Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3  
Autor Wiadomość
qqbartasqq
 Tytuł: Trawnik - jakie nawozy oraz inne pytania
PostNapisane: 13 kwi 2009, o 23:40 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Witam
Mam kilka pytań do państwa, kilka dni temu peirwszy raz mój 4 letni trawnik zrobiłem areatorem.... dużą część zarówno mchu jak i suchej trawy wybrał, niestety część mchu została. Czy stosować jakieś środki chemiczne na mech i jak zapobiegać jego występowaniu? O dziwo występuje właśnie w miejscach nasłonecznionych. Jeżeli po areacji nawiozłem trawnik jak dobrze pamiętam "doktorem trawnikiem" to po jakim czasie mogę dosiać trawę w prześwitujących miejscach? Jakiego najlepiej używać nawozu do trawy i jak często? Dotychczas używałem azofoski zarówno do trawy jak i do innych roślin, czy nawożenie właśnie azofoską było dobrym wyborem? w tym roku zamierzam także dokupić osobno fosfor do trawnik czy można mieszać dwa nawozy jednocześnie? I ostatnie jakiego nawozu najlepiej używać do tui szmaragdowych?
Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi

Nalewka
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2009, o 00:27 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
A może znajdziesz odpowiedź na swoje pytania tutaj:
- Trawnik - spis linków, opisy problemów

Zapraszam do przeczytania naszego regulaminu :)

Zobacz profil Wyślij e-mail      

qqbartasqq
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2009, o 10:20 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
niestety na wszystkie moje pytania nie uzyskałem w tamtych postach odpowiedzi, jak będzie ktoś skłonny udzielić mi rady będę wdzięczny :)

Nalewka
 Tytuł: Re: Trawnik, jakie nawozy oraz inne pytania dotyczące jego e
PostNapisane: 14 kwi 2009, o 13:45 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
qqbartasqq napisał(a):
Mam kilka pytań do państwa,
Cytuj:
Nieprawda. Masz do forumowiczów jedno pytanie, ale za to bardzo ogólne. Jak pielęgnować trawnik :P

Cytuj:
kilka dni temu peirwszy raz mój 4 letni trawnik zrobiłem areatorem.... dużą część zarówno mchu jak i suchej trawy wybrał, niestety część mchu została. Czy stosować jakieś środki chemiczne na mech i jak zapobiegać jego występowaniu? O dziwo występuje właśnie w miejscach nasłonecznionych.

- Zwalczanie mchu na trawniku.
- Uporczywy mech - jak się go pozbyć?
Rozumiem, że łatwiej przeczytać jeden post, niż kilka stron wątku :P

Cytuj:
Jeżeli po areacji nawiozłem trawnik jak dobrze pamiętam "doktorem trawnikiem" to po jakim czasie mogę dosiać trawę w prześwitujących miejscach?

Od razu. Ta sama informacja jest w wątkach:
- Trawniki na wiosnę...
- Odnowa trawników

Cytuj:
Jakiego najlepiej używać nawozu do trawy i jak często? Dotychczas używałem azofoski zarówno do trawy jak i do innych roślin, czy nawożenie właśnie azofoską było dobrym wyborem?

Tak. Ta sama odpowiedź jest w wątkach:
- Trawniki na wiosnę...
- Odnowa trawników
- Trawnik ruina. Jak zrobić super trawnik ?
- Trawnik
- Trawnik od zera
- Trawnik... trudna sprawa

Cytuj:
w tym roku zamierzam także dokupić osobno fosfor do trawnik czy można mieszać dwa nawozy jednocześnie?

Można. Korzystaj z naszej wyszukiwarki, naprawdę warto, no chyba, że ci się strasznie nie chce :P
- Przyklejony: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Cytuj:
I ostatnie jakiego nawozu najlepiej używać do tui szmaragdowych?

