chwasty w ogrodzie

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
mariooo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 13 maja 2010, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

chwasty w ogrodzie

Post »

powoli zaczynaja mnie DENERWOWAC chwasty pomiedzy roslinami ozdobnymi w ogrodzie. podczas ich sadzenia przykryłem ziemie agrowluknina a następnie obsypalem kamieniami.
niestety mam sporo "niefajnych" gosci ktorych chcialbym sie pozbyc.
sa to glownie chcwasty jednoliscienne, czasem pokrzywa, czasem jakies dziwne "plesniaki"
czy moge to czyms spryskac?? jako rosliny ozdobne mam głównie jalowce, cisy, berberysy i róże (w tej czesci gdzie pielenie mnie juz meczy)
czy np Biofix 260cc (stosowalem go na trawniku) moze uszkodzic w/w rosliny??
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: chwasty w ogrodzie

Post »

Witaj MARIOOO, niestety, posiadanie kawałka ziemi nieodłącznie wiąże się z posiadaniem chwastów na tym kawałku ziemi. Należy się cieszyć że chwasty rosną ,bo to oznacza że mamy w miarę urodzajną ziemię.
Nie wszystkie chwasty da się usunąć prze pomocy chemii, w zasadzie nie ma takich środków chwastobójczych, które by po ich użyciu zniszczyły konkretne chwasty, zostawiając inne rośliny o podobnej budowie( jednoliścienne, dwuliścienne) .

Chwasty rosnący bezpośrednio przy jałowcu, cisu, berberysu czy róży możemy zniszczyć poprzez ręczne usunięcie ich , lub pomalowanie ich za pomocą pędzelka niewielkiego fragmentu zielonej części rośliny ( jeden, dwa wierzchnie listki). "Malowanie" takie jest pracochłonne i nużące i w zasadzie robimy to wobec chwastów bardzo trudnych do usunięcia (głównie posiadające kłącza), pozostałe, jeżeli użycie chemii może nam zaszkodzić posadzonym roślinom, usuwamy ręcznie.
powoli zaczynaja mnie DENERWOWAC chwasty
Wydaje mi się że jakakolwiek praca w ogrodzie ( w tym pielenie chwastów) wpływa kojąco na nasze skołatane życiem nerwy.
mariooo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 13 maja 2010, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: chwasty w ogrodzie

Post »

eliminuje je recznie, ale niektóre strasznie sie krzewia - i nie ukrywam, ze moglbym pielic codziennie, a konca nie byłoby widac

spryskalem dzis okolice cyprysow resztka Biofix 260 - rosliny naja juz ok 3 lat staralem sie nie pryskac bezposrednio na "pień"
mam nadzieje ze nic im nie bedzie
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: chwasty w ogrodzie

Post »

Walka staje się co raz trudniejsza, bo z roku na rok wytrąca się nam kolejne narzędzia- preparaty chwastobójcze, szczególnie te przezkorzeniowe. Skoro kończy Ci się Bofix popatrz na Fernando; będzie prawdopodobnie trochę zjadliwszy na chwasty dwuliścienne, ale też może zaszkodzić iglakom, szczególnie sosnom(nawet opary- przy dużym stężeniu i niekorzystnym wietrze).
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
gluszek20
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 3 kwie 2008, o 18:42

Re: chwasty w ogrodzie

Post »

Potrzebuję pomocy w ogrodzie. Działka była uprawiana przez lata, rosło na niej zboże. Teraz od 6 lat nic nie rośnie na niej i wygląda tak, jak na zdjęciach poniżej:

Obrazek

Obrazek

Problem dotyczy tego, co widnieje na poniższych zdjęciach:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czym to najlepiej zniszczyć? W ogrodniczym Pan polecił mi mniszka na opryski.

Obrazek

Ja natomiast znalazłem coś takiego:

Obrazek

Które z tych preparatów będzie skuteczniejsze?
Chciałbym przygotować grunt do zasiania trawy. Bardzo proszę o pomoc!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”