Nawożenie /zasilanie iglaków

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawóz do iglaków

Post »

Dlatego też powinno się nawóz albo zagrzebywać w ziemi albo jeszcze lepiej rozpuszczać w wodzie i podlewać.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
Marek58
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 20 maja 2008, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nawożenie dolistne iglaków

Post »

x-C-j pisze:Można też zastosować siarczan magnezu. :wink:
Czy do oprysków iglaków siarczanem magnezu dodajecie także mocznik?
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4182
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Nawożenie dolistne iglaków

Post »

A ja szukam nawozu fosforowego krystalicznego, rozpuszczalnego, na bazie H3PO4- właśnie do ratowania iglaków...
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
Marek58
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 20 maja 2008, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nawożenie dolistne iglaków

Post »

Może dobry będzie:
FoliCare 7-27-24+mikro fosforowo-potasowy z borem YARA
http://sadownictwo.co/index.php?option= ... gory_id=23

FoliCare 7-27-24+mikro fosforowo-potasowy z borem. Zalecany do upraw mających wysokie zapotrzebowanie na fosfor, potas i bor. Nawozy FoliCare? sa produktami najwyższej jakości, opracowanymi specjalnie do dokarmiania listnego roślin. Są to nawozy w formie proszku, który jest całkowicie rozpuszczalny w wodzie. Nawozy zawierają w swoim składzie składniki NPK, Mg oraz zestaw mikroelementów.

Zalety nawozów FoliCare?:
?Organiczna forma substancji czynnej - fosforan mocznika - powoduje, że roślina nie traci tyle energii na pobieranie składników pokarmowych, co w przypadku nawozów dolistnych
?Mikroelementy sa podawane w formie łatwoprzyswajalnych cheletów
?FoliCare? są wolne od chloru oraz filotoksycznych komponentów
?Gotowy roztwór ma odczyn lekko kwaśny w celu polepszenia absorbcji składników pokarmowych przez liście
stonkaz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

nawożenie

Post »

Dzień Dobry.
Mam obawy dotyczące niektórych drzewek w ogrodzie.Klony rosną już 3 lata.Pozostałe rośliny sadzone były IX,X 2014.
Sosna kulista zaczęła podsychać na wiosnę i podsychanie nadal trwa od pnia w stronę czubków gałązek,młode pędy mimo wszystko wypuściła.Druga obok jest idealna.Te takie małe jałowczyki dziwnie podeschły od góry(na 99% pies ich nie obsikał).Na jednym klonie(jest ich 7) liście się kulą i zaczynają podsychać.Pozostałe klony ok.Jakiś miesiąc temu zmieniałem paliki w klonach -mogłem jednym palikiem uszkodzić jakiś korzeń??Jeden świerk srebrny w donicy wkopanej na zimę (są 4 obok siebie wkopane)usechł całkowicie a teraz wypuszcza pączki,drugi tez zaczyna podsychać a 2 pozostałe są ok.Szkodników żadnych nigdzie nie zaobserwowałem.Czy to jakieś choroby?Proszę o pomoc.Czy da się te roślinki jakoś ratować?I jeszcze jedna rzecz.Sąsiad kilka metrów za ogrodzeniem ma krzaki ,które zaatakowała chyba rdza.Czy to zagraża moim roślinom i w związku z tym prosić go o wycinkę?Dziękuję za wszelkie porady.Zdjęcia:
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chory klon,sosna i świerk?

Post »

Czy iglaki były podsypywane nawozem azotowym?
Jak były przechowywane świerki w donicach? byc moze za długo w plusowej temperaturze i zostały uszkodzone przez przymrozki
Klony to poparzenia liści przez słońce. Zwykle odmiany o barwnych jasnych liściach, powinno sadzic sie w rozproszonym świetle.
Krzaki sąsiada nie sa porażone to zwykłe porosty.
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
stonkaz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chory klon,sosna i świerk?

Post »

Dziękuję.Świerki cały czas były na dworze.Zawsze były w donicach tylko w X przesadziłem do większej donicy i zakopałem donice.
Tak,przy sadzeniu troszkę nawozu w dołek było sypane i teraz na wiosnę podsypałem pod roślinki .Niestety nie był to nawóz jesienny.Rozumiem,że to błąd na jesieni z tym nawozem azotowym.Wyjdą z tego?Jak im pomóc?Najbardziej zależy mi na sośnie.Niestety jestem zielony w ogrodnictwie i jak widać będę się uczył na własnych błędach.Chociaż pocieszające to z klonami i sąsiadem.Dziękuję raz jeszcze.(i za poprawienie linków też:)
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chory klon,sosna i świerk?

Post »

No to mam powód usychania - nawożenie azotem.

Iglaki sa wrazliwe na nawozy nadmiar azotu, a dodatkowo jeszcze podsypany na jesieni - to zbrodnia. Nawożenie powinnismy zakończyc w czerwcu.

No cóz uczymy sie na błędach. Z tego co widziałem w linkach to jedynie sosny maja szanse na odbicie. Świerki niby maja nowe przyrosty, ale straca na pokoroju i ogólnym wyglądzie, ale życ bedą :)
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Awatar użytkownika
botanik1
200p
200p
Posty: 274
Od: 21 lut 2009, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 7a

Pinivit

Post »

Wiem, że Pinivit jest przede wszystkim do nawożenia dolistnego, ale gdybym chciał podlać nim iglaki, to należy zastosować takie samo stężenie nawozu, jak do oprysku dolistnego (wg instrukcji)? Stosuje/stosował ktoś Pinivit doglebowo?
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawożenie dolistne iglaków

Post »

Nie wiem po co sobie utrudniać życie, jak jest dolistnie to wlej w opryskiwacz i pryskaj. Prędzej i równomiernie od razu sie rozejdzie. Ja go zastosowałem na jesieni/ w sumie to późne lato było.

Obecnie stosuję inny nawóz i jestem bardziej zadowolony :lol: dolistnie, moim skromnym zdaniem nie ma lepszych nawozów :D
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
konrados89
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 lip 2016, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łomża

Nawóz interwencyjny do iglaków substral w proszku

Post »

Witam Kochani mam pytanie.Czy ktoś z Was stosuje nawóz interwencyjny do iglaków Substral w proszku??
Pytanie dotyczące ile litrów na jedną tuje podlewać jeśli np 10 litrów w konewce jest?
konrados89
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 lip 2016, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łomża

Nawóz

Post »

Witam jaki polecacie nawóz do iglaków żeby powodował mega przyrosty?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21680
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Nawóz

Post »

Czy warto ryzykować?
Przeczytaj ten króciutki wątek od początku
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”