Kurzy nawóz

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Post »

Pamiętajcie, że pomiot kurzy zawiera duże ilości wapnia i podwyższa pH gleby.
Awatar użytkownika
lebiodka
50p
50p
Posty: 83
Od: 19 maja 2007, o 22:52
Lokalizacja: pojezierze drawskie

Post »

A co sądzicie o gołębich odchodach? Sąsiad sprząta i szuka zbytu. :D Potraktować jak kurzynę? Zalać, sfermentowacć, rozcieńczyć i dopiero nawozić?
Moja działka przez 15lat stała odłogiem, jest w sumie jeszcze nie nawożona więc chyba się trochę dopalacza przyda. :lol:
"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą (...)"
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Przeczytaj post Nemo :)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

lebiodka pisze:A co sądzicie o gołębich odchodach? ...

Nawóz gołębi jest bardzo ostry. Ja przesypuję nim warstwy kompostu. Lepiej go nie dawać bezpośrednio pod rośliny. Przeczytaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... go%B3%EAbi
Tam podałem m.in.
Erazm pisze:Lub też wypróbowany nawóz gołębi:
Autor książki "Działka moje hobby" podaje, że należy 1 - 1,5 kg nawozu ptasiego zalać 10 l wody i pozostawić na okres kilku tygodni, aby przefermentował. Przed użyciem do podlewania roślin trzeba go rozcieńczyć wodą 10-20-krotnie. Działa szybciej niż krowieniec. Zawiera kilkakrotnie więcej składników pokarmowych niż kał bydlęcy (krowieniec).
Jest naprawdę doskonały. Gorąco polecam! :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
lebiodka
50p
50p
Posty: 83
Od: 19 maja 2007, o 22:52
Lokalizacja: pojezierze drawskie

Post »

Wronku - dzięki za wskazówkę :D -czytałam niby (chyba mi się jednak zdawało!) cały topik :oops:
Rzeczony pomiot :lol: jest od znajomego, sprawdzonego gołębiarza. Hodowla bez leków, gołąbki zadbane, dobrze karmione, hodowane z pasją, na loty. Mają tam jak u pana Boga za piecem. Pomiot (cóż za gładkie słówko! :wink: ) oczywiście jest w stanie stałym.

Erazmie - z nieba mi spadłeś :mailbox z tym info. Dziękuję!
"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą (...)"
micka
50p
50p
Posty: 79
Od: 20 maja 2008, o 22:06
Lokalizacja: skierniewice

Post »

Skoro tu mowa o tych śmierdzących sprawach... Czy ktoś kiedyś stosował kulki królicze jako nawóz??
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

micka pisze:Skoro tu mowa o tych śmierdzących sprawach... Czy ktoś kiedyś stosował kulki królicze jako nawóz??
Ja stosowałam, ale po zmieszaniu i przefermentowaniu z kompostem.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Post »

to ja zapytam o obornik gołębi, wiem ze trzeba go rozprowadzać z woda, bo spali rosliny?
micka
50p
50p
Posty: 79
Od: 20 maja 2008, o 22:06
Lokalizacja: skierniewice

Post »

Pytam się, bo u mnie dwa lata temu jesienią koraliki były zakopywane pod folią. Później posadziłyśmy z mamą pomidory, a jeszcze później miałyśmy z tysiąc much tych takich wielgachnych. Czy to tak można takie coś pod rośliny, pewnie tym oborniku były, czy roślinom nie szkodzą takie robale?? Łącze ten fakt z krótkim okresem wegetacji pomidorów.


Mój wujo zakpuje gołębi jesienią na działce, a wiosną już uprawia tą ziemię.
lotta
500p
500p
Posty: 596
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Miałam kiedyś króliki i w oborniku też lęgły się larwy much. Obornik rzucaliśmy na kompost.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

micka pisze:Pytam się, bo u mnie dwa lata temu jesienią koraliki były zakopywane pod folią. Później posadziłyśmy z mamą pomidory, a jeszcze później miałyśmy z tysiąc much tych takich wielgachnych. Czy to tak można takie coś pod rośliny, pewnie tym oborniku były, czy roślinom nie szkodzą takie robale?? Łącze ten fakt z krótkim okresem wegetacji pomidorów.


Mój wujo zakpuje gołębi jesienią na działce, a wiosną już uprawia tą ziemię.
cyt."[...]Odchody królików są doskonałym nawozem, który można wykorzystać we własnym ogródku.Nawóz króliczy, w porównaniu do nawozu innych zwierząt gospodarskich, odznacza się najwyższą zawartością substancji organicznej, suchej masy oraz składników mineralnych: związków azotu, fosforu i potasu.
UWAGA Musi być uprzednio przekompostowany,co związane jest z koniecznością przejścia przez fazę gorącej fermentacji ( temp. ok. 40 st.C ), która niszczy lub osłabia żywotność kokcydii. Kompostowanie nawozu króliczego powinno trwać 2-3 lata. Odchody królicze mogą być też wykorzystywane jako podłoże w uprawie grzybów, takich jak pieczarki czy boczniaki.Mogą też być przerobione przez dżdżownice kalifornijskie na biohumus, uważany za najbardziej ekologiczny nawóz organiczny."-"Króliki", B.Barabasz, J.Bieniek

cyt."[...]Nawóz króliczy, podobnie jak koński, kozi i owczy jest zaliczany do tzw. nawozów ciepłych. Ze wzgledu na dużą zawartość azotu wpływa na szybki wzrost uprawianych roślin. Dlatego należy go stosować dość oszczędnie, szczególnie w przypadku chętnie pobierających azot roślin (np. buraków)."-"Przydomowy chów królików", A. Stern.
Awatar użytkownika
fezo
100p
100p
Posty: 115
Od: 31 sty 2008, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łuków

Nawóz kurzy granulowany

Post »

Kupiłem w sklepie ogrodniczym nawóz kurzy granulowany, ale nie ma przepisu
jak stosować do kwiatów w ogrodzie oraz do cukinii lub patisonów.
Przepis po czesku.
Może jakiś doświadczony ogrodnik już wie jak stosować ???? :idea: :idea:
janek
-----------------------
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Ja takie nawozy stosuje przed sianiem, na wiosnę. Sypnąłem 7kg na jakieś 10mkw.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”