Mikoryza a borówka

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
grzesiu88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 4 maja 2014, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka a mikoryza

Post »

Witam

Zastosowałem mikoryzę w żelu, 10ml pod każdy krzak. Zaraz potem padało przez parę godzin. Czy szczepionka się nie wymyła, trzeba jeszcze raz szczepić?
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Borówka a mikoryza

Post »

Ja rok temu zaszczepiłam część moich mikoryzą. Porównując z innymi niezaszczepionymi roślinami nie widzę spektakularnych różnic. Z tym, że szczepienia dokonałam rok temu, więc z pewnością minęło jeszcze za mało czasu.
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 703
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Mikoryza a borówka

Post »

I jak tam efekty mikoryzowania? Macie jakieś wnioski po latach?
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1025
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mikoryza a borówka

Post »

Po podsypaniu na jesieni wokół borówek próchnicy z pod starych świerków w kwietniu zaczęły pojawiać pierwsze piestrzenice kasztanowate. Krzewy miały w tym roku więcej przyrostów. Za krótki okres na wyciągnięcie wniosków bo w tym sezonie przyłożyłem się do podlewania, a w maju poszło trochę obornika. Nie mniej zarodniki grzybów zawarte w leśnej glebie można po prostu wysiać.
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 703
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Mikoryza a borówka

Post »

Późnym latem dałem mikoryzę pod borówki. Po odgrzebaniu teraz ściółki iglastej mam pełno białych połączeń, "pajęczych" nitek, korzonków - to jakaś grzybnia.

Tylko teraz nie wiem czy to efekt mikoryzy czy po prostu są to grzyby które były wcześniej a mikoryza je wzmocniła albo grzyby z mikoryzy połączyły się z grzybnią ze ściółki.. w każdym bądź razie jest ogromna ilość. Jesienią też była ta grzybnia ale nie aż tak gęsta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”