie patrz w sadzawkę.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21680
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Marto!
Dyskusje na forum zmierzają w różnych kierunkach...ale każdy z nas musi wybrać najwłaściwszy dla siebie sposób na pozbycie się chwastów w nowozakładanych ogrodach.
Najlepszą metodą jest przekopywanie (przy dużych powierzchniach - przeoranie) ziemi i wydobywanie wszelkich kłączy chwastów.
Sama jednak musisz zdecydować .
Ja i mój ogród nie znamy wcale Roundupu i chwasty nas nie zjadają.Powiedziałabym kwitniemy... :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Tyniu,nie piszesz jaką powierzchnię chcesz zagospodarować i czy chcesz to robić etapami ,czy może raczej kompleksowo.
Musisz się liczyć z tym ,że ręczne odchwaszczanie zajmie Ci sporo czasu ale jest to do zrobienia i to z bardzo dobrym skutkiem.
W zeszłym roku ręcznie odchwaściłam ok 150m działki(kopali mężczyźni,główny chwast to perz) i posiałam trawę ,zajęło mi to ponad tydzień ciężkiej pracy :D .
Pozostałą,większą część zaperzonej działki właśnie potraktowałam chemią i teraz czekam aby podjąć dalsze działania :roll: :D Obszar przy roślinach oczywiście czyściłam ręcznie ,tak po obrysie korony ,chodzi o to by spryskany chwast nie dotykał do zielonej części rośliny uprawowej.
tynia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 16 kwie 2007, o 13:21
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Dzięki za odpowiedzi!
Cała powierzchnia działki to niecałe 1200 m, ale po Waszych postach postanowiłam, że będę ją stopniowo skopywać i odchwaszczać... (może mąż albo brat zlituje się nad kobietą ze szpadlem i pomoże 8) ). Szkoda od razu ładować chemię.

Przy najbliższej wizycie na budowie przyjrzę się dokładnie, czy jest dużo perzu (ale wydaje mi się, że gdy na jesieni kopałam ziemię pod warzywnik, były tylko bryły trawy). To wcześniej była typowa łąka, może perz się tam nie uchował? :roll: A perzu obawiam się najbardziej.
Najwyżej roundupu użyjemy przy zakładaniu trawnika albo i wcale.

Najważniejsze, że można i bez tego :) tak jak u Was. Pocieszyłyście mnie, bo już miałam wizję, jak przez całe życie walczę z kępami chwastów :D


Dzięki serdeczne!
Żeby zobaczyć księżyc, nie patrz w sadzawkę.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Tynia! Tylko nie szpadel! Do kopania najlepsze są widły amerykańskie.Szpadlem przecinasz rozłogi chwastów.
Waleria
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Tyniu, perz nie jest najgorszy, można usuwać go ręcznie. Znacznie gorszy jest powój. Tego bez Roundupu nie pozbedziesz się :(
morzedzungli
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 11 lip 2006, o 12:35

Post »

Witam wszystkich !

Polecam Rofosatem 360SL ten sam składnik czynny ale o wiele tańszy, ja odchwaszczałem tak 60 arów. Teraz mam tam maliny i truskawki i nie wiem czym odchwaszczać międzyrzędzia. Zakładam nowy temat może ktoś mi pomorze.

Pozdrawiam wszystkich
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”