Nawożenie trawnika

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
mariano1703
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 21 lut 2011, o 13:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jaki nawóz do trawy polecacie ?

Post »

ok Dzięki. Saletre mam , ale nie pomyślałem żeby do trawy zastosować :) czyli przygotować kosiare hehe
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: jaki nawóz do trawy polecacie ?

Post »

Dwa lata temu sypnęłam trochę na mój trawnik mocznika i nie nadążałam z koszeniem :P
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: jaki nawóz do trawy polecacie ?

Post »

Ja u siebie w sezonie po rozsianiu nawozu wiosną to koszę ponad 4 tys. m kw. średnio co 5 dni !
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: jaki nawóz do trawy polecacie ?

Post »

Ale nie kosiarką bębnową ( twoja-moja, twoja-moja ) :;230
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: jaki nawóz do trawy polecacie ?

Post »

To bez sensu :uszy Kto jest w stanie kosić dwa razy w tygodniu cały trawnik? Za dużo czasu to zabiera, pieniędzy i wysiłku, i to na własne życzenie!

Ale... ale ani "zdzieranie" trawnika, ani nawozy sypane hojną ręką, nic nie zmieni faktu, że łąki i pastwiska zakładane są na kiepskiej glebie.
Jeśli nie przygotowałeś dobrze ziemi pod trawnik, to o parkowej murawie zapomnij. Nie wystarczy teraz posypać czy polać czymś, pięlęgnacja trawnika to coś więcej...

A jeśli chcesz utrzymać ładny trawnik poczytaj tu:
- http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 32&t=27842 (część o trawnikach)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: jaki nawóz do trawy polecacie ?

Post »

Nalewka ja u siebie mam ładny trawnik na glebie klasy 4-5. Sypię nawóz i nie narzekam. Trochę ruchu przy koszeniu nikomu jeszcze nie zaszkodziło. Poza tym nie mam posianej badziewnej trawy gazonowej jaką 98% ludzi kupuje do ogrodów bo te trawy to chłam.
U mnie trawnik w upalne dni (55 st. C w pełnym słońcu) lekko się przypala ale po deszczach znowu się odradza ładnie.
zuszka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 22 maja 2010, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

jaki nawóz do trawnika

Post »

niedługo wiosna ;:138 i czas już teraz pomyślec o trawniku. Jaki nawóz polecacie? :(
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: jaki nawóz do trawy polecacie ?

Post »

Poczytaj na przykład tu:
Trawniki na wiosnę...
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
nikunisia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 15 maja 2009, o 11:14
Lokalizacja: Tychy

Nawoz na nowy twawnik

Post »

Minionego lata posialam nowy trawnik. Juz jesienia pojawil sie na nich mech, koniczyna i placki a takze sporo chwastow. Prosze o porade jakiego nawozu powinnam uzyc na wiosne aby wspomoc i zagescic ten trawnik.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Nawoz na nowy twawnik

Post »

Saletra amonowa lub Polifoska - pytaj w hurtowniach rolniczych, wyjdzie taniej worek 50kg na działkę 1200-1500m k.w masz na 2 lata dobrego rozsiewu, a zapłacisz z 60-70zł lub ciut więcej bo w tym roku nie wiem po ile są te nawozy.

Koniczyna jest na trawniku, ponieważ a) już była na nim wcześniej, b) kupiłaś zła mieszankę traw/lub zanieczyszczoną.

Mech - działka zbyt wilgotna, zacienione miejsca na trawniku.
Koniczyna - dużo azotu w glebie.

Chwasty możesz zwalczyć np: Chwastoxem.


Szkoda, że w zeszłym roku dobrze gruntu pod wysiew mieszanki nasion traw nie przygotowałaś dobrze.
wolodi
100p
100p
Posty: 173
Od: 26 lis 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Swiętokrzyskie

Re: Trawnik - jakie nawozy oraz inne pytania

Post »

Kolego gemciu83 dlaczego uważasz że98 traw gazonowych to chłam?
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Trawnik - jakie nawozy oraz inne pytania

Post »

Uważam tak bo np. gazon na suche miejsca to śmiech na sali.
Różne już miałem specjały na suche miejsca i żaden gazon tego nie przetrzymał.

Pewnie, że gazony uniwersalne, jakieś tam dekoracyjne itp. mają rację bytu w to nie wnikam nawet ale koło tego trzeba chodzić, dbać, nawozić i cackać się z tym.

Jeżeli ktoś ma kawałeczek działki z zabudowaniami tak do 400m2 to super można się w to bawić bo jeszcze ma to sens. Na większe areały do dla mnie strata gotówki. Można się tak pobawić jeśli ma się kapitał inwestycyjny na lata.

Poza tym pamiętaj, że to co widnieje w składzie na pudełku to nie oznacza, że tam to jest !

Ja na swój duży trawnik 1300m2 w pełnym słońcu wydałem jakieś 300zł 3 albo 4 sezony temu (można to na zdjęciach moich oblukać dokładnie teraz daty nie pamiętam kiedy zakładałem trawnik). Nie narzekam na wydatki. Nawóz mnie kosztuje 25zł na rok. Fakt, że muszę to kosić częściej ale ruch to zdrowie, więc nie narzekam przesadnie. Susze mój trawnik wytrzymuje.
Dwa gazony już mi wyleciały po jednym sezonie tj. jednym okresie lipiec-sierpień, więc mnie nikt do tych gazoników nie przekona.

Inne gazony na innych działkach mam ale to są już mieszanki własnej roboty.
Awatar użytkownika
nikunisia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 15 maja 2009, o 11:14
Lokalizacja: Tychy

Re: Trawnik - jakie nawozy oraz inne pytania

Post »

Dziekuje gemciu,
powiedz mi tylko, czy Saletra amonowa nie spowoduje wiekszej ilosci koniczyny jeśli w jej skladzie jest duzo azotu, a jak napisales koniczyna jest skutkiem duzej ilosci azotu w glebie?
Grunt pod trawnik byl wydaje mi sie dobrze przygotowany. Na mej dzialce rosly chwasty po 1 metr wysokosci, dzialka zajela sie firma ogrodnicza. Kilkuosobowa grupa walczyla z chwastami, 2 razy przejechali dzialke gleboryzarka, wysypali kilogramy nowej ziemi, posialismy trawe webley graminexu. Nie wiem czy cos jeszcze mozna bylo zrobic.
Nie znam sie zbyt na orgodnictwie wiec jeśli moje pytanie jest smieszne to przepraszam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”