Humus Active

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6314
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Humus Active

Post »

Ateno to mnie pocieszyłaś, dzięki.
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
tygi11
200p
200p
Posty: 214
Od: 11 lut 2012, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Humus Active

Post »

Ja kupiłam rosahumus bo troche poczytałam na necie i w sumie niby daje dobre efekty. Zastosuje w tym roku i się okaże :lol:
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=52851" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ola
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Humus Active

Post »

Ludzie - wy jeszcze o tym piszecie? Biohumus, superhumus, rosahumus ćmozahumus... Wiecie co to jest humus? http://www.sjp.pl/humus
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%B3chnica
:wit
angielka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 27 lut 2011, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Humus Active

Post »

Ja się wypowiem ,mimo wszystko.Nie jest to tani nawóz .Nie wiem jak podziała w ogrodzie ,bo otwarcie sezonu cały czas się opóźnia. Natomiast w domu marketowa róża miniaturka podlana tym szybko zakwitła powtórnie , pierwotnie miała kwiat o średnicy 4,5 cm po podlaniu przy drugim kwitnięciu 5,5. Musiałam obciąć kwiaty i zrobić bukiet na święta bo gałązki mi się uginały pod ciężarem kwiatu. Jeśli tak samo podziała na róże w ogrodzie to będę w siódmym niebie.
Awatar użytkownika
Ewelka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 20 sty 2012, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Humus Active

Post »

Ja myślę że humus pomaga. Nie mówię tylko dlatego że go sprzedaję, ale jesienią zaszłego roku wysialiśmy z mężem trawę na dość kiepskiej glebie na tyłach domu i tam gdzie podlewamy humus papką trawa jest teraz gęściejsza niż od frontu - gdzie nie podlewaliśmy bo była dowieziona trochę lepsza ziemia ze względu na inne ozdobne roślinki. Może to zbieg okoliczności, ale myślę że to jednak wpływ nawozu.
Awatar użytkownika
kasaaja
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 18 maja 2008, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Humus Active

Post »

Na słaby trawnik na piaszczystej glebie dwukrotnie stosowałam rosahumus w ubiegłym roku efekt mizerny żeby nie powiedzieć żaden
PanOgrodnik
100p
100p
Posty: 142
Od: 24 kwie 2010, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Humus Active

Post »

Nic dziwnego. O efektach można mówić po kilku latach. Rosahumus dziala w glebie do 5 lat. Nie oczekumy cudu po pierwszym roku
koma
50p
50p
Posty: 74
Od: 27 mar 2011, o 07:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Humus Active

Post »

PanOgrodnik pisze:Rosahumus dziala w glebie do 5 lat. Nie oczekumy cudu po pierwszym roku
Jak to mam rozumieć że? [Rosahumus dziala w glebie do 5 lat to znaczy, że po 5-ciu latach przestaje działać?
Nie oczekumy cudu po pierwszym roku
To znaczy że zaczyna działać dopiero po 3 latach?
W takim razie Rosahumus kupuje się i stosuje się tylko na 2 lata? a co dalej? ;:14
Bkuka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 4 paź 2011, o 09:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Humus Active

Post »

Zastosowałam Humus Active jesienią ub. roku a w tym roku wiosną ponownie- na trawnik w miejscu gdzie trawa była najsłabsza. W pozostałej części ogrodu rozsypałam nawóz do trawnika (nie pamiętam jakiej firmy- typowy jaki bywa w sklepach ogrodniczych). Tam gdzie rozlałam Humus Active żadnego lepszego efektu nie zauważyłam. W tym miejscu trawa rośnie w dalszym ciągu gorzej niż w innej części ogrodu, tak jak dotychczas. A wręcz, tam gdzie dałam nawóz trawa jest trochę ładniejsza.
Wniosek? Nie wierzę w cuda
Awatar użytkownika
Ewelka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 20 sty 2012, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Humus Active

Post »

U nas po zastosowaniu nawozu w granulacie wiosną efekty były bardzo widoczne, trawa po nim szybko rośnie - aż za szybko, bo trzeba często kosić. Tam gdzie podlewaliśmy humus papką jest gęściejszy, ale może składa się na to kilka czynników. I tak pewnie za rok, dwa to się wyrówna.
Awatar użytkownika
Pioterek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 23 wrz 2012, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław zachód

Re: Humus Active

Post »

Dwa lata temu po zakończeniu budowy domu zabrałem się za organizowanie ogrodu. Ziemia w okolicy Wrocławia to raczej ciężka gliniasta ale czarna ziemia. Nawiozłem na działkę sporo piasku rzecznego i przekopałem to koparką na ok1m. Na wiosnę przejechała po tym glebogryzarka i zaczęliśmy organizować ogród. W trakcie sadzenia wielu drzew krzewów przerażony byłem nieobecnością dżdżownic w ziemi. Po założeniu ogrodu trzykrotnie podlewałem z konewki cały ogród roztworem preparatu humusowego. Dzisiaj przy dalszych nasadzeniach przy każdym dołku wykopuję po 4-6 dżdżownic. Trudno mi ocenić czy struktura ziemi jest mniej zbita bo badań typu wałeczkowanie itp. nie przeprowadzałem natomiast subiektywna moja ocena jest raczej pozytywna. Mamy na ogrodzie bardzo dużo ptaków typu pliszka siwa, rudzik, sójka i mnóstwo żab i jaszczurek. Ciekawe jest to że rok temu kupiłem do kompostownika 1000 kalifornijek i tydzień temu przy przerzucaniu kompostu znalazłem może 8-10 dżdżownic w pryzmie. Jakby przeniosły się na ogród. ;:oj
Gdy odkłada­my czas zbiorów, owo­ce gniją, lecz gdy odkłada­my roz­wiąza­nie prob­le­mu, uras­ta on do wiel­kich roz­miarów. P.Coelho - Piąta góra
x-i-a
---
Posty: 270
Od: 23 wrz 2009, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Humus Active

Post »

A ja podpatrzyłam, że jeden z większych producentów roślin doniczkowych w mazowieckim stosuje właśnie humus active.
Dlatego zaczęłam googlować co to jest ;)
motocros
50p
50p
Posty: 85
Od: 3 wrz 2013, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Humus Active

Post »

Witam jestem nowym użytkownikiem :) Co do Humusu Active napisze Wam swój sprawdzony sposób, przed podlewaniem daje szklanke humusu i szklanke cukru do konewki odstawiam to na 24h w jakieś ciepłe zacienione miejsce wszstko zaczyna fermentować pienić się :) Wtedy jest MEGA efekt szczególnie w warzywniku :) Papryczki, marchewki i buraczki wyrosły mi jak nigdy :) Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”