Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
myszka
200p
200p
Posty: 420
Od: 9 lip 2011, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Też marzy mi się deszcz.Jak na razie to moje uprawy potraktowałam HT.Ja krochmal liczę jako wodę.Jak daję 0,5 l ,to wody 4,5l.
Mam dużo ziół -oregano,mięta,melisa ,ogórecznik estragon itp.Zastanawiam się czy nie zrobić z nich gnojówki,zamiast pokrzywianki.Czy ktoś może robił taką gnojówkę?
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Zgodnie z przepowiednią w niedzielę wieczorem zaczął padać deszcz.Ale mile mnie zaskoczył,był taki typowo letni czyli ciepły.Temperatura około 22-jej godz. 16 C

Dzisiaj rano trochę pokropiło,teraz trochę się przejaśnia.
Może jak wieczorem nie będzie padało to pomidorki dostaną odżywkę w postaci HT z siarczanem magnezu.

myszka!

Chyba zrobię tak jak Ty krochmal zamiast wody.Albo trochę więcej koncentratu HT dodam.
Nie czytałam tutaj aby ktoś robił takie mieszane gnojówki z ziół.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Oprysku HT w poniedziałek nie było.A to dlatego,że mimo solidnego deszczu w południe,odpuściłam oprysk wieczorny.Z uwagi na to,że od soboty minęły dopiero dwie doby jak było zastosowane KSM.
Nie chcę przedobrzyć i "zagłaskać" swoje pomidory.
Trochę czasu zajmuje szukanie porad Twórcy tych preparatów i porównywanie problemów innych osób.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Oprysk HT planuję wykonać jutro wieczorem.Na sobotę zapowiadają u mnie deszczową pogodę.
A właśnie w sobotę mija 7 dni od oprysku KSM.
Pogoda w tym roku nie jest łaskawa dla gruntowych pomidorów.Susza lub deszcz,gorąco lub zimno,przeglądanie krzaków i podlewanie zajmuje sporo czasu.
Ale jak w tym powiedzeniu: cierp ciało kiedy ci się chciało.
To tyle.Życzę wszystkim spokojnej nocy.Dobranoc.
Maria.
Awatar użytkownika
emilka79
200p
200p
Posty: 358
Od: 29 maja 2014, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Marysiu u mnie to samo- M. śmieje się ze mnie, że wciąż latam i pryskam.
Wczoraj popryskałam wszystko HT, a że niby deszczu nie zapowiadali, to nie dodałam krochmalu (bo mi się już nie chciało przygotowywać).
A w nocy lunęło i spłukało :( .
Dzisiaj powtórka, z tym że z krochmalem i siarczanem magnezu :wink: .
Pozdrawiam -Marta
myszka
200p
200p
Posty: 420
Od: 9 lip 2011, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Nastawiłam gnojówkę z wszystkich ziół jakie posiadam.
Też ciągle biegam z opryskiwaczem.Mam pytanie odnośnie siarczanu magnezu.Po co go stosujecie?Moje pomidory nie wyglądają ,żeby dolegały im jakieś braki nawozowe ,czy też profilaktycznie pryskać je tym siarczanem?
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
emilka79
200p
200p
Posty: 358
Od: 29 maja 2014, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Poczytaj w "Pomidorach w pigułce"- tam jest o magnezie. Dobrze jest stosować po i przed deszczami, szczególnie na przepuszczalnych glebach- ja niestety takowe mam :( .
Pozdrawiam -Marta
myszka
200p
200p
Posty: 420
Od: 9 lip 2011, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Czytałam i nie zauważyłam braku magnezu u mnie.Mam glinę,więc pewnie dlatego.Myślałam,że coś przeoczyłam.Chyba na razie nie musze go stosować profilaktycznie.Do podlewania roślin stosuję gnojówkę z mieszaniny różnych chwastów i być może w ten sposób nieświadomie dostarczam magnez.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Xeper
100p
100p
Posty: 171
Od: 27 maja 2014, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Maz.

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Czesc, to mój pierwszy post w tym wątku :wit

To mój pierwszy sezon z pomidorami i papryką. I zarazem pierwszy z opryskami niekonwencjonalnymi.

Swoje pomidorki opryskuję raz na tydzień OW i na razie to wystarcza w ochronie przeciw ZZ. Oczywiście "apteczkę" mam zaopatrzoną i w razie czego jestem gotowy do oprysku chemią sklepową.

Dziś pierwszy raz zrobiłem oprysk HT (zamiast OW). HT przygotowywałem z nowego przepisu, czyli z granulowanego, czystego tymolu. I mam parę pytań do Was, doświadczonych już w bojach:

1. Czy u Was też przy rozpuszczeniu tymolu w wódce koncentrat po bardzo mocnym wytrząśnięciu robi się mleczny, a po jakimś czasie uspokaja się i widać dwie fazy (jakby woda i olej) w koncentracie? Myślę, że to woda z wódki i tymol rozpuszczony w etanolu daje ten efekt.

2. Do oprysku zrobiłem full opcję, czyli z siarczanem magnezu i florovitem. Do opryskiwacza nalałem wody, odpowiednie ilości florovitu i siarczanu. Na koniec dodałem tymolu. I wiecie co... na powierzchni cieczy wytrąciły się małe "oczka" podobne do oczek zsiadłego tłuszczu w rosole. Czy to normalne? Nie wiedząc co dalej, dodałem kilka kropel detergentu w celu zmniejszenia napięcia powierzchniowego cieczy i łatwiejszego rozpuszczenia tych "oczek". Całość bardzo porządnie wytrząsnąłem i poszedłem pryskać... Sam nie wiem czy ten tymol, o który przecierz tu najbardziej chodzi, prawidłowo i równomiernie rozłożył się na roślinach... ;:124

Proszę, poradzcie!
Ten rok jest rokiem wielkiej nauki. Wiem, że nic nie wiem ;)
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Xeper!

Zapomniałeś o dwóch składnikach.

Niestety,nie zdążyłam z planowanym opryskiem.Może to i lepiej po co tak "męczyć" roślinki.
Wystarczy,że słońce prażyło.
A i nowy opryskiwacz dłużej pożyje. :)
Ale w dzień ( o ile nie będzie padało )a raczej wieczorem " musowo"
Awatar użytkownika
Xeper
100p
100p
Posty: 171
Od: 27 maja 2014, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Maz.

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Oj, ale o czym zapomniałem? :oops:
Ten rok jest rokiem wielkiej nauki. Wiem, że nic nie wiem ;)
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Zapomniałeś o aspirynie i krochmalu.

Zrobiłam HT ze spirytusem.Przechowuje w ciemnej butelce.Po wstrząśnięciu przez chwilę jest lekko spienione.A potem biorąc pod światło widać takie małe punkciki świecące.Sam płyn jest krystaliczny.
Ne wiem czy dobrze to określiłam.

Można pryskać nawet codziennie jak ktoś koniecznie chce pryskać.Ja tego nie robię bo po co.

Nie umiem Ci odpowiedzieć jaka zachodzi reakcja po dodaniu nawozów bo tego jeszcze nie robiłam.Jeśli opryskuję to tylko samym preparatem.
Zastanawiam się nad opryskiem siarczanem magnezu,czy nie lepiej zrobić to osobno.Magnez wchłania się szybko.

Do oprysków używam deszczówki.
Pozdrawiam Maria.
Awatar użytkownika
emilka79
200p
200p
Posty: 358
Od: 29 maja 2014, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Maria do HT możesz dodać siarczan magnezu spokojnie :wink:
Pozdrawiam -Marta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”