Preparat zapobiegajacy wyrastaniu trawy i chwastów

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
BożenaK
50p
50p
Posty: 59
Od: 1 paź 2006, o 10:25
Lokalizacja: Kraków

Preparat zapobiegajacy wyrastaniu trawy i chwastów

Post »

W ubiegłym roku kupilam granulat ktory zapobiega wyrastaniu trawy, chwastów i innej zieleniny przez kilka tygodni/miesiecy. Jest to preparat stosowany np do posypywania chodników, torów, poboczy dróg. Przeczytałam o nim tu na forum. Niestety opakowanie zginęło a ja tematu za nic znaleźć nie mogę. Chcialabym go zakupic ponownie gdyż był skuteczny i wydajny. Dla mnie to wazne gdyż mam do zadbania dość duzy placyk wyłozony kostka i dwa podjazdy więc Costoron odpada. Roundupu już nie używam bo w mojej okolicy prawie cały czas wieje i zdarzyło mi się że zawiało mi na roslinki :roll:
Może ktoś wie jak się takie cudo nazywa lub pomoże w odnalezieniu postu w którym była o nim mowa.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Preparat zapobiegajacy wyrastaniu trawy i chwastów

Post »

Myślisz zapewne o Herbitorze...
Mam nadzieję,że został ostatecznie wycofany ....

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... t=Herbitor
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Preparat zapobiegajacy wyrastaniu trawy i chwastów

Post »

Sąsiadka działkowa rozsypuje sól przed ogrodzeniem.
Tam jest szeroka dróżka z kostki.
I powiem ci że ja też spróbuję.
Ale na działce bym już soli nie sypała.
Awatar użytkownika
BożenaK
50p
50p
Posty: 59
Od: 1 paź 2006, o 10:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Preparat zapobiegajacy wyrastaniu trawy i chwastów

Post »

KaRo to nie był ten preparat, nie działał na liscie a tylko wewnatrz glebowo.
a tak przy okazji czy kocie ogonki jeszcze "żyją' ? :wink:

Coma, nie polecałabym soli na kostkę, moja koleżanka strasznie zniszczyła sobie przez takie posypywanie, tyle że ona robiła to zimą. Po 2 latach kosta wyglądala fatalnie, wżery i odbarwienia.... chyba że stosuje sie to jednorazowo
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Preparat zapobiegajacy wyrastaniu trawy i chwastów

Post »

Bożeno, w zeszłym roku kupiłaś Casoron :wink:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=8&t=22859
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Preparat zapobiegajacy wyrastaniu trawy i chwastów

Post »

Bożenko nie przetrwały :cry:
Czytam ,że Casoron tez jest wycofany
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
BożenaK
50p
50p
Posty: 59
Od: 1 paź 2006, o 10:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Preparat zapobiegajacy wyrastaniu trawy i chwastów

Post »

KaRo pisze:Bożenko nie przetrwały :cry:
Czytam ,że Casoron też jest wycofany
szkoda :( myślałam że w dobrych rekach ładnie się rozrosną. Czytałam że nie są łatwe w hodowli a takie są urokliwe..


Cosoron owszem kupiłam ale okazał się mało wydajny w stosunku do ceny. Później kupowałam ten o którym tu przeczytałam - to jest granulat chyba 2kg w plastikowej butelce.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Preparat zapobiegajacy wyrastaniu trawy i chwastów

Post »

Awatar użytkownika
BożenaK
50p
50p
Posty: 59
Od: 1 paź 2006, o 10:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Preparat zapobiegajacy wyrastaniu trawy i chwastów

Post »

Dzięki, przejrzę te watki moze znajdę to czego szukam.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Preparat zapobiegajacy wyrastaniu trawy i chwastów

Post »

KaRo pisze:Casoron też jest wycofany
Tak, ale jeśli sklep ma stare zapasy, to jeszcze wolno sprzedać, ja kupiłem kilka dni temu bez problemu.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Preparat zapobiegajacy wyrastaniu trawy i chwastów

Post »

