Confidor i ochojniki - jak dawkować?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
narval
100p
100p
Posty: 101
Od: 31 paź 2008, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Confidor i ochojniki - jak dawkować?

Post »

Czy mogę prosic o poradę na jak wyżej?

Niestety mam kolejny problem z tym samym świerkiem. Mszyce zniknęły. Grzyby sadzakowe też.
Nowe przyrosty rozwineły się, ale zaczynaja mi brązowieć od końca igieł.
Brązowe od konca samej polowy dlugości igieł. Igły u nasady łodygi nadal nienaruszone.

Nie wiem co to jest?
czy moze mszyce przywlokły jakaś chorobę grzybową? Fytortoroza?
szachch
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 14 sie 2014, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: jak radzicie sobie z mszycami na drzewach?

Post »

Witam!

Skoro mowa o mszycach na drzewach to proszę o podpowiedź czego użyć żeby wyplenić ochojniki na świerkach.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jak radzicie sobie z mszycami na drzewach?

Post »

A szukał w sekcji chorobowej :roll: Confidor 200 sl

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=8&t=13994
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
szachch
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 14 sie 2014, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Confidor i ochojniki - jak dawkować?

Post »

Do sekcji chorobowej jeszcze nie dotarł. Confidor mam, ale mam też 100 świerków. żeby je wszystkie opryskać trzeba by kupić jakieś straszne ilości, które są już marnie dostępne, bo wycofane z obrotu. Gość od producenta powiedział mi też niech pan poszuka czegoś innego, bo prędzej pan straci zdrowie niż ochojniki.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Confidor i ochojniki - jak dawkować?

Post »

Kohinor w zastępstwie.

Sam zastosowałem co prawda nieterminowo Treol/ w ramach bardziej doświadczenia. Ale nie namawiam.

albo obrywać :lol: ochojnik nie zabija / marnie to wygląda jak pełno.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
szachch
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 14 sie 2014, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Confidor i ochojniki - jak dawkować?

Post »

I jeszcze jedno pytanie. Jeden z forumowiczów wrzucił tutaj instrukcję jak stosować Confidor. Mowa jest tam o mszycach korzeniowych. Ale o ochojnikach ani słowa. Jak wobec tego sporządzić roztwór żeby pozbyć się tego co zżera moje świerki?
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Confidor i ochojniki - jak dawkować?

Post »

10 ml na 10 l wody / powtórz za jakieś dwa tygodnie. A od wczesnej wiosny Treol / duża butla / 15 ml na litr z tymże to do pryskania na bazie oleju zatyka mszycom drzwi od chałupy :lol:

Da sie wszystko opryskać. Opryskiwacz długa lanca z przedłużką i lejesz :uszy
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
szachch
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 14 sie 2014, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Confidor i ochojniki - jak dawkować?

Post »

Treol to Treol, czy są jeszcze jakieś literki i cyferki w nazwie? Czy zamiast Treolu może być promanal?
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Confidor i ochojniki - jak dawkować?

Post »

Teol 770 EC

Może być i Promanal 60 EC / jeden jak i drugi jest b\na bazie oleju parafinowanego. Stosowanie wczesną wiosną.

Walka z ochojnikiem przypomina trochę walkę z wiatrakami don kichota. W sąsiedztwie jak zapewne wiesz jest drugi żywiciel a mianowicie osławiony pokazywany na billbordach :lol: modrzew. Dlaczego z wiatrakami a no dlatego, że ty swoje opryskasz a sąsiad kicha na twój problem i modrzewia nie ruszy.

Problem był wałkowany wielokrotnie i co roku jest ten sam problem. Poniuchaj na forum pełno tego w opisach.

Mam i ja u siebie i świerki i ochojnika. Nie pozbędę się pospolitego, bo serba uwielbiam za wygląd a pospolitego za zapach :uszy takie życie
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
szachch
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 14 sie 2014, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Confidor i ochojniki - jak dawkować?

Post »

Jak z sąsiadami nie wiem, ale wiem, że na mojej działce jest modrzew. On jeszcze żyje w błogiej nieświadomości, ale wyrok na niego już zapadł. Szkoda, bo to jakaś tam odmiana i ładny i w ogóle. Ale nie czas żałować modrzewi, gdy zżerane są świerki. Gdzieś na forum czytałem, że co najmniej pół kilometra powinno być odstępu między modrzewiami, a świerkami. Prawda li to?
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Confidor i ochojniki - jak dawkować?

Post »

To znaczy trudno mi zaprzeczyć i potwierdzić co do rozmiarów odległości. Wiem tyle, że jedne zarażają inne nie i reguły nawet w szkółkach nie ma. Za garażem rośnie modrzew czysty i nie zaraża. I nie każdy świerk pospolity będzie miał galasy. Trochę ich mam i nie na wszystkich są a i zdarza się, że występuje nie tylko na świerku pospolitym bo i na serbskim widziałem a niektórzy i na kłującym . Wychodzę z założenia albo modrzew albo świerk.

To jest miejsce gdzie tematami przewodnimi są: "Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne", w związku z czym proszę o przeniesienie dyskusji do odpowiedniego działu, gdyż w przeciwnym wypadku będę zmuszony zaingerować!
marcinpruszcz
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
LetTheSun
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 maja 2016, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Confidor i ochojniki - jak dawkować?

Post »

Witam,
Na trzech kilkuletnich świerkach w moim ogrodzie pojawiły sie podejrzanie wyglądające "narosle" u nasady pędów, po lekturze forum mniemam, ze może to być ochojnik, jednak jako kompletny laik pewności nie mam.
Bardzo prosze o pomoc w postawieniu właściwej diagnozy i radę jak najlepiej o tej porze roku pozbyć sie intruza. Dodam, ze świerki, nie przekraczają jeszcze 1,5 m wysokości i dostęp do poszczególnych "ognisk zapalnych" jest jak najbardziej możliwy.
Czy powinnam usunąć zainfekowane pędy?
Będę wdzięczna za każda pomoc.
Obrazek
tomek81ccc
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 10 mar 2015, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Confidor i ochojniki - jak dawkować?

Post »

tak, to efekt żerowania ochojnika. czy usuwac pędy? raczej nie, te są już stare - możesz próbowac te "świeże" - niech ktos inny sie wypowie czy jest sens, ja tego nie ruszałem. u mnie właśnie zaczeły się pojawiac na jednym swierku nowe galasy (ochojniki), właśnie zamowilem kohinor 200 sl...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”