Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Hortensja
 Tytuł: Jak pozbyć się trawy?
PostNapisane: 6 kwi 2009, o 00:31 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Mam duży klomb obsadzony dziurawcem, który na wiosnę pięknie kwitnie dając niesamowity
efekt żółtego koła. Niestety z roku na rok, między diurawcem pojawia się coraz więcej trawy ,która go zgłusza i w tym roku trawy jest już tak dużo, że dziurawca już prawie nie widać. Próbowałam wyrywać tę trawę, ale to bardzo trudne i mało skuteczne, bo darń jest bardzo zbita i trudno wyrwać trawę z korzeniami, najcześciej się urywa. Czy jest jakiś środek chemiczny, który zlikwidowałby tylko trawę, a nie zaszkodził krzaczkom dziurawca?
Będę wdzięczna za podpowiedź.
Pozdrawiam - Hortensja

Ogrodnik04
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwi 2009, o 15:51 
500p
500p

1 szt.
Są takie środki chemiczne które niszczą chwasty razem z korzeniami. Ale trzeba nimi opryskać tylko chwasty,bo powodują zamieranie,np.Roundup.

vicky_pollard
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwi 2009, o 20:12 
100p
100p
Trzeba potraktować rabatę herbicydem selektywnym układowym, tzn. niszczącym chwasty jednoliścienne np.: Fusilade Forte 150 EC, Agil 100 EC

wronek89
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwi 2009, o 21:58 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
vicky_pollard napisał(a):
Trzeba potraktować rabatę herbicydem selektywnym układowym, tzn. niszczącym chwasty jednoliścienne np.: Fusilade Forte 150 EC, Agil 100 EC

Mam podobny problem, na skalniaku mam niestety trawę, między takimi roślinami jak dąbrówka rozgłogowa, floks szydlasty, barwinek, rozchodniki, iglaki. Trawa nie możliwa do wyrwania, czy na pewno nie zaszkodza żadnej z roślin te herbicydy?

Aisyrk
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwi 2009, o 22:07 
1000p
1000p

1 szt.
Jeśli trawa już się rozrosła to naprawdę trzeba z nią ostro walczyć. U mnie rozpasała się żubrówka. Dwa lata temu wczesnym latem zastosowałam Fusilade, ale jednokrotny oprysk nie dał rezultatów. W zeszłym roku pierwszy raz popryskałam na młodziutkie źdźbła i potem jeszcze raz na resztki. Myślę, że w tym roku już nie wyjdzie.

vicky_pollard
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwi 2009, o 23:14 
100p
100p
Stosowanie jakichkolwiek pestycydów w nieodpowiednich warunkach może naszym roślinom zaszkodzić. Dlatego zawsze należy czytać ulotkę i przygotowywać roztwór środka według wskazówek na opakowaniu. Np.: oprysk w czasie upałów za dużym stężeniem herbicydu selektywnego może nam zniszczyć wszystkie rośliny. Jeżeli znamy już nazwę jakiegoś środka, którego zamierzamy użyć, warto poczytać o nim w sieci. Wystarczy nazwę wpisać w googlach i voila.

Hortensja
 Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2009, o 00:21 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Dziekuję za odpowiedź. Będe postepować z herbicydem bardzo rozważnie.
Poinformuję o rezultacie. Może przydać się innym.
Pozdrowienia - Hortensja

kluska
 Tytuł: Re: Jak pozbyć się trawy?
PostNapisane: 14 mar 2012, o 18:39 
200p
200p
Podpinam się pod temat. W zeszłym roku nie mogłam się zająć w ogóle moją rabatą bylinową... strasznie zarosła trawą, taką cieniutką ale w dużych kępach. Nie wiem jak się jej pozbyć... najgorsze jest to, że powrastała pomiędzy róże, lawendy i liliowce. Kupiłam fusilade, ale nie wiem kiedy mogłabym zrobić pierwszy oprysk. Poradźcie coś, proszę...
Magda

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości