Humus Active

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Humus Active

Post »

Zawartość próchnicy w glebach naszego pięknego kraju to od 0,6-6%.
Przyjmijmy 5 %- czyli w tonie 50 kg.
Jak to wsadzić do baniaka 2 litry no to ja nie wiem... tym bardziej że tam jeszcze woda :lol:
To w glebie.
A z tony obornika będzie duuużo więcej próchnicy (oczywiście po tym jak ją przerobią destruenci) niż owo 5%.
Zresztą EOT, nie moje pieniądze.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Humus Active

Post »

Ciekawa jestem, jaka jest zawartość próchnicy w kompoście? Z pewnością bardzo różna, ale tak od do?
Waleria
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Humus Active

Post »

Co Cię kiepsko uczyli... albo źle przyswajałeś :lol:
Obornik nie znajduje się w glebie- jest rozkładany przez destruentów właśnie w związki próchnicowe.
MO w oborniku zapobiega zjawiskom wymywania i wypłukiwania składnikow pokarmowych (koloidy glebowe).
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Humus Active

Post »

Wybacz Krow, ale naprawdę nie chciałem Ciebie obrazić - daleko mi do tego.
Jeśli coś polecasz sprawdzonego, to przynajmiej wklejaj zdjęcia Twoich sukcesów, albo inni niechaj potwiedzą.
Też jestem zainteresowany nowymi technologiami uprawy, ale na razie jestem jak Tomasz
Krow, w pierwszym poście piszesz, że stosujesz HA od kilku lat, ale efekty widzisz dopiero w ub roku?
Coś tu nie gra. :D
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Humus Active

Post »

Mamy połowę października i w tym roku już nie sprawdzimy działania HA. ale jeśli temat przetrwa i w kwietniu, maju będziemy specyfik stosować, to w czerwcu będziemy mieć już ocenę sytuacji.
Dla rozpowszechnienia działania HA proponuję dystrybutorom przekazania kilkadziesiąt pojemników dla naszych userów (wspaniała reklama) do testowania i w połowie lata już będą znane właściwości HA. :D
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Humus Active

Post »

Nie obrażam się, tylko podziwiam sposoby argumentacji i pomijanie tego typu wypowiedzi:

"Zawartość próchnicy w glebach naszego pięknego kraju to od 0,6-6%.
Przyjmijmy 5 %- czyli w tonie 50 kg.
Jak to wsadzić do baniaka 2 litry no to ja nie wiem... tym bardziej że tam jeszcze woda :lol: "
Nie otrzymałam też definicji próchnicy od entuzjasty tego preparatu i absolwenta Akademii Rolniczej. Miałam nadzieję, jako "pożal się Boże działkowiczka" zostanę wreszcie oświecona .
Tonę obornika w dwóch litrach to zmieścił sprzedawca z All...
Czyżbyśmy mieli do czynienia z którymś z dystrybutorów?
Byłam na paru prezentacjach wełnianej pościeli. Sposoby argumentacji podobne, dobrze dobrani i wyszkoleni ludzie.
Waleria
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Humus Active

Post »

Temat mnie zainteresował , z ciekawością poczekam na obiecane zdjęcia owoców po użyciu tego cuda.Obawiam się tylko ,że nie nadążę chwastów wyrywać. Jak dojdę do końca rządka w warzywniku to strach się będzie obejrzeć , bo z tyłu już wyrosną :wink: . Ale poczekam - zobaczę. Pozycjonowanie firma już sobie robi , teraz przydałoby się prostymi słowami , bez użycia trudnych zwrotów, wytłumaczyć "pożal się Boże" działkowcowi jak to działa. Jakaś analiza przeprowadzona przez niezalezne ośrodki też by się przydała, bo może niechcący zaneguję wspaniały produkt , wręcz nasionko rewolucji w ogrodnictwie i rolnictwie. Może cała Afryka będzie użyźniona za nieduże pieniądze i problem głodu na świecie stanie się tylko wspomnieniem.Oby.Szkoda tylko,że producent umieścił produkt w dziale "oferta dla domu i ogrodu" zapominając o "ofercie dla rolnictwa". Walerio, dobrze wyszkolony sprzedawca pozostawia cię zawoloną, z produktem w ręku , lżejszą o jakąś tam kwotę . Sprzedawca słabo wyszkolony pozostawia cię z uczuciem zażenowania z powodu straconego czasu.Pozdrawiam ,Piotr.
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mamciax2
200p
200p
Posty: 321
Od: 23 lut 2010, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Humus Active

Post »

Reklama reklamą a ja człek niedowiarek i nie uwierzę póki niesprawdzę w przenośni na własnej skórze. Kupiłam Humusa Active :)
Dla informacji osób , które na mnie naskoczą, że najzwyklejsze gówienko spod zwierzyny jest lepsiejsze od Humusa, do tego kompost. Napisze,że dwa lata temu na mojej działce był wywalony obornik, mam dwa kompostowniki z pełną zawartością..
Pozdrawiam Dana :)
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Humus Active

Post »

Do kiedy można tego środka używać? Są jakieś ograniczenia terminowe?
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Humus Active

Post »

Uważam, że jest to słabe i jak wszystkie biohumusy nadają się do podlewania siewek a nie roślin w pełni wegetacji.Stosowałam w tym roku ogólnie dostępne biohumusy, zawartość całego opakowania wylałam na 1 raz na malutką powierzchnię, ani znaku nie było na pomidorach. :(
Więcej już tego nie kupię bo to strata pieniędzy, przecież sami możemy wyprodukować o wiele lepszy i żyżniejszy kompost z trawy i innych materiałów zielnych.Ja w tym roku miałam chyba z 6 kopiatych taczek ogrodniczych kompostu- wyglądało to jak obornik. Nawet specjalnie nie dążyłam żeby go robić tylko przy porządkowaniu, koszeniu wokół domu tyle tego wyszło. Już rozwiezione na grządki i przyorane czeka na przyszły rok.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Humus Active

Post »

A u mnie dżdżownice kalifornijskie produkują biohumus.
Waleria
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Humus Active

Post »

Stosowanie humusu ma sens gdy, nie posiadamy obornika,ziemia nieuprawiana ,jałowy ugór,brak życia biologicznego w glebie, a na ogół to nie ma potrzeby,bo w nim za dużo nie ma składników pokarmowych,wielokrotnie lepiej stosować poplon, a nawet rozcieńczyć gnojówkę i tym popryskać glebę, a dalej pozwolić działać mikroorganizmom glebowym.
Dżdżownice też dobrze przygotowują pokarm dla przyszłych roślin .
Awatar użytkownika
mamciax2
200p
200p
Posty: 321
Od: 23 lut 2010, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Humus Active

Post »

Lorrie zalecają Humusa stosować 2x w roku, jesienią i na wiosnę.
Mój M gdzieś wyczytał, że dłuższe stosowanie Humusa może podnieść klasę gruntu.
Pozdrawiam Dana :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”