Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Krzysztof usun. pisze:Witam.
Substancja aktywna z Roundupu-glifosat ,rozkłada się w glebie i na jej powierzchni w temperaturze około10-12 stopni celsjusza...
Kwestia dyskusyjna - podobnie jak ten dość kontrowersyjny film:
http://www.youtube.com/watch?v=ePhDyDbb ... re=related
Pozdrawiam serdecznie :wink:
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Kwestia dyskusyjna, to tak jak z budową autostrad w Polsce.
Największy wpływ na budowę mają "Zieloni"
Produkcja każdego produktu niesie za sobą skażenie środowiska, nawet tych niezbędnych dla życia, jak leków, czy artykułów spożywczych.
Wszystko musi być stosowane z umiarem. :)
cx

Post »

Witam.
Pom....i Ty Brutusie... :roll:
Fakt rozkładu glifosatu jest dla mnie oczywisty,inaczej starczyłby jeden zabieg w sezonie iii po kłopocie.Czy jego produkty rozkładu są pobierane przez rośliny następcze i czy są szkodliwe dla organizmów je spożywających -tego nie wiem.Ale stosując podobną analogię można poddać w wątpliwość każdą informację o braku szkodliwości,każdego(każdego) pestycydu...Jestem przekonany ,że są jakieś przekręty ,ale którego produktu dotyczą....tego nie wiem i filmy internetowe takiej wiedzy nie dają,niestety.
Czy biorąc lek jesteś pewien,że nie ma on skutków ubocznych,tak jak piszą w ulotce?Ja byłem pewny,do czasu,do czasu rozmowy z osobą znającą kulisy decyzji dopuszczania poszczególnych specyfików na rynek....cóż to przerażające,ale taki mamy świat.I wszędzie tam ,gdzie rządzi mamona i to duuuuża były ,są i będą przekręty.....tylko obecnie na coraz wiekszą skalę.
Hej.
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

a po jakim czasie widać efekty bo ja posypałem tydzień temu i nic nie widzę :(
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Hehe, spokojnie :D Moje poglądy na temat ś.o.r. nie uległy zmianie... Tylko - Krzyś, u nas (w produkcji) są koniecznością - natomiast jak czytam niektóre (zaryzykuję stwierdzenie ponad połowę wypowiedzi użytkowników - amatorów w tematach związanych z ochroną i stosowaniem środków) to "włos mi się jeży na głowie" :roll: ... a filmik to tak do przemyślenia - napisałem kontrowersyjny, bo całkowicie nieobiektywny i konkretnie ukierunkowany. Ciekawostka - to bodajże trzeci, podobny cykl jaki oglądam (jeden dotyczył firmy kosmetycznej produkującej środki czystości, drugi - firmy zajmującej się sprzedażą "po domach" czyli mówiąc konkretniej akwizytorstwem i był jeszcze jeden - o tanich liniach lotniczych)... Czasem się zastanawiam, czy takie filmiki kręcą naprawdę organizacje o odmiennych poglądach czy konkurencja... Ale każdy swój rozum ma i...
pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Smolkus1993 pisze:a po jakim czasie widać efekty bo ja posypałem tydzień temu i nic nie widzę :(
3-6 miesięcy i wybije wszystko.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3&start=16
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Reasumując: Roundup się rozłożył przy zetknięciu z glebą jak napisał Krzysiek i można przyjąć , że go nie ma- bo inaczej nic by nie rosło. Pozostałości jednak soli glifosatu jakieś musiały zostać, nie są fitotoksyczne, pozostają w glebie z której woda je wypłukuje i przenosi(może ktoś pamięta jaka odległość od konwencjonalnych musi dzielić uprawy eklogiczne; o ile ja pamiętam to liczone w setkach metrów). Niestety, los tych substancji ani wpływ na świat nie jest łatwo udokumentować. Czasami okazuje sie to po kilkudziesieciu latach stosowania, jak było ostatnio z Euparenem. Myślę, że mamy większe problemy, niż zeszłoroczny Roundup.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

aż 3-6 miesięcy mam czekać na efekt ?
Awatar użytkownika
fibi
100p
100p
Posty: 131
Od: 26 gru 2008, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Chyba Hanka trochę przesadziła, po około 4 tygodniach trawa powinna zżółknąć i stopniowo zniknie. Grabkami łatwo ją wygrabić.
Rozumiem, że preparat posypałeś na trawę, bo ja mam jeszcze ciągle 10 cm śniegu.
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

tak na trawę :)
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

Słuchajcie u mnie nie widać efektu spróbuje jeszcze tym środkiem w płynie .Zapewniliście że on nie zniszczy mi iglaków ;)
Awatar użytkownika
norbert
50p
50p
Posty: 50
Od: 24 kwie 2007, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Roundup w ziemi dosyć szybko się rozkłada i po kilku tygodniach nie można zrobić analizy na obecność, bo już nic się nie znajdzie!
A co do wojny z "sąsiadem" to radziłbym z gościem rozmowę, a dopiero po tym podjąłbym kroki prawne!
Norbert
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

Chcę jutro wsadzić świerki serbskie i chcę najpierw opryskać roundupem trawę 1 m od płotu i później je wsadzić nic im nie będzie jak wsadzę je z 2godz po opryskaniu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”