RYNEK HERBICYDÓW

Od ponad roku obserwujemy w Polsce radykalne zmiany w doborze środków ochrony roślin, dotyczy to zwłaszcza grupy preparatów chwastobójczych. ? To efekt dokonywanego w Unii Europejskiej przeglądu substancji aktywnych środków ochrony roślin i utworzenia tak zwanej pozytywnej listy tych substancji ? mówi doc. dr hab. Tadeusz Praczyk z Zakładu Badań Środków Ochrony Roślin Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu. ? Pewna liczba substancji aktywnych nie znalazła się na tej liście nie z powodu zastrzeżeń co do ich toksyczności lub złego oddziaływania na środowisko, ale ze względu na to, że producenci tych środków nie podjęli się ich ?obrony? z uwagi na wysokie koszty badań toksykologicznych i ekotoksykologicznych oraz stosunkowo niewielką sprzedaż ? wyjaśnia Tadeusz Praczyk. Wiele preparatów, które cieszyły się wielką popularnością w ubiegłych latach, zostało więc wycofanych (np. Herbitor Super 440SE, Azotop 50WP, Casoron 6,75GR i inne). Koncerny chemiczne rejestrują niewielką liczbę nowych herbicydów. Bardzo kosztowne rejestracje obejmują przeważnie uprawy wielkoobszarowe, takie jak zboża, kukurydza czy rzepak. Zapotrzebowania na takie preparaty na rynku hobbystycznym z racji uprawianych roślin na pewno nie będzie. W roku 2010 właściciel ogródka nie kupi preparatu Betanal Progress AM 180EC, niektórych generyków Roundup 360SL, a po głównym sezonie Wisar 70WG, Chwastox Trio 540SL i innych. Niektóre preparaty zostały warunkowo dopuszczone do sprzedaży i stosowania w roku 2010, jak np. Stomp 330EC, którego wycofania oraz innych środków o podobnym statusiie należy spodziewać się w następnych latach. Producenci niektóre preparaty rejestrują ponownie, ale rejestracje w porównaniu z poprzednimi są mocno okrojone. Dlatego po wznowieniu rejestracji nie będą raczej konfekcjonowane.

Biorąc pod uwagę powyższe spostrzeżenia, należy przyjąć tezę, że wybór preparatów chwastobójczych na rynku hobbystycznym będzie się zmniejszał. Jest jeszcze jedna istotna zmiana: potrzeby klienta. Na działkach jest coraz mniej upraw warzywnych ? poszerza się natomiast powierzchnia upraw innych roślin, m.in. traw. Dobór preparatów proponowanych przez rynek w tym segmencie jest dość bogaty.

Pomimo tych zmian jest to w dalszym ciągu segment rynku na tyle dochodowy, że konfekcjonerzy nie zaniechali wsparcia sprzedaży tych preparatów. Realizowane jest ono poprzez wydawanie folderów i sponsorowane artykuły prasowe. Organizowane są również szkolenia dla sprzedawców, festyny i imprezy targowe dla klientów. Konfekcjonerzy herbicydów odpowiednie kwoty przeznaczają także na wizualizację sklepów i centrów ogrodniczych oferujących środki ochrony roślin przez nich produkowane.

Jakie to wszystko przyniesie dochody, przekonamy się już w czerwcu po głównym sezonie wiosennym. Do tego momentu sprzedaje się najwięcej preparatów chwastobójczych. W segmencie herbicydów w odróżnieniu od innych grup jest jeszcze sezon jesienny (krótszy i mniej intensywny niż wiosenny), kiedy wzrasta sprzedaż Roundup 360SL i jego generyków.

Tekst: Bogdan Stachulec undefined
Kierownik działu ŚOR Hortico S.A.

KONSULTACJA:
doc. dr hab. Tadeusz Praczyk,
Zakład Badań Środków Ochrony Roślin,
Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu

źródło: - http://www.biznes-ogrodniczy.pl/pl/asor ... cydow.html



Daty wydania nie znalazłam, ale z treści wynika, że to świeży tekst. N.
Znalazłam też tabelkę z herbicydami stosowanymi na plantacji buraków cukrowych (?) w marcu 2010, na pewno są to środki nadal "na liście", czyli możliwe do kupienia, ale gdzie? nie wiem...



Środki ochrony roślin Rodzaj środka Termin zabiegu (dekada/m-c) Dawka (l,kg/ha) Cena środka (zł/l,kg) Wartość (zł/ha)
Pyramin 65 WG Herbicyd 1/04 3 61,97 185,91
Betanal Elite 274 EC łączne stosowanie z Metronem 700 SC wg dawki jak niżej Herbicyd 1/05 1 111,81 111,81
Metron 700 SC Herbicyd 1/05 1 72,50 72,50
Targa Super 05 EC Herbicyd 2/05 2,5 85,46 213,65
Nurelle Max 515 EC Insektycyd 3/05 0,6 85,00 51,00
Duett Ultra 497 SC Fungicyd 1/06 0,6 130,00 78,00

źródło: - http://wodr.org/stara/kalkulacje/buraki_c.html
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Preparat zapobiegajacy wyrastaniu trawy i chwastów

Post »

Comcia pisze:Sąsiadka działkowa rozsypuje sól przed ogrodzeniem.
Tam jest szeroka dróżka z kostki.
I powiem ci że ja też spróbuję.
Ale na działce bym już soli nie sypała.
Właśnie usłyszałam o tym, że sól sprawia, że nic nie urośnie. Napiszcie coś więcej o tym, chętnie zastosuję na ścieżki. Jak to się ma po deszczu?
michal74
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 31 mar 2016, o 19:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Oprysk na trawe

Post »

Witam,czy jest jakiś oprysk przeciwko trawie nieniszczacy tawuł. Mam na osiedlu dużo tawuł i jeszcze więcej trawy w nich,nie nadążam pielic.Proszę o pomoc w tej sprawie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”