Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2  
Autor Wiadomość
michalp
 Tytuł: Proszę o poradę czy azofoska starczy ?
PostNapisane: 16 mar 2008, o 15:41 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Witam!

Chciałbym się zapytać czy jako nawóz starczy mi tylko azofoska . Myślałem jeszcze nad obornikiem granulowanym, nie mam nigdzie dostępu do normalnego obornika. Chodzi mi oczywiście o nawóz na warzywnik. Kompost mam ale bardzo mało. Proszę o poradę. W moich regionach trudno o gnój i kompost. Wszystko wykupuje prywatne gospodarstwo.

old_I-s
 Tytuł:
PostNapisane: 16 mar 2008, o 16:51 
200p
200p

---
michalp razem z Tobą czekam na odpowiedź .
Dodam jeszcze czy azofoske mogę również dawać pod iglaki,trawę i kwiaty i to wystarczy?

hanka55
 Tytuł:
PostNapisane: 17 mar 2008, o 13:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Azofoska N-13,6%, P- 6, K-19, Ca-1%, Mg- 4,5%, jest typowym nawozem wiosennym z dużą ilościa azotu na rozwój liści i potasu na wzoocnienie.
Można stosować na wiosnę, jako nawóz uniwersalny, pod większośc roślin ozdobnych i warzyw. Jest to nawóz mineralny, który w odróżnieniu od obornika - nie polepsza struktury gleby.

old_I-s
 Tytuł:
PostNapisane: 17 mar 2008, o 13:31 
200p
200p

---
Haniu dziękuje za wszystkie dane mi,rady i porady :D

Nalewka
 Tytuł:
PostNapisane: 19 mar 2008, o 11:12 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Michale i Zosiu, a może macie w okolicy pieczarkarnię? Albo stajnie z końmi? To świetne nawozy, na pewno bardziej naturalne, niż azofoska, a nie mniej skuteczne. W końcu te warzywa chcecie potem zjeść, więc im mniej w nich chemii, tym zdrowiej.

A pod iglaki, na trawę, czy inne rośliny ozdobne świetnie się nadaje, ale też nie za dużo i nie przez całe lato, żeby nie przenawozić azotem.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

old_I-s
 Tytuł:
PostNapisane: 19 mar 2008, o 12:48 
200p
200p

---
Nalewka ,ja niestety nie znam miejsca gdzie mogłabym zakupić nawóz naturalny.Teraz nawet na wsiach o niego trudno.Bo jak już ktoś ma to dla siebie ewentualnie dla swoich znajomych.
Jeśli chodzi o warzywa to masz rację im mniej w nich chemii, tym zdrowiej. W moim wypadku pozostanie kompost .

Chodzi mi głównie o iglaki, trawę, i inne rośliny ozdobne .Ja nigdy dotąd nie stosowałam azofoski .Stosowałam saletrę albo saletrzak. Nie wiem który z tych nawozów najlepiej nadaje się na moją piaszczystą chyba najgorszą glebę.A może jest jeszcze inny nawóz? Kupowanie pudełek z nawozami do poszczególnych roślin trochę kłopotliwe.

tadeusz48
 Tytuł:
PostNapisane: 20 mar 2008, o 21:01 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
http://www.forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=11319 - poczytaj moje propozycje.

old_I-s
 Tytuł:
PostNapisane: 20 mar 2008, o 22:06 
200p
200p

---
tadeusz48 napisał(a):
http://www.forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=11319 - poczytaj moje propozycje.

Dziękuje za przydatne informacje :D Wiem już jaki nawóz stosować.Polifoska lub azofoska.
Wertykulacje trawnika zawsze przeprowadzałam wczesną wiosną ,zanim trawa zaczęła kiełkować ,a tu proszę źle robiłam.

hanka55
 Tytuł:
PostNapisane: 23 mar 2008, o 21:49 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
tadeusz48 napisał(a):
Kod:
Trawa - tej to mam ho ho ho (około 1500 m), wiem że trzeba ją areatorem potraktować i nawóz tak? 

Co do nawiezienia trawy to nie zwlekałbym z zasileniem nawozem trawnika. Jaki nawóz zastosować to zależy od zasobności kieszeni. Wiem że "Osmocote" jest bardzo dobrym długo działającym nawozem lecz jest również drogim i z pewnością dużo go trzeba na 1500 m.2.

Ja na swój trawnik ( o podobnej powierzchni) za około 70 zł kupuję w punkcie sprzedaży nawozów dla rolnictwa worek ( 50kg.) wieloskładnikowa POLIFOSKĘ ( ( do wyboru 4,5,6,8,12,13,) lub POLIMAG i rozsiewam ją wczesną wiosną na trawnik- drugą dawkę o podobnej ilości rozsiewam przed końcem czerwca.

Na iglaki w ubiegłych latach kupowałem kupowałem nawóz w cenie 15 zł za 5 kg. Kupując w tym roku polifoskę 8 sprzedawca zaproponował mi bym zamiast nawozu na iglaki w cenie 15 zł za 5kg. kupić worek (50 kg za cenę ok.70zł.) Polifoskę M - która ma takie same składniki jak nawóz do iglaków w o połowę niższej cenie ( mam bardzo dużo iglaków i starczy mi na zasilenie ich wiosną i początkiem lata).

Co do"areacji " trawnika proponuję ją przeprowadzić po pierwszym koszeniu gdy trawa nabiera intensywności w rośnięciu.

greggis
 Tytuł:
PostNapisane: 3 kwi 2008, o 21:58 
50p
50p
Poza azofoską mozna też stosowac Yara Mila Complex. Ma prawie taki sam sklad (tylko wiecej fosforu) a kosztuje kilka zł. mniej

nikodem
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwi 2008, o 23:09 
50p
50p
Ja też czasami stosuję Azofoskę z braku innych nawozów. Oczywiście najbardziej sobie cenię kurzy obornik, no ale nie zawsze jest pod ręką.
Warto też raz na jakiś czas przekazać próbkę gleby do stacji chemiczno-rolniczej, aby przekonać się czego brakuje w glebie... no i żeby sprawdzić czy nie jest potrzebne gruntowane wapnowanie (ja, poza wapnem, polecam dolomit).
Pozdrawiam, Nikodem

Dorka 1
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwi 2008, o 21:59 
50p
50p
A co na piaszczystą ziemie,żeby wyrosły warzywa.

Dorota

Zobacz profil Wyślij e-mail      

wronek89
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2008, o 11:04 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Kompost oraz obornik. Jesteś z łódzkiego zadzwoń do kompsotowni, mają po 3zł za worek chyba.
Jak nie masz dostępu do obornika to w ecleclercu jest granulowany obornik kurzy.
Na pierwszy rok wystarczy. Ale cudów nie ma się co spodziewać :D

krzygal1
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2008, o 18:51 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Proszę o podpowiedź,
Podsypałem ponad tydzień temu Polifoską kwiaty wieloletnie (Tabuła Japońska).
Kwiaty zaczęły mi więdnąć - dodam że jakieś trzy tygodnie temu poprzycinałem je (skróciłem o 1/3 długości).
Co może być przyczyną więdnięcia kwiatów?
Nie jestem doświadczonym ogrodnikiem - dopiero zaczynam się tym bawić.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 18 ]  Idź do strony nr...     1, 2  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości