Biohumus - który,dawkowanie

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Biohumus

Post »

Naturalnym nawozem z tego co pisze w książkach nie ma obawy przenawożenia.
winterek
500p
500p
Posty: 915
Od: 8 lis 2010, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Biohumus

Post »

Kilkaset kilogramów na 1500 m2 ? Zastanawiasz się nad przenawożeniem. Daje to średnio jakieś 30-40 dkg/m2 całej działki. Gdybyś nie rozsypywał tego na trawnik, a tylko na część użytkową, czyli 500 m2, dawka wyszła by ok. 1 kg/m2. Rocznie. Zrób taki eksperyment, odważ 2 kilo i rozsyp to równomiernie na powierzchni 1 m2. Dużo tego, mało, w sam raz ?

Biohumusem, nie przenawozisz. Jeśli masz obawy, że jednak można, syp nadwyżki na trawnik.

Jeśli masz jakieś problemy z systemem korzeniowym swoich roślin, przyczyna tkwi raczej gdzie indziej. Opisz problem, może ktoś pomoże.
Rayy
200p
200p
Posty: 326
Od: 7 kwie 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Leonardyt- biohumus

Post »

Słyszał ktoś może o tym specyfiku, jakiś czas temu w "roku w ogrodzie" o nim mówili ponoć to cudo pozwalające poprawić strukturę gleby- z gliny zrobi podłoże na którym wyrośnie wszystko.
Może ktoś już to coś stosował? Można o tym poczytać np. tutaj: http://doradztwosadownicze.pl/?p=563 , http://www.agrosimex.pl/index.php?page=artykul&id=450
doris65
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 8 maja 2011, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trójmiasta

Re: Leonardyt- biohumus

Post »

Wypróbowałam to cudo na razie na kwiatach. Ziemia glina z piaskiem V klasa. Kwiaty, kóre przysłała mi koleżanka w paczce i były w kiepskim stanie po posadzeniu zdecydowanie się poprawiły po podlaniu Rosahumusem, ale chyba jeszcze za wcześnie na ostateczną opinię. Zobaczymy jak spróbuję na warzywkach i drzewach owocowych.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Leonardyt- biohumus

Post »

"Aktywność kwasów humusowych z Leonardytów jest 5 krotnie wyższa od kwasów humusowych pochodzących z innych źródeł (obornik, kompost). Wynika to z faktu, że substancja organiczna jest już całkowicie rozłożona. Natomiast substancja organiczna w kompoście czy oborniku jest szybko mineralizowana bez tworzenia żyznego humusu."
Coś mi się za bardzo nie podoba to ostatnie zdanie. Wygląda na wciskanie ciemnoty.
Waleria
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Leonardyt- biohumus

Post »

Natchnął mnie ten wątek,kupiłem 100kg węgla brunatnego,zrobiłem z niego proszek i próbuję
zastosować do uprawy roślin i wysiewu nasion.Pierwsze próby wyglądają nieźle.
Rayy
200p
200p
Posty: 326
Od: 7 kwie 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Leonardyt- biohumus

Post »

? ale co węgiel brunatny ma do leonardytów? tylko to, że pokłady leonardytu mogą znajdować się przy złożach węgla.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Leonardyt- biohumus

Post »

Leonardyty nie pochodzą z pokładów węgla brunatnego?
Rayy
200p
200p
Posty: 326
Od: 7 kwie 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Leonardyt- biohumus

Post »

nie do końca z samych pokładów ale z między pokładów. W węglu brunatnym jest tych kwasów niewiele o ile w ogóle są.
Poza tym w węglu brunatnym jest dosyć dużo chlorku sodu który nie jest zbyt zdrowy dla wielu roślin.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Leonardyt- biohumus

Post »

Moje pierwsze próby zapowiadają się dobrze.Rzeżucha ładnie wschodzi na samym węglu w formie
miału.Podsypane siewki lilii ruszyły jakby dostały nawozu.Chwasty przerastajace warstwę węgla
wyrywa się bardzo łatwo.No i łatwo zemleć na proszek.Namoczyć i podeptać gumiakami.
doris65
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 8 maja 2011, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trójmiasta

Re: Leonardyt- biohumus

Post »

Próby z Rosahumusem wypadły raczej marnie. Nie ma szału jak mówi moja córa. Myślę że jest przereklamowany. W każdym razie ja już go nie zakupię
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Leonardyt- biohumus

Post »

A ja dokupiłem węgla brunatnego.Jest niedoreklamowany.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Leonardyt- biohumus

Post »

Owszem, węgiel brunatny jest świetny, ale wadą jest cena.
Waleria
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”