MOSPILAN

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4210
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4210
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

A ja stosowalem Azotop i Azoprim(mój tato też...) a teraz co? Może Kerb? nie mam nowych doświadczeń, choć zapasy tamtych staroci jeszcze są.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Azotop czy Azoprim to herbicyd i pestycyd, a Mospilan to środek na szkodniki. Maryann, jedno z drugim ma sie nijak. No chyba, że twój post NIE jest odpowiedzią na pytanie Erazma...
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4210
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Właśnie... Erazm zadał pytanie w tym http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 038fb9aed9 wątku, a zaprosiłem go do tego tematu o godz. 13:47. Jako moderator pewnie przeniósł sam swoje pytanie. Stąd trochę bezsensowna kolejność postów. Tutaj to pytanie tym, bardziej nie ma sensu, bo odpowiedź jest wyżej- 14maj 13:19.
Ponieważ jednak koledzy i koleżanki zaczęli pytać o różne preparaty nie związane z tematem, pozwolilem sobie i ja zapytać o w/w preparaty -herbicydy. Stąd Azotop.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4210
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

maryann pisze:Euparen dodatkowo trochę przędziory gnębił. Pomijając tę zaletę jego następcami zostały Ronilan i Rovral.
W uzupełnieniu. 80% substancji czynnej Euparenu zawierał Folicur. Zawierał, bo też go wycofali. I tak nie mamy już w niczym sulfamidów. Pozostałe 20% Filicuru znalazło się w chwalonym przez HO Horizon'ie. Pomijając skład chemiczny funkcje preparatów zostały przejęte przez inne, zależnie od agrofaga.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Post »

Super! To bardzo dobry środek, bezsensowne byłoby wycofanie go, gdy inne dużo bardziej toksyczne są w obrocie. Już miałem zapas kupować :)
Pozdrawiam, Maciek.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Zapasy? Na jak długo? Ile Mospilanu zużywasz rocznie? Jak długi ma on czas przydatności do użycia? Przypomnę, że na jeden oprysk przeciw mszycom hektara gruntu czyli 10.000 metrów kwadratowych używa się raptem 125 gram...



(no dobra, czepiam się, też chciałam robić zapasy :lol: :lol: :lol: )
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1007
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Tą datą przydatności to ja bym się tak mocno nie sugerował. Sam widziałem produkty Targeta z przedłużoną przydatnością (nalepka), dobrze przechowywane mogą być długo używane :P Aż sie zrymowało. 8)
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Post »

Pisząc zapas miałem na myśli saszetkę 40gram :lol: . Taka starczy mi na mniej więcej 3-4 sezony, a cena jest niższa niż w małym opakowaniu. Myślę że zapieczętowany dałby się długo przechować, mam kilka starych oprysków i mimo upływu lat działają jak należy. Zależy od typu środka - jeden nie traci właściwości, inny traci z upływem czasu.
Pozdrawiam, Maciek.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Bardzo mnie ucieszyła wiadomość o treści "...Uprzejmie informujemy zainteresowanych, że środek owadobójczy Mospilan 20 SP, uzyskał nową rejestrację w Polsce i został dopuszczony do obrotu i stosowania na terenie naszego kraju w dniu 29 kwietnia 2008 r. na mocy Decyzji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Zezwolenie MRiRW Nr R-37/2008...."
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2148
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

Nie rozumiem czemu wycofują Owadofos skoro SUMITHION 500 EC zawiera tę samą substancję czynną w tej samej ilości...?
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

co do przechowywania środków; z dawnych czasów, kiedy to nie było małych opakowań tylko duże butle i torby zapamiętałam taką informację, że nie można ich przechowywać na mrozie bo tracą swoją wartość. I podobno przechowywane w piwnicy, mimo dodatniej temperatury w następnym roku tracą około 30% a w trzecim roku około 50% swojej skuteczności. Ale powtarzam , było to ze 30 lat temu, być może teraz już to nieaktualne.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Żadnych środków nie można przechowywać w ujemnych temperaturach.
Pozdrawiam Andrzej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”