- Tuje żywotniki - nawożenie

Cytuj:
Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi

Proszę bardzo :twisted:

mariano1703
 Tytuł: jaki nawóz do trawy polecacie ?
PostNapisane: 23 lut 2011, o 13:54 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Witam
Mam ogród, gdzie dawniej po prostu była łąka, oczywiście koszona. Trawa nie jest najpiękniejsza, ale od 2 lat koszę kosiarką i 2 razy do roku sypałem nawozem ( nie pamiętam jakim ). Chcę, aby trawka była jeszcze piękniejsza .. co pradzicie ? bo teraz nie będę zdzierał i siał nowej .. Może polecacie jakiś nawóz , kiedy najlepiej nawozic . Chce, aby trawka była była bardziej zielona i gęściejsza. Czy można ewentualnie dosiać ? tylko w sumie siejąc na trawnik to raczej nic nie da :)

mariano1703
 Tytuł: Re: jaki nawóz do trawy polecacie ?
PostNapisane: 24 lut 2011, o 09:14 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
ok dzieki. Saletre mam , ale nie pomyślałem żeby do trawy zastosować :) czyli przygotować kosiare hehe

Comcia
PostNapisane: 24 lut 2011, o 09:22 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Dwa lata temu sypnęłam trochę na mój trawnik mocznika i nie nadążałam z koszeniem :P

gemciu83
PostNapisane: 24 lut 2011, o 12:51 
1000p
1000p

---
Ja u siebie w sezonie po rozsianiu nawozu wiosną to koszę ponad 4 tys. m kw. średnio co 5 dni !

Comcia
PostNapisane: 24 lut 2011, o 12:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ale nie kosiarką bębnową ( twoja-moja, twoja-moja ) :;230

Nalewka
PostNapisane: 25 lut 2011, o 02:38 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
To bez sensu :uszy Kto jest w stanie kosić dwa razy w tygodniu cały trawnik? Za dużo czasu to zabiera, pieniędzy i wysiłku, i to na własne życzenie!

Ale... ale ani "zdzieranie" trawnika, ani nawozy sypane hojną ręką, nic nie zmieni faktu, że łąki i pastwiska zakładane są na kiepskiej glebie.
Jeśli nie przygotowałeś dobrze ziemi pod trawnik, to o parkowej murawie zapomnij. Nie wystarczy teraz posypać czy polać czymś, pięlęgnacja trawnika to coś więcej...

A jeśli chcesz utrzymać ładny trawnik poczytaj tu:
- http://www.forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=32&t=27842 (część o trawnikach)

gemciu83
PostNapisane: 25 lut 2011, o 14:39 
1000p
1000p

---
Nalewka ja u siebie mam ładny trawnik na glebie klasy 4-5. Sypię nawóz i nie narzekam. Trochę ruchu przy koszeniu nikomu jeszcze nie zaszkodziło. Poza tym nie mam posianej badziewnej trawy gazonowej jaką 98% ludzi kupuje do ogrodów bo te trawy to chłam.
U mnie trawnik w upalne dni (55 st. C w pełnym słońcu) lekko się przypala ale po deszczach znowu się odradza ładnie.

zuszka
 Tytuł: jaki nawóz do trawnika
PostNapisane: 27 lut 2011, o 22:57 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
niedługo wiosna ;:138 i czas już teraz pomyślec o trawniku. Jaki nawóz polecacie? :(

Nalewka
PostNapisane: 27 lut 2011, o 23:03 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Poczytaj na przykład tu:
Trawniki na wiosnę...

nikunisia
 Tytuł: Nawoz na nowy twawnik
PostNapisane: 29 mar 2011, o 18:47 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Minionego lata posialam nowy trawnik. Juz jesienia pojawil sie na nich mech, koniczyna i placki a takze sporo chwastow. Prosze o porade jakiego nawozu powinnam uzyc na wiosne aby wspomoc i zagescic ten trawnik.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 40 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości