Biohumus - który,dawkowanie

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fragokov
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 10 sie 2015, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Ja mam akurat możliwość korzystać z obornika, bo mieszkam na wsi, i obornik nie jest problemem , też mam słabe ziemie niestety, i zawsze wykopuję ten piach na pod daje obornik zasypuje kompostem razem z czarnoziemem , ale to na piaski nie jest wystarczające, a chcę do żyźnic glebę właśnie biohumusem drzewka owocowe jak i warzywa które mam w ogrodzie :)

Ten biohumus właśnie jest w "oszołomie" w promocji, tylko nazwę zamiast eko-użyźniacz ma coś innego
Sady czyli najpiękniejsza rzecz jaka mogła mnie spotkać :)
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Obornik taki klasyczny jest właśnie problemem Fragokov bo musi być dwu letni już przerobiony w "świeżej" postaci jest wręcz szkodliwy bo spali rośliny.To nie jest wiedza tajemna,dużo w necie można o tym znaleźć.
Ja Ci radzę Grażynka spróbuj myślę że się nie zawiedziesz podobnie jak ja.Garstka na skrzynkę czy doniczkę pomieszasz z ziemią i masz spokój.
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
Awatar użytkownika
Fragokov
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 10 sie 2015, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Tzn, obornik nie jest świeżo wybrany z pod "krówki", tylko z pryzmy, która leży już jakiś czas może nie 2 lata, ale trochę czasu leży i jest obornik bardzo dobry do wsypania w ziemię
Sady czyli najpiękniejsza rzecz jaka mogła mnie spotkać :)
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Dawałam moim roślinom biohumus (różnych firm), dawałam EM-y i nie widziałam rezultatów. Może gdybym hodowała warzywa, wtedy bym spostrzegła, że plony po zastosowaniu biohumusu są o wiele lepsze niż te wcześniejsze, kiedy go jeszcze nie używałam :) Ale ponieważ mam w ogródku byliny, krzewy ozdobne i trochę owocowych, które i tak z roku na rok stają się większe, to naprawdę nie dało się zauwazyć jakiegoś jakościowego skoku po tym biohumusie. Przerzuciłam się na obornik granulowany (mieszkam wprawdzie na wsi, ale takiej, gdzie prawdziwych gospodarstw rolnych ze świecą trzeba szukać, więc obornik prosto od krowy jest nieosiągalny). Czasem używam też obornika suszonego, który zalewam wodą, odczekuję parę dni, a potem używam tej gnojówki do podlewania. I efekty są. Może struktura gleby się od tego nie poprawia (ubogi, przepuszczalny piasek trudno zamienić w coś żyźniejszego i zatrzymującego wilgoć), ale rośliny jednak lepiej rosną. Biohumusu używam jeszcze czasem do roślin doniczkowych, kiedy chcę je nakarmić jakąś materią organiczną.
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Czyli to jednak niejako potwierdza moją teorię że obornik w postaci granulowanej jest jakimś rozwiązaniem w stosunku do Biohumusu.
Pewnie są zwolennicy obu metod jednak trzeba to sprawdzać praktycznie,co u nas zadziała.
Jeżeli Ci taki obornik Fragokov pomaga to świetne,idzie wszak o to by znaleźć rozwiązanie.
Rzeczywiście w niejednym ogrodzie jest problem z niską jakością gleby a metod i środków jest na grubo,niełatwo w tym znaleźć coś dla siebie.
Mnie uczono by najpierw sprawdzić odczyn gleby a potem dobierać środki.
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
Awatar użytkownika
Fragokov
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 10 sie 2015, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Używałem obornika granulowanego krowiego i końskiego i absolutnie nic to nie pomagało,były to wyrzucone pieniądze w błoto, sypałem pod ziemniaki pod warzywa i absolutnie nic.
Jednak naturalny obornik jest najlepszy
Zdecydowałem się na zakup kilku butelek tego samego środka co pokazała ~Grażyna :)
Sady czyli najpiękniejsza rzecz jaka mogła mnie spotkać :)
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Fragokov u nas tylko ozdobne w ogrodzie i kilka drzew owocowych.
Spotkałam się ze stwierdzeniem, że Biohumus to "pic na wodę"ale u siebie stosuję go co roku.
W tym roku pod datury dam jednak obornika granulowanego, nie testowałam wcześniej ( już kupiłam bydlęcy).
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Fragokov pisze:Używałem obornika granulowanego krowiego i końskiego i absolutnie nic to nie pomagało,były to wyrzucone pieniądze w błoto, sypałem pod ziemniaki pod warzywa i absolutnie nic.
Oczywiście, że "naturalny" obornik jest najlepszy, gdyż poprawia również strukturę gleby. Szkoda tylko, że czasem jest trudny do zdobycia, albo niemożliwy do zastosowania (wyobrażam sobie reakcje sąsiadów, gdybym tak w kącie mojego ogródka kazała sobie wysypać zgrabną górkę obornika do przekompostowania :) ). Ale żeby ten granulowany tak kompletnie i absolutnie nic nie pomagał, to zastanawiam się - czego wlaściwie używałeś? To znaczy: co producent oferował jako obornik?
Awatar użytkownika
Fragokov
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 10 sie 2015, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Rozumiem, że w mieście na działce, nie ma możliwości składowania czy kompostowania obornika :) Nic dziwnego, sam pewnie nie chciałbym wdychać ten "smród".
Jednakże, mieszkam na wsi wśród rolników, i moja rodzina również zajmuje się rolnictwem, więc do obornika mam dostęp. Jednego roku wyszło tak, że nie było obornika i zdecydowałem się kupić ten workowany obornik bydlęcy , kupiony był w auchanie, (takie beżowe opakowanie i krówka na środku ;) ), podsypałem to pod warzywa i pod ziemniaki (15 ar), i niestety nic to nie dało plon ziemniaków był bardzo słaby, nie wiem czy było 30 % tego co normalnie kopię :)
Sady czyli najpiękniejsza rzecz jaka mogła mnie spotkać :)
Facelia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 maja 2016, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

A czy ktoś może stosował biohumus sypki Ekohumit, można go kupić w niektórych sklepach ogrodniczych i na allegro. Stosuje się go pod rośliny mieszając z ziemią lub rozrabia się z wodą ( z 5 litrów sypkiego wychodzi 25 litrów wodnego). Znajoma zastosowała pod pomidory.
Ciekawa jestem efektów....
konrados89
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 lip 2016, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łomża

nawóz naturalny biohumus

Post »

Witam czy ktoś stosował moze nawóz z dzdzownic kalifornijskich? Jak efekty?? Ja podlewałem tydzien temu ale efekty nie widzę jak na razie
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: nawóz naturalny biohumus

Post »

Efekty nawozów typu biohumus najłatwiej zobaczyć na parkingach takich imprez jak Polagra lub podobnych. Inne efekty raczej są mierne jeżeli weźmie się pod uwagę że to łyżeczka kupy dżdżownicy rozpuszczona w litrze wody. Na rynku jeszcze są mieszanki tej kupy z wyciągiem z torfu czy węgla brunatnego. Kupiłeś więc efektem jest to że dołożyłeś się do samochodu producenta płacąc podatek od naiwności i wiarę że zapakowana w ładne opakowanie kupa gwarantuje kupę sukcesów w ogródku.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
Marysienka90
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 24 sie 2016, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Biohumus - który,dawkowanie

Post »

Odświeżam wątek. Moje pytanie brzmi : Jakie firmy biohumus do roślin doniczkowych?
MaryśKa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”