Nawożenie /zasilanie iglaków

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
milva
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 21 kwie 2009, o 17:29
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Generalnie iglaki nawozi się dwa do trzech razy w sezonie. Pierwsze nawożenie wykonujemy wiosną natomias ostatnie powinno zostać wykonane najpóźniej w lipcu.
pozdro
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Tom, poczytaj tutaj:

- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=22392

Lepiej iglaki nawozić mniej, niż za dużo, nawet jeśli na opakowaniu napisali, że trzeba sypać dziesięć razy w tygodniu :roll:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

maryann pisze:Coś takiegoczytamy w opisie nawozów : "Nawóz można stosować zarówno przy sadzeniu i przesadzaniu roślin ".
A firmy produkujące nawozy to z czego żyją? Z powiększającej się sprzedaży swoich produktów, tak? To co mają napisać na ulotkach? Że "nie kupujcie nawozów, bo nie są potrzebne"? Chyba to dość oczywiste, że takim tekstem jak ten na opisie firmy T. zwiększa się sprzedaż nawozów i co za tym idzie własne zyski. A kto w tym pomaga? Wszyscy ci, którzy bazują jedynie i tylko na treści ulotki, bo się na uprawie roślin nie znają, bo mają prawo nie wiedzieć, bo mają prawo ufać słowu pisanemu itd.

A sprawa wcale nie jest taka prosta i nie polega tylko na czarno-białym "sypać - nie sypać". Z reguły odpowiedź brzmi "To zależy", bo uwarunkowań jest całe mnóstwo, rodzaj gatunek czyli wymagania siedliskowe, wiek i stan rośliny przy nawożeniu już posadzonej, wielkość i zdrowie sadzonki przy nasadzaniu, gleby, pora roku, klimat (a raczej mikroklimat), ogólnie strefa klimatyczna, a dopiero na końcu dałabym przekonania ogrodnika :wink:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
drzeweczka
100p
100p
Posty: 178
Od: 10 sie 2008, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

Post »

Różne opinie tu padają, więc ja napiszę po swojemu:

Zasadniczo drzewa i krzewy nawozami wieloskładnikowymi z dużym udziałem azotu (czyli wszystkie podstawowe nawozy...) nawozimy nie później niż do początków lipca.
Rośliny świeżo przesadzane z pojemników (w których były dobrze zakorzenione) możemy nawozić od razu, po posadzeniu (choć nie przyspiesza to zakorzenienia roślin w gruncie - polecałbym wstrzymać się dwa tygodnie).
Nie należy nawozić bezpośrednio po posadzeniu roślin przesadzanych z gołym korzeniem lub z bryłą (polecam ok. trzy tygodnie się wstrzymać).
Nawozami otoczkowymi typu osmocote można nawozić od razu nawet rośliny z gołym korzeniem, gdyż w pierwszym okresie nie uwalniają one składników do podłoża, a później uwalniają stopniowo w małych, ciągłych dawkach.

Oczywiście należy przestrzegać terminów i dawek nawożenia, jak też terminów sadzenia roślin (przesadzanych z gruntu).
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Post »

Witam podłączam się pod temat ma moje pytanko jest takie. Kiedy nawozimy sadzonki po ich przyjęciu jak już zaczynają rosnąc? Czy dopiero na następny rok jak już są większe?
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Tak nieśmiało zapytam- kto nawozi las?
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

MirekL pisze:Tak nieśmiało zapytam- kto nawozi las?



:;230 :;230


Las sam się nawozi.:D Kora . liscie i igliwie z różnych drzew.
Z tego co ja osobiście zauważyłem to im wolniej rosną tym ładniejsze.Najlepszym przykładem jest mój ulubiony świerk-wolnorosnący- gęsty równe gałęzie.itp.
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

MirekL pisze:Tak nieśmiało zapytam- kto nawozi las?
Może czasem grzybiarze :wink: :;230
X-4-1
---
Posty: 147
Od: 15 sie 2009, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja nawożę co 2 tygodnie, ale rozcieńczoną gnojowicą więc przenawożenie im nie grozi. Rosną szybko, są zdrowe i gęste. Sztucznych nawozów nie używam w ogóle.
al1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 12 sie 2009, o 11:19
Lokalizacja: Kujawy

Nawożenie dolistne iglaków

Post »

czy można już nawozić dolistnie iglaki w doniczkach są to młode rośliny różne tuje,świerki,jałowce
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Nawożenie dolistne iglaków

Post »

Ja się podłączę pod temat jakie środki polecacie do nawożenia dolistnego iglaków?
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Re: Nawożenie dolistne iglaków

Post »

Używam Florovit do nawożenia dolistnego.
prestig
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 13 lis 2009, o 16:25

Re: Nawożenie dolistne iglaków

Post »

mocznik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”