Wapnowanie truskawek

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
solaris1919
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 18 mar 2015, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wapnowanie truskawek

Post »

ok zrobiłem tak jak poleciłeś Dzięki za pomoc teraz za tydzień nawozy może byc YARA Mila complex ? czy polecicie cos innego moze tańszego :)
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wapnowanie truskawek

Post »

Yara to bardzo dobre nawozy więc jak najbardziej może być. Jako że na 20 arów potrzebujesz max 25 kg czyli akurat worek więc myślę że zaszalej finansowo i kup. Ewentualne jesienne uzupełnienie fosforu a zwłaszcza potasu jeśli trzeba będzie możesz zrobić czymś tańszym, polifoską, amofoską lub jeszcze innym czymś.
Pozdrawiam Piotr
solaris1919
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 18 mar 2015, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wapnowanie truskawek

Post »

w ulotce wyczytałem dawkowanie 200kg na hektar to 25 kg na 20ary wystarczy ?
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wapnowanie truskawek

Post »

150 do 200 kg na ha, ale nie ma co szaleć w jednej dawce za dużo tym bardziej że możemy przesadzić z azotem a tego nie chcemy. A zapytam jeszcze z ciekawości co było przedplonem i jakie tam było nawożenie? W każdym razie po "zbiorach" trzeba jeszcze wejść z czymś PK
Pozdrawiam Piotr
solaris1919
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 18 mar 2015, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wapnowanie truskawek

Post »

przedplonem był jeczmień na tym polu cały czas był jeczmień na zmiane z przenica
nawożenie przed sadzeniem to 30 kg polifoski i obornik lekko popruszona cała powierznia ]
może być ? młody chłopak jestem to moje pierwsze doświadczenia z rolnictwem a nie mam nikogo kto by mnie pokierował :wit
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wapnowanie truskawek

Post »

A jaka polifoska bo tu może być spora różnica w dostarczonych składnikach. Ale generalnie chodziło mi o to czy coś było dane. A na stanowisku po zbożach nie powinno tez być problemów ze szkodnikami glebowymi i chwastami trwałymi, no może z wyjątkiem perzu ale to nie problem z nim łatwo sobie poradzić. Powodzenia w uprawie :wit
Pozdrawiam Piotr
solaris1919
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 18 mar 2015, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wapnowanie truskawek

Post »

przed sadzeniem opryskałem od pedraka
teraz oplewiłem bo na jesień troche zapusciłem i słabo to wygladało
przeważa zdecydowanie jeden chwast chyba gwiazdnica pospolita jak teraz po wschodach nowych chwastów opryskam jakims preparatem to nic nie bedzie truskawkom bo znajomy mówił że zawsze jakoś odczują opryski ?
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wapnowanie truskawek

Post »

A czym chcesz pryskać? No niestety oprysk herbicydem zawsze na jakiś wpływ na roślinę uprawną, raz większy raz mniejszy , zależy to od wielu czynników. Ale i zarośnięta plantacja tez osłabia i okrada truskawki. No i pewnie wybrał bym Devrinol.
Pozdrawiam Piotr
solaris1919
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 18 mar 2015, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wapnowanie truskawek

Post »

czym pryskać to jeszcze nieweim czytałem na forum że ktoś poleca na gwiazdnice seherb
a czy ten środek który polecasz albo seherb poradzi sobie również z trawa bo było jej rózniez sporo takich pojedyńczych kępek
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wapnowanie truskawek

Post »

Warto poczytać trochę o uprawie i ochronie bo inaczej będziesz jak dziecko we mgle. Saherb zwalcza tylko chwasty dwuliścienne i to generalnie po wschodach choć etofumesat ma pewne działanie doglebowe. Natomiast dewrinol ma znacznie szersze spektrum działania, zwalcza jedno i dwu liścienne chwasty i działa na rośliny w okresie ich kiełkowania. Jeśli jest spory problem z chwastami jednoliściennymi i pewnie jeszcze pojawia się samosiewy zbóż to najlepiej graminicyd zastosować też.
Pozdrawiam Piotr
solaris1919
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 18 mar 2015, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wapnowanie truskawek

Post »

ok Dzięki za wskazówki poczytam o tym dokładnie
wczoraj wysiałem nawóz jara kompleks tak jak radziłes 25 kg czy jeszcze do zbiorów mam czyms nawozić ?
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wapnowanie truskawek

Post »

Moim zdaniem nie. Ewentualnie w razie wystąpienia wyraźnych niedoborów składników pokarmowych, mikro składników, można sięgnąć po coś dolistnego. Ale przede wszystkim nie przekombinować.
Pozdrawiam Piotr
solaris1919
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 18 mar 2015, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wapnowanie truskawek

Post »

Witam chciałem się upewnić.
Teraz podczas zbiorów nie wolno pryskać truskawek na chwasty ? Nie ma żadnego środka który by to umożliwiał ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”