Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
wolodi
100p
100p
Posty: 173
Od: 26 lis 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Swiętokrzyskie

Re: Roundup i skutki jego działania

Post »

Czyli tak jak już zostało napisane uprzednio - etykieta środka jest najważniejsza. Co do pozostałości środka po zabiegu to z tego co mówią chyba aktualne przepisy to należy je zużyć na terenie na którym wykonywany był zabieg ochrony roślin. Kiedyś była wzmianka, aby zużyć na terenie nie użytkowanym rolniczo. Jednak wiemy jak to jest z przepisami i stosowaniem się do nich:)
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Roundup i skutki jego działania

Post »

wolodi pisze:...Kiedyś była wzmianka, aby zużyć na terenie nie użytkowanym rolniczo. Jednak wiemy jak to jest z przepisami i stosowaniem się do nich:)
Mówiąc krótko - na nieużytkach. Wydaje mi się jednak, że w przypadku zabiegów wykonywanych w uprawach amatorskich to nie jest kłopot. Bo ile zostaje nam tej cieczy? Litr, dwa, pięć? Problem ma sadownik, który nie mógł wykonać zabiegu i zostaje z 1000 l rozrobionej cieczy...
Najważniejsze - nie wylewać do ujęć wody, kanalizacji itp. Po prostu wypryskać na jakimś nieużywanym kawałku
Pozdrawiam serdecznie :wink:
wolodi
100p
100p
Posty: 173
Od: 26 lis 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Swiętokrzyskie

Re: Roundup i skutki jego działania

Post »

Przepraszam kolego Frant, ale żle zrozumiałem Twoją wypowiedź, gdyż po tym jak napisałeś iż wykonałeś zabieg w tunelu, użyłeś zdania: "Srodek paruje (w warunkach dość wysokiej temperatury)" dlatego skojarzyłem, że takie warunki panowały w owym tunelu.
Patrycja__K
50p
50p
Posty: 55
Od: 15 cze 2009, o 12:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

roundup

Post »

postanowiłam spryskać starą trawę roundupem,przekopać i posadzić nową.Czy to dobry pomysł? ile trzeba odczekać,żeby posadzić nową trawę,jak głęboko trzeba kopać?
posiadacz opryskiwaczy marolex
kanson
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 lip 2009, o 19:37

Re: Roundup

Post »

Witam serdecznie. Odnośnie tego środka też mam dylemat. Jak opryskam to kiedy po oprysku będę mogl posadzic trawe i czy wogole cos wyrosnie??
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Roundup

Post »

Teoretycznie po 3 tygodniach, ale jeśli masz bardzo agresywne chwasty to lepiej poczekać dłużej bo jednorazowy zabieg może nie wystarczyć.
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Roundup

Post »

Jaki znacie tani odpowiednik roundup'u?

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Roundup

Post »

kanson pisze: posadzic trawe
CO? Roundup traci fitotoksyczność po kontacie z glebą, tak że nie widzę przeciwskazań żeby wejść z nową uprawąnatychmiast po usunięciu kropionych resztek roślinnych; za to ważne jest ich usunięcie, gdyż pokropione, rozkładające się resztki roślin mogą stać się źródłem "przekazania" glifosatu(składnik czynny Roundup) następnym roślinom.
A tańszy jest chyba Klinik. A przegląd cen tu.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Roundup

Post »

Lex pisze:Jaki znacie tani odpowiednik roundup'u?
O, rany! :D "Od metra" tego ;) Tylko Roundup w formulacji 360 SL można zastąpić: Agrofosat 360 SL, Agro Glyphosat 360 SL, Barbarian 360 SL, Dominator 360 SL , Exterminator360 SL, Gallup 360 SL, GL 360 SL, Glifocyd 360 SL, Glifostar 360 SL, Glyfos 360 SL, Helm Glifosat 360 SL, Kilnik 360 SL, Kosmik 360 SL, Lenox 360 SL, Rofosat 360 SL, Taifun 360 SL
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Wawrzont
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 15 cze 2010, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Jak działa Roundup?

Post »

Witam,
wiem, że wątek był już poruszany, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Sprykałem punktowo chwasty na brukowanej dróżce. Dróżka przylega do trawnika. Jak długo nie mogę przechodzić z bruku na trawę? Czy można przenieść herbicyd na podeszwach dzień później? A jeśli spadnie deszcz i spłucze Roundup w kierunku jakichś roślin, to padną? Pytania może głupie, ale sporo się narobiłem przy tym ogrodzie.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Jak długo rozkłada się Roundup?

Post »

Środka już na brukowej dróżce nie ma, ponieważ odparował po kilkunastu minutach od opryskania. Środek działa poprzez asymilację środka przez liście rośliny, który wnika wgłąb korzenia.

Jak opryskasz jeszcze raz na bruku chwasty to odczekaj z 30 minut do 1 godziny tak by odparował środek z bruku i śmiało możesz śmigać po chodniku.

Nigdy nie używaj środków do zwalczania chwastów, szkodników itd. tuż przed deszczem.
Wawrzont
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 15 cze 2010, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak długo rozkłada się Roundup?

Post »

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Deszcz spadł nieoczekiwanie trzy godziny po pryskaniu. Więc rozumiem, że nie miał czego spłukiwać.
Pozdrowienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”