ASTVIT nawóz naturalny

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
Fortex
100p
100p
Posty: 182
Od: 26 sty 2013, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ASTVIT nawóz naturalny

Post »

Właśnie zamówiłem Astvit, ale widzę, że niewielu go stosuje. Mam nadzieję,że dobrze będzie współpracował z EM'ami.
Pozdrawiam Kamil
Moje zielone
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ASTVIT nawóz naturalny

Post »

jode22 pisze:Comcia, a stosowałaś ten nawóz, odżywkę :?: w polu. W którymś z podanych linków był też filmik o Astvicie i zaciekawił mnie. Reklama twierdzi, że zabezpiecza również przed patogenami i szkodnikami. Ale wypróbowanie na sadzonkach, to trochę mała skala porównawcza - jak zabezpieczył by przed ZZ, to by było odkrycie stulecia ;:180
Ja czytałam na jakimś forum,że pomidory na niego znakomicie reagują, ale już papryka nie.
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: ASTVIT nawóz naturalny

Post »

Do tej pory stosowałam Astvit w płynie do roślin doniczkowych. Wszystko pięknie rosło i było ok. Teraz mi brakło tego płynnego i musiałam kupić w proszku. Jak go stosować do roślin doniczkowych ? Czy mogę go rozpuszczać a jeśli tak to w jakim stężeniu aby nie spalić roślin. :wit
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: ASTVIT nawóz naturalny

Post »

Na opakowaniu na pewno podane jest dawkowanie ale jak zjedziesz mniej więcej do 1/3 stronki to masz informacje o sposobach stosowania : http://www.astvit.com.pl/o_produkcie.html
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: ASTVIT nawóz naturalny

Post »

Dzięki za stronę :wit . Kupiłam bez opakowania bo to był ostatni woreczek z uszkodzonym pudełkiem. Zaryzykowałam, zobaczymy :?
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: ASTVIT nawóz naturalny

Post »

Odświeżam wątek. Zaczęłam używać Astvitu do siewek i jestem bardzo zadowolona.
Pozdrawiam. Ania
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: ASTVIT nawóz naturalny

Post »

Odświeżam wątek, gdyż przekonałam się o świetności tego nawozu i chcę się tym podzielić. Siewki pięknie rosną, nie chorują :tan
Pozdrawiam. Ania
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: ASTVIT nawóz naturalny

Post »

Kupiłam go przypadkiem i stosuję co jakiś czas do zasilania młodych siewek, by uzupełnić składniki pokarmowe w glebie. Żadnej krzywdy nie zrobił, a to ważne, bo młodym roślinkom łatwiej zaszkodzić zbyt dużym stężeniem nawozu. Póki co wykorzystałam niecałą butelkę nawozu w płynie, ale na testy czeka też nawóz w proszku.
Pomidory zasilane astvitem rosną dobrze, mają ładne wybarwienie, ale nie miałam porównania jak rosłyby, gdyby nie były dodatkowo zasilane. W każdym razie pokrzywa, którą spryskałam pomidory, by zniszczyć zaczątki mszycy chyba silniej podziałała na nie, bo urosły w oczach. Nie cieszy mnie to, bo wybujały zbyt mocno w ciągu zaledwie paru dni od aplikacji pokrzyw. To ja już wolę słabiej działające nawozy i bardziej krępe sadzonki :wink:
ogrodowo
Zapraszam :-)
krukofanka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 9 maja 2014, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ASTVIT nawóz naturalny

Post »

Dzisiaj popsikałam nim poziomki na balkonie, bo pojawiła się mszyca. Na wszelki wypadek psiknęłam też pomidorki koktajlowe, które rosną w sąsiedztwie. Zobaczymy jakie efekty będą jutro wieczorem- dam znać.
Katarinka
50p
50p
Posty: 53
Od: 8 maja 2014, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: ASTVIT nawóz naturalny

Post »

Ja zaczęłam stosować póki co dolistnie na pomidory, paprykę, truskawki, poziomki.
Raz spryskałam nim sałatę, koper i zioła (ok. 2 tygodnie przed ewentualnym zbiorem), ale nie jestem pewna czy powinnam pryskać po jadalnych częściach rośliny. Macie w tym jakieś doświadczenie?
Wszystko na balkonie :)
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: ASTVIT nawóz naturalny

Post »

Na stronie ASTVITU jest napisane, że można pryskać bez obaw. Wystarczy przed jedzeniem po prostu umyć owoc/warzywo i już.
Pozdrawiam. Ania
krukofanka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 9 maja 2014, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ASTVIT nawóz naturalny

Post »

Niestety mimo 3 oprysków interwencyjnych Astvit sobie nie poradził z zadomowioną u mnie w poziomkach mszycą... Zrobiłam eksperyment i jeden krzaczek popryskałam zwiększoną dawką- zgodnie z opisem na opakowaniu, przy trudnych do wytępienia szkodnikach. Drugi krzaczek popsikałam 24 godzinną gnojówką z pokrzywy. Jutro sprawdzę efekty ale w razie gdyby się nie udało szykuję juz napar z czosnku :twisted:
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: ASTVIT nawóz naturalny

Post »

Mszyce można też utopić. To chyba najbardziej ekologiczny sposób. Zanurzasz zaatakowaną gałązkę w wodzie i po chwili pływają w naczynku topielce...
Pozdrawiam. Ania
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”