Skorupki po jajkach

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
irlandia 3
200p
200p
Posty: 291
Od: 10 mar 2012, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Giżycko-Mazury

Post »

Witam w nowym temacie...Mam pytanie .Wiem ,że skorupki są wykorzystywane do ziemi ogrodniczej.Mam kilka hoi wapnolubnych.między-innymi Cumingana. pomyślałam,że można by było domieszać do ziemi uniwersalnej potłuczone skorupki jaj.Ja dodatkowo użyłam do tego blendera i mam oto taki koktail.tu jest 5 skorupek jaj Zamierzam to zmieszać z ziemią uniwersalną.Czy to cos pomoże roslinie ????To na 1 doniczkę 14 cm...śr. 4 (2 łyżki stołowe -takie ciut czubate)

.Obrazek
Irena z Giżycka-Mazury
Moja pasja Rhododendrony
Kupię , sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=62638" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Post »

Moja babcia zawsze dorzucała skorupki pokruszone do ziemi kwiatków "wapnolubnych" i ładnie jej rosły :D
nie polecam tylko zalewania skorupek wodą w słoiku, czekania 24 godziny i podlewania tym kwiatków, bo strasznie śmierdzi później w pokoju ;:131
Pozdrawiam,
Kasia
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Skorupki od jajek

Post »

Odświeżam wątek-ja z kolei daję skorupki potłuczonych jaj, pod szałwię, sasanki i sypię w dołki jak sadzę kalarepę. :wit
Pozdrawiam Ewa
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Skorupki od jajek

Post »

Zalać skorupki wodą i podlewać nią paprotki , będą ładnie rosły :wit
Bożena
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Skorupki od jajek

Post »

Mam pod nosem (ach te zapachy !) cukiernie i czasami dostaje wiaderko skorupek po jajkach. Wszystko idzie na kompost, a po roku po przerzuceniu przy przesiewaniu tylko czasami widze jasniejsze wapienne drobinki
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skorupki od jajek

Post »

Jak cukiernia pod nosem to bym wolał pączki od zaplecza :lol:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Skorupki od jajek

Post »

robertP2 pisze:Jak cukiernia pod nosem to bym wolał pączki od zaplecza :lol:
Na początku tak było ( plus przepyszne świeże drożdżówki na śniadanie), Chwila przyjemności i długie tygodnie wyrzeczeń, więc teraz jestem ostrozny. Poza tym chemia, chemia, chemia i jest mi łatwiej rezygnować z pokus
barjed5251
200p
200p
Posty: 219
Od: 12 lut 2013, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Na równi i do Łomży i do Ostrołęki.

Re: Skorupki od jajek

Post »

Ja już od lat zbieram skorupki i przepuszczam przez maszynke(mam stara ,ręczną do tego celu zostawiłam ) i po prostu taki miał sypie na grządki, obojętnie pod jakie kwiaty i tak przeważnie gleba jest mniej lub bardziej zakwaszona niż wapienna.
Chciałam też powiedzieć że jadłam ten miał,codziennie małą łyżeczkę,nie wiem czemu tego zaniechałam ,muszę znów wrócić do tego ,,specyfiku'',zaszkodzić nie zaszkodzi a może pomóc na kości.Tylko trzeba skorupki sparzyć,wysuszyć i przemielić maszynką.
Takie zmielone dodaje się kurom do paszy.U ogrodników nic nie powinno się zmarnować !
Kwiat zyje,kocha i przemawia cudownym językiem.
(Peter Rosegger )
Z pozdrowieniami BARBARA
boggi
500p
500p
Posty: 552
Od: 8 maja 2013, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dębica

Re: Skorupki od jajek

Post »

Spróbuję wrzucać na kompostownik , wcześniej jakoś rozdrobnię , bo z tego co wyczytałem , to ciężko się rozpuszczają . Rozdrobnione może łatwiej zmieszają się z kompostem :)
grapes
200p
200p
Posty: 270
Od: 26 cze 2012, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 6a

Re: Skorupki od jajek

Post »

Jak dereń ma czarne plamy na liściach warto podsypać. Ja tak zlikwidowałem plamy na moich dereniach. A widzę że plamy są już na młodych sadzonkach w sklepach ogrodniczych.
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Skorupki od jajek

Post »

Ja wrzucam do kompostu sporo skorupek i nie pieszczę się z nimi za bardzo,po wrzuceniu na kompost delikatnie je nadeptuje żeby je rozgnieść nie ugniatając kompostu na którym leżą i to wszystko.
To są tak małe drobinki że mogą rozkładać się kilka lat i niczemu to nie zaszkodzi.
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Skorupki jajek i łupiny orzechów

Post »

Witam.Mam dużą ilość łupin po orzechach włoskich i pistacjach a także skorupki po jajkach.I teraz pytanie-czy mogę je wykorzystać jako nawóz dla warzyw lub pod warzywa?Jak je przetworzyć-potłuc czy zmielić a może w całości?Mam także dostęp do kości wieprzowych czy i je mogę w jakiś sposób wykorzystać jako nawóz?Może je spopielić(spalić)?Moim zdaniem wszystko lepsze niż te chemikalia ;:185 więc trzeba kombinować.pzdr
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Skorupki od jajek

Post »

Skorupki po orzechach włoskich i skorupki jaj na bieżąco wyrzucam na kompost. Ponieważ nie chce mi się zbyt często przerzucać kompostu, to składam cały rok na kupę, wiosną odkładam górną część na spód nowo tworzonego kompostu, a większość przerzucam na nowe miejsce tak aby dół znalazł się na górze i jesienią drugiego roku jest gotowy (używam jesienią lub wiosną kolejnego roku). Przez ten czas skorupki się rozkładają.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”