Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
KamilaWr
 Tytuł: Pomocy, jak zabezpieczyc rosliny przed Roundupem?!
PostNapisane: 18 kwi 2009, o 14:26 
200p
200p
Wiecie może jak zabezpieczyc rosliny przed Roundupem? Sąsiadka planuje pryskanie swojej działki, która przylega do mojej. A ja w zeszłym roku tak się napracowałam zeby załozyc ogród :cry: . Mam wzdłuż ogrodzenia posadzony żywopłot ze świdośliwy i grabu oraz lilaki a przy nierozkrzewionych jeszcze lilakach - byliny.
Jak uratowac moje rosliny?!

Waleria
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwi 2009, o 15:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Jeśli jesteś w dobrych stosunkach z sąsiadką, to poproś ją,żeby pryskała, gdy wiatr nie będzie wiał w Twoją stronę. A co, ona planuje na swojej działce pustynię założyć?
Ja zeszłego roku zezłościłam się na mlecze, popryskałam i mam w tym na trawniku puste placuszki wielkości dużego talerza.

kryska
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwi 2009, o 15:27 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Walerio, na mlecze i inne chwasty dwuliścienne w trawie trzeba było zastosować Anty mniszek, Starane albo inne preparaty, które działają tylko na rośliny dwuliścienne a nie na trawę.
Kamilo, tak jak radzi Waleria, poproś sąsiadkę by to robiła w bezwietrzny dzień albo gdy wiatr będzie wiał w przeciwnym kierunku do położenia Twojej działki. Dodatkowo okryłabym folia marańską / a nawet czymkolwiek - starymi zasłonami, papierami wszystko co rośnie na granicy z działką sąsiadki.

KamilaWr
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2009, o 20:23 
200p
200p
tak zrobię, mam nadzieję, że to zda egzamin. Ja w zeszłym roku przekopywałam działkę i wybierałam chwasty ręcznie - ona twierdzi, że nie ma czasu na taką zabawę i chce szybko się pozbyc wszystkich chwastów, żeby na jesieni posiac trawę na całej działce. A ja u siebie mam malinki, agrest i truskawki i to wszystko niedaleko ogrodzenia z tą sąsiadką :(

cx
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwi 2009, o 11:45 
Witam.
Jak się zabezpieczyć?
Można na ogrodzeniu rozpiąć tkaninę np agrotkaninę.
Jeżeli Ci ktoś coś opryska Roundupem,lub sama przypadkiem,to bezpośrednio po tym-do godziny maks(im wcześniej tym lepiej)należy zmyć te rośliny .Najpierw wodą,potem opryskać je wodą z dodatkiem detergentu np Ludwik i ponownie wodą,wszelkie rośliny trwałe -takie działanie ratuje.
Hej.

KamilaWr
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwi 2009, o 19:46 
200p
200p
oooo dobrze wiedziec, nie myslałam że moze uratowac ogród umycie roślin. Pozabezpieczam rosliny a po oprysku na wszeli wypadek dobrze zleje je wodą

Nalewka
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2009, o 23:21 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
A sąsiadce podsuń pomysł kupienia osłony herbicydowej na opryskiwacz. Tanie to, a skuteczne.
- http://www.marolex.pl/htm_pl/c28.htm
- http://marolex.pl/sklep/product_info.php?products_id=65

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości