Polyversum WP / Fungilitic/Vaxiplant środki na szarą pleśń

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Polyversum WP

Post »

Od kiedy wykonujesz pierwsze opryski?Ktoś tu napisał że deszcz to sprzymierzeniec tego grzyba zawartego w Polyversum ale jak za dużo to i stężenie słabe więc jeszcze do końca nie odpuszczę z chemią
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Polyversum WP

Post »

Ten grzyb rozwija się w ziemi i zasiedla strefę korzeniową , nie wolno pryskać w słońcu .
Jesienią opryskałam profilaktycznie .Wiosną po oczyszczeniu krzaków z chorych i starych
liści na początku kwitnienia zrobię oprysk signum ,potem ograniczę się do ekologicznych .
Chodzi mi po głowie , że na szarą pleśń ktoś polecał oprysk roztworem borasolu ,
to miało też dodatkowo wpływać na lepsze zapylanie .
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Polyversum WP

Post »

No z tym zapylaniem to jest problem, kwiaty truskawki nie są zbyt atrakcyjne dla pszczół.Dopóki nikt koło mnie nie siał roślin miododajnych (gorczyca,saladera,gryka)to pszczółki latały i zapylały-widać po owocach,więcej i większe.Radość szybko minęła w kolejnym roku,jak by im cukrem posypał to przylecą pewnie :D
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Polyversum WP

Post »

Nie stosowałem signum on jest na szarą pleśń zapobiegawczo?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Polyversum WP

Post »

Także też interwencyjnie.
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Polyversum WP

Post »

Na czerwoną plamistość liści jest coś innego od polyversum coś z chemii może?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Polyversum WP

Post »

Jest Vaxiplant SL - 1l/1ha, opryskiwać co 7-10dni, pierwszy raz tuż przed kwitnieniem.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Polyversum WP

Post »

Czytałam o tych środkach opartych na laminarynie , niestety nie ma opakowań dla działkowców . ;:145
To litrowe jest chyba najmniejsze .
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Polyversum WP

Post »

Dzięki popytam w tutejszym sklepie choć wcześniej pytałem i nic nie było na tą chorobę nawet o Polyversum to czytali z ulotki choć na półce stało,więc tu szukam.Wcześniej rzadko używałem chemii bo to nic taniego ,w tym roku się przekonałem o tym.Zobaczymy podobno ''Polak to i po szkodzie głupi''oby znowu na mnie nie trafiło. ;:14
Awatar użytkownika
jura54
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 12 sty 2017, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: choroby truskawek

Post »

Witam.
Jestem nowy na forum ale mam spore doświadczenie w ogrodnictwie i sadownictwie.
anulab pisze:Ja stosowałam .Leciałam tym wszystko nie tylko truskawki .Robiłam to w deszcz .Też jestem
ciekawa czy w stu procentach zwalcza szarą pleśń .No u mnie tak dobrego wyniku nie było . ;:174
Pryskałam ze trzy razy .Nie poddaję się i na ten rok kupię następne opakowanie .A może jest
coś lepszego ? Może fungilitic , stosował ktoś ?
Poliwersum jest dość dobry stosowałem ale całkiem nie zwalczył szarej pleśni, ale również Huwasan i Fungilitic są o wiele lepsze. Huwasan stosowałem interwencyjnie dwa lata temu jak już nie mogłem sobie dać rady z pleśnią problemem jest to że działa doraźnie i chwilowo. Wyczytałem gdzieś że Fungilitic działa długotrwale. Polecił mi go też producent pomidorów z Nowej Soli jak go zapytałem czego używa do pomidorów bo ma na prawdę świetne. Okazało się że jest kilka rodzajów fungilitika.
Do truskawek też. Kupiłem na próbę 0,5 litra na targach w Kalsku pod Świebodzinem cena 60zł ale się opłaciło, na moje poletko wystarczyło 10 ar. Dało rade żadnych nawrotów szarej pleśni. Zalecają dwa opryski w sezonie ale ja zastosowałem trzy bo się bałem powtórki z 2015. Były to truskawki Elsanta trzy letnie. Teraz będę robił nowe rozsady. ;:138
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Polyversum WP

Post »

Tak jak już wcześniej pisałam mnie też Fungilitic zainteresował .Znalazłam informację , że
można nim dezynfekować np.tunele . Nie rozumiem tylko jednego , skoro jest to jeden szczep
bakterii to dlaczego jest kilka preparatów do różnych upraw . ;:131
Awatar użytkownika
jura54
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 12 sty 2017, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polyversum WP

Post »

Podobno pozostała część, poza szczepem różni się mikroorganizmami pobranymi z ryzosfery danej uprawy. Bo to jest generalnie preparat do gleby. To by miało sens. Inne mikroorganizmy przyciągane są przez korzenie w truskawkach inne w ziemniakach i jeszcze inne w pomidorach. Ale daje kopa rośliną. A ten pan od pomidorów to mówił mi że tylko tego używa, jest producentem więc mu uwierzyłem.
A co do tuneli to też słyszałem. Ja nie mam więc nie wiem na ten temat za dużo.
Warto podpytać kogoś na forum może ktoś stosował też na inne uprawy ten fungilitic. Albo temat założyć. Ja polecam na truskawki bo sam widzę co mam na poletku ;:173
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Polyversum WP

Post »

Ten fungilitic jest tylko na szarą pleśń czy jeszcze coś bierze oczywiście w truskawkach?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”