Miedzian

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Darkat
200p
200p
Posty: 301
Od: 21 lip 2012, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy miedzianem trzeba opryskiwać wszystko?

Post »

Ernrud masz jednak rację.
A to ta strona kiedy stosować miedzian http://www.miedzian.pl/index.php?strona ... kat=1_5_20
Awatar użytkownika
Xeper
100p
100p
Posty: 171
Od: 27 maja 2014, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Maz.

Profilaktyczny oprysk Miedzianem

Post »

Witajcie, dziś po południu zaplanowałem wysadzić rozsadę pomidorów do gruntu. Przed wysadzeniem opryskam je profilaktycznie 0,3% (3ml na 1000ml wody) roztworem Miedzianu350.

Czy mogę też użyć taki roztwór Miedzianu do prewencyjnego oprysku innych roślin, np: krzewy owocowe (agrest, malina, jeżyna, porzeczka, borówka), drzewa i krzewy ozdobne (wiąz pendula, róże, trzmieliny), iglaki (jałowce, cisy, kosodrzewiny, chojny)?
Ten rok jest rokiem wielkiej nauki. Wiem, że nic nie wiem ;)
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4172
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Profilaktyczny oprysk Miedzianem

Post »

Nie widzę celu; poza pomidorami o tej porze(acz już trochę późno) opryskuje się thuje na jakiegoś grzybka. Za miesiąc może winorośl. Po zbiorach- drzewa pestkowe....
Nie leje się tego wszędzie i zawsze!
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
ppepina
100p
100p
Posty: 168
Od: 12 sie 2009, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik/Śląsk

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

Czy ktoś orientuje się czy na plantacji towarowej opryskuje się środkiem bez karencji?konkretnie chodzi mi o ogórka,po oprysku na liściach pozostał niebieskawy nalot a mimo to ogórki zbierano już po niecałych 48 godzinach.
Plantator niestety nie udzielił mi odpowiedzi.
pozdrawiam
Grażyna
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

o tu jest dzień karencji np http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/m ... _Label.pdf , a pewnie to nie jedyny preparat.
Pozdrawiam Piotr
kurakao
200p
200p
Posty: 286
Od: 13 maja 2015, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

Witam!
Mam pytanie czy mniedzian, traci na właściwościach z czasem? Pytam bo mam torebką z datą do 2013, czy ona się nadaje do czegoś czy tylko do wyrzucenia?
Artz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 8 maja 2016, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Miedzia WP50

Post »

Witam,

czy można stosować Miedzian WP50 na rosnących już ogórkach, lub pomidorach?
Jeżeli tak to czy ogórki lub pomidory muszą jakiś okres "odpocząć" przed zbiorem? Czy możemy je w każdej chwili zebrać gdy będą już gotowe ale dokładnie umyć przed zjedzeniem?

Zachorowały mi ogórki, ale dużo jest małych które za kila dni będą gotowe do zbiorów, nie wiem czy po oprysku będą nadawały się do wyrzucenia ?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21661
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

O miedzianie poczytaj wątek od początku http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=8&t=15260
O chorobach ogórków i zastosowaniu Miedzianu zapraszam tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=95074
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Artz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 8 maja 2016, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

Dziękuję, w ulotce środka Target Miedzian WP50 pisze że karencja dla ogórków i pomidorów to 7 dni. Rozumem że dotyczy to też warzyw pod folią?
A po tym okresie można z czystym sumieniem po myciu spożyć zebrane warzywa.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7441
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

Jeżeli ogórki, pomidory kwitną nie możesz stosować miedzianu- tylko do momentu kwitnięcia, możesz poparzyć kwiaty. Zresztą miedzian działa zapobiegawczo i opryskujemy profilaktycznie zapobiegając chorobom, zwłaszcza wirusowym i bakteryjnym. Na co chorują Ci ogórki? Może wrzuć fotkę, ktoś coś poradzi.
Pozdrawiam! Gienia.
Artz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 8 maja 2016, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne

Post »

Skoro miedzian stosujemy profilaktycznie, to mój na mój stan jest jest już niestety za późno.
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne

Post »

Moje dwie ponad 20letnie jabłonie maja parcha i prawdopodobnie raka. Można je potraktowac miedzianem po opadnieciu lisci i przycieciu porządnym?

Jabłka gnija juz na drzewach, wszystkie sa zakopywane aby "uzyznialy" glebe.To dobry pomysl?
jagusia111

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne

Post »

Miedzian można, a nawet się powinno tyle że jesienią. Cięcie jabloni wykonuje się zimą, albo wczesną wiosną. Miedzian zapobiega zarazie ogniowej i innym chorobom bakteryjnym. W celu ograniczania parcha dobrze jest grabić i palić liście. Zakopywanie jabłek to nie jest dobry pomysł gdyż w dłuższej perspektywie powoduje to zakwaszanie gleby, a jabłonie tego nie lubią. Z rakiem u jabłoni w takim wieku już nic nie zrobisz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”