Jaki nawóz do warzyw

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

A czy ktoś może podać link lub strone internetową z tabelą bądź opisem jakie warzywa mają zapotrzebowania pokarmowe na NPK itp?
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

Tak w zasadzie forum nie jest ani linkownią, ani wyszukiwarką internetową.
Linki mają to do siebie, że lubią się dezaktualizować.

Prosisz o coś co sam możesz zrobić :wink:
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

Doszłem do wniosku,że nie warto kupować hydrocomplex czy ogrodnik z fructusa bo mają skład gorszy niż polifoska 8.Zgodzicie się? Zamierzam ją kupić.Poradzicie coś.NibY fructus i hydrocomplex mają bor,mangan i jeszcze kilka micro ale w jakich ilościachh 0,02% to chyba słabo.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

Te małe ilości mikroelementów jest wystarczające i niezbędne, bo większe stężenia mogą być toksyczne dla roślin. Jeszcze ważna jest czystość nawozu, wszelkie balasty i jakieś pozostałości metali ciężkich w nawozie jest niepożądane i z dawnych lat pamiętam, jak zalecano jakieś wapno magnezowe na pole dopiero powyżej kilkadziesiąt metrów od dróg, bo ziemia w pobliżu drogi zawiera ołów i te wapno magnezowe z ołowiem, by tylko spotęgowało zawartość tego pierwiastka w ziemi.
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

Czyli EKOPOM lepszy ogrodnik z fructusa czy polifoska 8,a może poleci ktoś coś jeszcze lepszego?Wiem,że próchnica lepsza i obornik ale chcę troche chemii :wink:
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Jaki jest najlepszy nawóz do warzyw

Post »

Jak już pisałem, to balast w nawozach jest niepożądany, więc lepiej zapłacić nieco więcej i kupić nawóz wysoko procentowy, jak: Symfo-vita , Kristalon i inne z serii do fertygacji o wysokiej czystości. Z dwuskładnikowych, to saletra potasowa jest godna polecenia, oraz z serii Select.
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Nawóz pod warzywa w zwykłej ziemii

Post »

Witam serdecznie,
w tym roku po raz pierwszy posadziłem pomidory, ogórki, arbuza, kukurydzę i kilka innych warzyw w dużych skrzyniach z ziemią z mojego ogrodu, na wierzch ziemia uniwersalna z marketu, i tak się teraz zastanawiam czy nie powinienem użyć jakiegoś kompostu w płynie, nawozu który dostarczy roślinom odpowiednich składników, jak myślicie ?. Proszę o poradę. Dziękuję.



Obrazek
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Jaki nawóz do warzyw

Post »

Po robieniu próbek z takich skrzyń pewnie pomidory wskoczą wartościowo o klasę wyżej(koszty uprawy wzrosną). Taka skrzynka to w zasadzie większa doniczka. i się ma nijak do reszty ogrodu.
Te komposty humusowe to wyciągi z węgla brunatnego i bajkopisarstwo marketingu. Chcesz to podlej w mojej ocenie mało pomoże ale nic nie zaszkodzi. Jak kiedyś pisałem w doświadczeniach w uprawie, pomoczony w wodzie granulowany obornik pobił te wynalazki bo uzyskany płyn lepiej nawoził niż te bajeranckie butelki z krzykliwymi hasłami. Nawozy w płynie to w zasadzie cena x 3 bo przeciętna rozpuszczalność soli to kilogram w 3 litrach wody.
Z nawozami jest tak że albo strasznie uważamy aby nie dać za dużo albo mamy doświadczenie i dajemy optymalną ilość. Obowiązuje ważna zasada - za dużo nawozu bardziej szkodzi niż za mało.
Na tych Twoich warzywkach nie widać niedoborów więc nie przekombinuj. Po zbiorach dodasz obornika przekopiesz na wiosnę i masz OK a próbki gleby z zeszłego roku nic nie pomogą.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawóz pod warzywa w zwykłej ziemii

Post »

Nie kupuj żadnego kompostu w płynie czy też w worku. Używaj własnoręcznie zrobionego kompostu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”