Adiuwanty

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
broniusz
---
Posty: 375
Od: 24 mar 2006, o 21:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Adiuwanty

Post »

Kochani :!:
Chciałem zrobić w tym roku pierwszy oprysk przy zastosowaniu adiuwantów. Jednakże ku mojejemu wielkiemu zdziwieniu w sklepach ogrodniczych nie wiedzą co to jest....
Podane nazwy które im podawałem np. dedal 90EC, ikar 95EC, superam 10AL słyszeli po raz pierwszy a moje wyjaśnienia nic w sytuacji nie zmieniły. W związku z tym mam prośbę do drogich Forumowiczów. Czy Ktoś może wie gdzie takie preparaty można zakupić w internecie lub w Bydgoszczy :?: A może można zastąpić adiuwanty jakimś własnej konstukcji eliksirem :wink:

Z serdecznym uściskiem dłoni
Broniusz
Broniusz
Awatar użytkownika
elmarek
---
Posty: 236
Od: 25 lut 2006, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Kontakt:

Post »

Wiele preparatów ochrony roślin ma w swoim składzie adiuwany. Najcześciej spotykanym jest preparat zmiejszający napiecie powieszchniowe, można zastosowac szare mydło, lub mleko.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja kupiłem bez problemów środek na przyczepność SUPERAM 10AL. Wszystkie preparaty oznaczone SC i CS są z środkiem na przyczepność. Do pozostałych jak WG, WP, SL, SP, trzeba go dodać.
SUPERAM 10AL kupisz tu: http://sklepagora.pl/superam10al1l-p-52 ... 661c06350f
Przeczytaj temat: „Preparaty roślinne stosowane w ochronie roślin” - jakie opryski bez konieczności stosowania chemii.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
broniusz
---
Posty: 375
Od: 24 mar 2006, o 21:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Bardzo dziękuje Szanownym kolegom za pomoc :!: :!: :!:
W Bydgoszczy przeszukałem co większe i lepsze centra ogrodnicze, jednakże z mizernym wynikiem. Mysle że musze znaleść sklep zaopatrujący profesjonalistów. A tak a propos.... z H3PO4 też kłopot....
Można go dostać tylko pod działalność gospodarczą....

Wszyskim życzę smacznego świątecznego śniadanka....
Broniusz
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

kwas ortofosforowy, moze kupic każdy, nie trzeba posiadac dzialanosci, co by inaczej uczynili studenci kierunkow technicznych ??
Sugeruje znalezc hurtownie z odczynnikami chemicznymi i tam kupic mala buteleczke. Musi taka byc, chociazby w poblizu np. politechniki...badz o podobnym profilu uczelni.

powodzenia.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

O kwasie ortofosforowym i miejscach gdzie można go kupić pisaliśmy tu:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... y&start=16

Można go kupić np. tu:
HURT- CHEM
Hurtownia Odczynników Chemicznych
Duchnice ul. Boczna 10
05-850 Ożarów Maz.
tel. (022) 722-23-33
fax. (022) 721-14-68
www.hurtchem.pl

W POCH S.A.
44-101 Gliwice, ul. Sowińskiego 11
obsługują osoby prywatne, a więc tam też można kupić odczynniki.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7323
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Środki zwiększające przyczepność,adiuwanty

Post »

Muszę opryskać pestkowe , bo zaatakowała morele zgnilizna;
mam o tyle problem, że pogoda taka niestabilna, czy jest jakiś sposób, aby preparat lepiej trzymał się liści;
wiem o Ludwiku, który zmniejsza napięcie powierzchniowe, ale czy w efekcie jak pokropi , nie spowoduje to lepszego zmycia oprysku z liści ?
czy ktoś coś wie na ten temat- będę bardzo wdzięczna za porady i z góry dziękuję :lol:
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1007
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

S U P E R A M 10 AL. Deszcz zmyje oprysk i z ludwikiem i bez. Jeśli minimalnie pokropi to nie będzie raczej dużych szkód.
Jutro ma nie padać, dzisiaj może pokropić :)
vegasi
100p
100p
Posty: 107
Od: 21 mar 2008, o 01:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódż

Post »

Albo zastosuj preparat o działaniu układowym ,anie powierzchniowym
Jacenty
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 cze 2007, o 14:00
Lokalizacja: Warszawa

Zwiększenie lepkości oprysku

Post »

Proszę o radę jak zwiększyć lepkość oprysku, np. na mszyce, które są pokryte substancją woskową, na której oprysk ciężko się osadza. Mogłoby być coś ekologicznego, słyszałem coś o mydlinach lub Ludwiku do mycia naczyń, moźe ktoś zna proporcję.
Pozdrawiam
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Środek na przyczepność np. Superam 10 AL.
Pozdrawiam Andrzej.
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Można dać Ludwik - 1ml na litr.
mao
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 8 maja 2008, o 10:50
Lokalizacja: Łask

Post »

jokaer pisze:muszę opryskać pestkowe , bo zaatakowała morele zgnilizna;
mam o tyle problem, że pogoda taka niestabilna, czy jest jakiś sposób, aby preparat lepiej trzymał się liści;
wiem o Ludwiku, który zmniejsza napięcie powierzchniowe, ale czy w efekcie jak pokropi , nie spowoduje to lepszego zmycia oprysku z liści ?
czy ktoś coś wie na ten temat- będę bardzo wdzięczna za porady i z góry dziękuję :lol:
Jak pokropi to i tak Ci zmyje środek. Do każdego srodka jest podana ulotka jaki jest niezbedny okres oprysku przed spodziewanym deszczem lup podlewaniem. I w nich tez podaja, że najlepszy na zmniejszanie napięcia powierzchniowego jest Ludwik. wszystko zalezy od tego jak szybko zacznie padać po oprysku. Pozdrawiam. Marek

vegasi pisze:Albo zastosuj preparat o działaniu układowym ,anie powierzchniowym
Środek o wchłanianiu układowym tez jest pobierany przez liście. I tez musi być odpowiedni czas na roslinie. Czytajcie dołączane do środków ulotki. Tam sa podane niezbedne czasy. Marek



Na mszyce stosuje Karate 050CS, bez żadnych dodatków. Środek zwilżający dodaje sie tylko do zwilżania roslin pokrytych nalotem woskowym ( kapusta, cebula, itp), i do mszycy kapuścianej. Najtańszy i najlepszy jednak jest ludwik ) 1ml na 1l oprysku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”