Mikoryza i i inne odżywki do roślin domowych

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
agasz-a1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 maja 2008, o 19:27
Lokalizacja: Zgorzelec

Post »

Witam,kupiłam mikoryzę do pelargonii,storczyków,pomidorów i papryki i nie wiem jak ja dodac do roślin,ponieważ wszystko już rośnie w doniczkach.Nie wiem czy mam zrobić dołek obok roslinki i wsypać mikoryzę i zasypać ziemią,czy wyjąć roślinki i wsypać pod spód i posadzić na nowo.Dziękuję za pomoc
Mandred
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 16 maja 2008, o 19:08
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post »

Z tego co wiem to powinno się maczać w korzenie w wodzie z grzybem, ale lepiej niech się też ktoś inny wypowie i dopiero tak zrób jak będzie pewne, że tak się robi. Nie chcę źle doradzić.
W przyrodzie nic nie ginie...
Awatar użytkownika
NINa
200p
200p
Posty: 468
Od: 15 maja 2008, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

Ja kupiłam mikoryze do roślin pokojowych, ale też się zastanawiam, może wystarczy dołek do samego dna wykopać w doniczce i nasypać tam mikoryzy tak z pół łyżeczki do herbaty czy 1/3?
Julijka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 kwie 2010, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jaką polecacie?
Awatar użytkownika
Miroslawa
200p
200p
Posty: 326
Od: 8 sie 2007, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Odżywka do Kwiatów Zielonych

Post »

Ja mam Substral koncentrat w płynie firmy Scotts Poland. Jest bardzo dobry do roślin zielonych i do kwitnących również.
Pozdrawiam, Mirka
Awatar użytkownika
piekara114
200p
200p
Posty: 354
Od: 29 sty 2016, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sucha Besk./Maków Podh.

Odżywka w aplikatorze

Post »

Nie znalazłam ogólnego watku na temat tych odżywek, więc zakładam. Nie wiem czy w tym dziale czy w innym, więc w razie czego proszę o przeniesienie. Myślę, że osoby dopiero zajmujące się kwiatami mogą być tymi informacjami zainteresowani.

Ja spotkałam się z odzywką dla storczyków i tu jest ten watek. Sama z miesiąc temu go kupiłam i dałam do storczyków niekwitnących i czekam na efekty...

Ale bardziej zainteresował mnie aplikator do roślin zielonych Green Strong. Kupiłam ten firmy A i dałam do skrzydłokwiatów, bo miały kiepskie liście (i totalny brak kwiatów) i stwierdziłam, że na początek spróbuję odbudować liście. Odżywka spłynęła w 3 dni, mimo, że odłamałam we wskazanym miejscu i teraz zastanawiam się czy tak gwałtowna ilość nawozu nie zaszkodzi skrzydłokwiatom, skoro jest to dawka na 1-2 miesięcy (tak pisze na aplikatorze).

Jakie są Wasze doświadczenia z tymi odzywkami? Polecacie, uwag?
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Mikoryza i i inne odżywki do roślin domowych

Post »

Ta odżywka w składzie posiada coś co nie posiadają nawozy ......................... barwnik. Typowy produkt dla laików spijający niczym miód opowieści działu reklamy. Skład : (Roztwór wodny nawóz NPK i barwnik) Nawet proporcji producent nie podał ;:306

Podobne, jak nie lepsze efekty można uzyskać rozpuszczając 1 łyżeczkę nawozu np do kukurydzy w 1,5 litra wody.

Nie zaszkodzisz nawet podając 2-3 takie aplikatory bo jedynie ten barwnik może niepokoić a nie płynny nawóz o niskiej koncentracji 1-3 kg / tona
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”