Chlorek wapniowy

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
ekopak2005
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 maja 2006, o 11:12

Chlorek wapniowy

Post »

Mam u siebie sporo nawozu -chlorek wapniowy płatkowany.I mam pytanie co mogę z tym nawozem zrobić, gdzie go ewentualnie rozsiać.Mam jabłonie, wisnie , czereśnie i sliwy.I w jakich ilościach i kiedy najlepiej to zrobić.Będę wdzięczna za jakąś odpowiedź na moje pytania.
ekopak2005
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Re: chlorek wapniowy

Post »

ekopak2005 pisze:Mam u siebie sporo nawozu -chlorek wapniowy płatkowany.I mam pytanie co mogę z tym nawozem zrobić, gdzie go ewentualnie rozsiać.Mam jabłonie, wisnie , czereśnie i sliwy.I w jakich ilościach i kiedy najlepiej to zrobić.Będę wdzięczna za jakąś odpowiedź na moje pytania.
Kto Ci powiedział , że to nawóz? :shock: Chlorek wapniowy działa szkodliwie na organizmy wodne i glebowe.Działa drażniąco na organizm człowieka. Gleba skażona chlorkiem wapniowym podlega wymianie.W warzywnictwie i sadownictwie stosuje się dolistne nawożenie odpowiednio spreparowanym chlorkiem wapnia(r-r 0,5 - 2 %) Sprawdż dokładnie oznakowanie na opakowaniach.To prawdopodobnie chlorek wapnia do usuwania oblodzenia jezdni. Pozdrawiam Adam
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
ekopak2005
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 maja 2006, o 11:12

Post »

Witam i serdecznie dziękuje za informację.Prawdopodobnie to jednak chlorek do nawożenia dolistnego , gdyz jest to pozostałość w gospodarstwie sadowniczym{niestety sadownik, który go kupił juz nie zyje,a ja niewiele się na tym znam}. Dlatego tez ośmielam się sądzić, że nie jest to chlorek do usuwania oblodzeń.Ale bardzo jestem wdzięczna za informacje.Pozdrawiam ekopak2005.
ekopak2005
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Post »

Sadownicy w celu obniżenia kosztów stosowali chlorek wapnia techniczny.Zawiera on związki metali ciężkich.Obecnie jego stosowanie jest niedopuszczalne.Owoce i warzywa przeznaczone na eksport po srwierdzeniu ich obecności są dyskfalikowane.Pozdrawiam Adam :D
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
ekopak2005
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 maja 2006, o 11:12

Post »

Witam, syn powiedzial mi dzisiaj dokladnie to samo.Więc pozostaje mi tylko zaoferować ten chlorek drogowcom na przyszłą zimę, gdyż nie chcę skażać ziemi.Bardzo dziękuję za wszelkie informacje i życzę wesolych Świąt Wielkanocnych- ekopak2005.
ekopak2005
Lumen
100p
100p
Posty: 113
Od: 26 cze 2018, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Chlorek wapniowy

Post »

Odświeżam

Czy ktoś stosował Chlorek wapnia bezwodny SPOŻYWCZY - czyli taki do robienia serów, więc czysty chemicznie - do uzupełniania (głównie dolistnie) niedoborów wapnia u papryk i pomidorów ? Znalazłem takowy na alledrogo.

Są też saletry wapniowe do dolistnego - ale właśnie wtedy azotu by mogło być za dużo , po dodaniu innych nawozów.

Co myślicie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”