Kawa,herbata /fusy jako nawóz do ogrodu

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawa jako nawóż do ogrodu

Post »

Monika propagujesz niezdrowy styl życia :lol: ja też lubię kawę ,ale bez mleka mocną jak siekiera , a nie jakieś tam pochlipajki :lol:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Kawa jako nawóż do ogrodu

Post »

Jak to niezdrowy? :D to jedyny cukier, który jem, żadnych innych słodkośći, fuj :evil:
a kawa ziarnista szwedzka '..' doskonała, przeze mnie zmielona, nie ma lepszej, kwasoluby też ją chwalą
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawa jako nawóż do ogrodu

Post »

mirzan pisze:
cccc1969 pisze:Od jesieni sypię fusy kawowe w części warzywnej. Zobaczymy, czy będą efekty. :wink:
Ile kilogramów na 1 metr kwadratowy?
Nie jestem pewien, czy od jesieni nazbierałem więcej niż 2 kg. Po prostu w domu zbieram, a potem rozsypuję po grządkach.
Awatar użytkownika
KaMax
100p
100p
Posty: 199
Od: 23 lut 2014, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Nawożenie roślin herbatą/kawą.

Post »

Witam. Udało mi sie wyhodować malutką hortensję z gałązki hortensji sąsiada. Ponieważ chcę, aby moje "dziecko" miało optymalne warunki do rozwoju ;) chciałabym ją zasilić. Wyczytałam, że dobre są FUSY OD ZAPARZONEJ HERBATY.
Chciałabym zapytać, czy to rzeczywiście dobra metoda na dostarczenie mikroelementów roślince? Czy można zaszkodzić. dzisiaj posypałam wierzch ziemi fusami po zielonej herbacie.
A może sa macie inne magiczne sposoby nawet na inne roslinki. Przyda się mnie i innym.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: fusy od herbaty - czy stosować do hortensji

Post »

Nie polecam.
Nie wnosza nic do uprawy krzewów poza zakwaszaniem ziemi.
Możesz bardzo szybko "przedobrzyć " warunki uprawy hortensji,która nie wymaga wybitnie kwaśnego środowiska.
Proponuję nawozy dedykowane.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
KaMax
100p
100p
Posty: 199
Od: 23 lut 2014, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: fusy od herbaty - czy stosować do hortensji

Post »

Dobrze, dziękuję, wybiorę te fusy. Ale czy do takiego maluszka, jak ja mam, nawóz nie będzie za mocny?
Nawiasem, słyszałam jeszcze na przykład, że do azalii ludzie do ziemi wkopują kilka kromek chleba. Podobno one to lubią.
aleksandras77
200p
200p
Posty: 244
Od: 9 maja 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: fusy od herbaty - czy stosować do hortensji

Post »

Kromki chleba raczej też na zakwaszenie ziemi
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nawożenie roślin herbatą/kawą.

Post »

Witajcie,
słyszałem i czytałem,że fusy od kawy i herbaty zakwaszają ziemię. Zamierzam podsypać nimi wrzosy. Pozostaje pytanie,czy to nie będzie szkodliwe, jeśli herbata jest np. aromatyzowana? Dodatkowo,czy zieloną/białą/inną także można podsypać,czy nadaje się tylko czarna?
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Nawożenie roślin herbatą/kawą.

Post »

Kiedyś widziałem kilkadziesiąt ton herbaty na pryzmie i na niej rosły dorodne chwasty.
Myślę że rośliny dadzą więc radę z aromatyzowaną zbutwiałą czy parzoną w czajniczku.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kawa jako nawóż do ogrodu

Post »

Ile powinno być tych fusów pod różanecznika o wielkości dajmy na to metr na metr, żeby był jakikolwiek efekt?
Sypnęłam ok kilograma mokrych fusów z ekspresu (z pracy) pod mojego największego różanecznika i zastanawiam się, czy to wystarczy.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Kawa jako nawóż do ogrodu

Post »

Temat wałkowany na niejednym forum wracający jak bumerang.
Powielane informacje i znów się pojawia ktoś odkrywający kawową rewelację.
"Na informację że fusy od kawy mogą zakwasić glebę zareagował pracownik Starbuck-a i przeprowadził test ile tej kawy potrzeba. Wyszło mu że starczy 15 kg na metr kwadratowy aby obniżyć pH o jeden stopień."
Dodatkowo nie czytałem o jakimkolwiek badaniu o wyższości kawy nad torfem - może dlatego że dla rododendronów kawa to nowość a nie kilka tysięcy lat przyzwyczajeń.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kawa jako nawóz do ogrodu

Post »

No wiesz, jak się wgłębiam w rododendrony, ciągle czytam o tej kawie. Tyle osób twierdzi, że sypie  kawę, stąd moje pytanie. Wiadomo, można ufnie zanosić codziennie zawartość tego, co pozostanie w szklance i wierzyć w cuda, a można więcej :wink: . Stąd moje pytanie. Chcę się dowiedzieć ile tego trzeba faktycznie użyć, nim ogłoszę w pracy akcję zbiórki fusów po kawie z trzech ekspresów ciśnieniowych :D .
Wczoraj i dziś bez wysiłku uzbierałam kilogram i wrzuciłam to pod moje najstarsze dziecko rododendronowe. Wszak rośnie najdłużej, to najwięcej mu się od życia należy :roll:
Ale skoro twierdzisz, że to do niczego, to może faktycznie poniecham tego procederu nim zaczęłam na dobre.
Zresztą i tak zamówiłam już i kwasek cytrynowy i kwas ortofosforowy i nawet trochę siarki, a jakże :tan .To teraz udaję się do innego wątku popytać o w/w produkty.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Kawa jako nawóz do ogrodu

Post »

Kilka razy próbowałem napisać że te fusy do rododendronów to jak kwiatek do kożucha, zawsze kończyło się postami typu:
- ja stosuję i jest rewelacyjnie
- Asprokol ty nie masz ekspresu
- jakbyś zastosował to byś zrozumiał
- setki postów w internecie zaprzeczają twoim teoriom

Wyjaśniam więc że ekspres posiadam i w moim domu pije się bardzo dużo kawy ;:oj

Obrazek
Fusy wyrzucam do ogrodu a że jestem leń to zawsze najbliżej drzwi.

90% dostaje jeden rododendron i rosnący w pobliżu modrzew. pH jest identyczne z tym gdzie fusy nie dolatują czyli u mnie nie zakwasza ;:185 .
Torf jest lepszy niż fusy ale jeżeli ktoś ma niewłaściwe podłoże to szybciej niż fusy mu pacierz pomoże.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”