Herbicyd w proszku/granulkach na perz - Casoron 6,75

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
BożenaK
50p
50p
Posty: 59
Od: 1 paź 2006, o 10:25
Lokalizacja: Kraków

Casoron 6,75 - proszę o radę

Post »

zakupiłam ten oto preparat a teraz mam watpliwosci czy i gdzie go uzyć.... jezeli posypię nim trawnik czy zniszczy tylko chwasty czy trawę również? czy ktos uzywał? na jekie rosliny trzeba uważać?

i mam jeszcze pytanie ,podobno jest preparat do oprysku który jest bezpieczny dla drzewek , krzewów i iglaków można pozbyć się trawy i innych badziewi. czy może ktos wie jak to się nazywa?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Casoron służy do wyniszczenia chwastów ze ścieżek, alejek, dróżek, z powierzchni żwirowych, wyłożonych kostką, ziemnych, w sadach, na plantacjach krzewów itp. W trawniku bym go nie stosowała. Przeczytaj dokładnie ulotkę / etykietkę.

===
Środek chwastobójczy w formie granul, stosowany doglebowo, przeznaczony do zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w: sadach drzew ziarnkowych i pestkowych; porzeczce, agreście, malinie, borówce wysokiej, żurawinie, winorośli, roślinach ozdobnych, na
plantacjach wikliny oraz w uprawach leśnych. Środek można stosować również do zwalczania zbędnej roślinności na rowach melioracyjnych.

Zawartość substancji aktywnej:
dichlobenyl: 2,6-dichlorobenzonitryl (związek z grupy benzonitryli) – 6,75%

Działa szkodliwie na organizmy wodne, może powodować długo utrzymujące się niekorzystne
zmiany w środowisku wodnym.

===
źródło: http://www.google.pl/url?sa=U&start=4&q ... PW2KyTT52w

I tu:
- http://chemtura.com.pl/casoron/zastosowanie.html
- http://chemtura.com.pl/casoron/pytania.html
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
BożenaK
50p
50p
Posty: 59
Od: 1 paź 2006, o 10:25
Lokalizacja: Kraków

Post »

dziękuję za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Casoron 6,75 - proszę o radę

Post »

BożenaK pisze:podobno jest preparat do oprysku który jest bezpieczny dla drzewek , krzewów i iglaków można pozbyć się trawy i innych badziewi. czy może ktos wie jak to się nazywa?
Tak wlaśnie działa Casoron, tylko że nie jest rozcieńczany wodą. Mniej-więcej tak jak myślisz działa np. Kerb i parę innych środków, ale ich działalności sporo chwastów potrafi się oprzeć. Skuteczniejsze środki zostały już kilka lat temu wycofane i jedynie w zapasach można by je znaleźć.
ps. Nalewka- przenieś to do odpowiedniego działu. Pozdrawiam!
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
BożenaK
50p
50p
Posty: 59
Od: 1 paź 2006, o 10:25
Lokalizacja: Kraków

Post »

to dobrze trafiłam z preparatem, a czym mogłabym pozbyć się powoju a nie zniszczyć iglaków?

nurtuje mnie jeszcze jedno, jest napisane że C. nie szkodzi zwierzętom ale jak psiak biega po takiej ziemi i wacha..... czy to tak szybko wnika w glebę ?
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Herbicyd w proszku/granulkach na perz - Casoron 6,75

Post »

Witam, mam pytanie

Czy istnieje jakiś herbicyd w proszku/granulkach na perz? Chciałbym coś znaleźć dla starszej osoby, która ma sad i nie jest w stanie robić oprysków a ma za to trochę perzu w sadzie.

Dziękuje bardzo za odpowiedz.

Pozdrawiam serdecznie

Lex
cx

Post »

Casoron 6,75GR.Najdroższy dostępny herbicyd.
Awatar użytkownika
kaaj
500p
500p
Posty: 761
Od: 26 mar 2007, o 18:04

Re: Herbicyd w proszku/granulkach na perz - Casoron 6,75

Post »

Casoron został wycofany ze sprzedaży :( stosowałam go na wiosnę aby chwaściory się nie pojawiały, głównie obok rabatek, sprawdzał się wspaniale,
moi drodzy czy istnieje jakiś środek, który może go w tym zastąpić ???
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Herbicyd w proszku/granulkach na perz - Casoron 6,75

Post »

Wycofują wszystkie przezkorzeniowe... Pozostał chyba tylko Kerb
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
kaaj
500p
500p
Posty: 761
Od: 26 mar 2007, o 18:04

Re: Herbicyd w proszku/granulkach na perz - Casoron 6,75

Post »

Rozumiem, że to środek o podobnym działaniu co Casoron, ja niezbyt znam się na herbicydach, casoron znam bo stosowałam, chodzi mi o środek, który mogłabym zastosować teraz i miałabym spokój z chwastami przy rabatkach, ścieżkach, kamyczkach, z tego co widzę tenKERB się pryska??
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Herbicyd w proszku/granulkach na perz - Casoron 6,75

Post »

Z herbicydami trzeba bardziej uważać niż z każdym innym pestycydem; co do stosowania Casoron był jedynym w "pieprzniczce". każdy nowy trzeba dokładnie przeanalizowac pod kątem sposobu działania na chwasty i sposobu 'omijania' roslin uprawnych. Casoron wnikał porzez korzenie roślin w glebie do głębokości do 8cm; wszystkie więc korzeniące się głębiej były bezpieczne. Przeanalizowanie etykiety pozwoli Ci zorientować się o pożyteczności dla Ciebie. Osobiście jeszcze go nie stosowałem.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
kaaj
500p
500p
Posty: 761
Od: 26 mar 2007, o 18:04

Re: Herbicyd w proszku/granulkach na perz - Casoron 6,75

Post »

poczytam i spróbuję zrozumieć, dziękuję :wit
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Herbicyd w proszku/granulkach na perz - Casoron 6,75

Post »

Czy ktoś coś wie na temat następcy wycofanego Casoronu?
Miał być wprowadzony w czerwcu / lipcu 2010, ale nic takiego nie mogę znaleźć :( Źle szukam, czy po prostu nie ma?

Czy jest teraz jakikolwiek herbicyd w granulkach albo w proszku?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”